Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki közületek hallott már...

Valaki közületek hallott már nagyszülőktől, szülőktől a kannibál oláh-cigányokról?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő történet, anyukám mesélt róla, neki a nagypapi mondta.

Azt tudni kell, hogy őszinte, normális emberek, nem szokásuk ilyen mesékkel előállni.

A történet röviden és velősen annyi, hogy a kis városban, ahol lakunk, a nagyszüleink gyerekkorában féltették a gyerekeket, nem mehettek ki felügyelet nélkül az útra, határba, mert felröppent a hír, hogy az oláh cigányok összefogdossák a gyerekeket, és megeszik.

A nagypapi is majdnem áldozat lett, 2 cigányasszony kapta el a határban, de a sikoltozását, kiabálását meghallotta egy bácsi, akinél volt fokos és kutya is, így megmentette a cigányoktól.

Nem sokkal később vásár volt a városban, és ott a gyerek nagypapi megmutatta a rendőröknek azokat a cigányokat, akik megfogták, és a szekerükben a teknők alatt valóban találtak levágott gyerekfejeket. Sőt egy oláh cigány asszony olyan kijelentést tett, hogy addig nem hal meg, míg egy 18 éves lány mellét meg nem eszi...

10 ilyen cigányt fogtak meg, akik a gyerekeket elfogták és megették.

Tudom, hogy nagyon morbid a történet, de biztos hogy igaz, ahogy mondom. Jól tudom hogy kinek lehet hinni, ismerem a családomat, ez akkoriban elterjedt volt.

Azt szeretném tudni, hogy máshol is előfordult ilyesmi, ti hallottatok már ilyenről?

Vagy ez egyedi eset?



2012. nov. 2. 17:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Apám még nem élt akkor, így ő nem láthatta az eseményeket, valószínű neki is olyan idősen mesélték mint nekem. Ebbe mi olyan gyanús?
2012. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%

Mi a gyanús? Mert a szájhagyomány útján terjedő történetek mindig is ferdültek, főleg, ha évtizedek választják el az eseményt a jelentől. Az eredeti történet lehet, hogy csak annyi volt, hogy valakiről elterjedt ez, ezt nagyapád meghallotta, aztán apádnak úgy mesélte, hogy voltak erről hírek, apád meg már úgy emlékezett, hogy ez megtörtént.

A lényeg: amit mesélnek, az nagyon sokat ferdülhet, főleg, ha ilyen "pikáns" a történet. Ilyen dokumentált eseményre viszont nincsen példa.

2012. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
53%

De azért ha kicsit belegondolsz! Az 1800-as évek nem voltak bőkezű évek. Főleg '60 környékén. Sokan éheztek! A cigány meg ugye nem tudott megélni a zenélésből mert a férfiakat besorozták, a nők meg nem nagyon örjöngtek. Ők is éheztek, lehet hogy erre kellett vetemedniük. Mint a betyárok, ők is a rendszer miatt lettek tolvajok, kényszerből nem direkt, így még az is megeshet hogy a kannibál cigányok története igaz. Jó lehet hogy csak egy kis faluba egy páran, de lehet hogy megtörtént.

Lehet nem igaz, abban igazad lehet, de lehet hogy mégis igaz!

2012. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, de amit írtál, az igaz volt a nem cigányokra is. Miért nem róluk terjedt el ez a pletyka?


Amúgy ez kicsit hasonlít a zsidók elleni vérvádakra... pl. Tiszaeszlár, ott is rengeteg mindent meséltek...

2012. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát a zsidós ügyről nem hallottam!

Egyébként lehet hogy a nem cigányok is csináltak ilyet, de jobb volt inkább egy olyanra fogni akit amúgy se nagyon kedvel a nép! Ismét a betyárokat hoznám fel példának. Ha egy faluba valaki ellenszegült a sorozásnak és ténylegesen beállt betyárnak az betyár lett. Ezek után ha valaki ugyancsak nem akart katona lenni automatikusan betyárnak nevezték! Ezzel azt akarom mondani, hogy ha a felsőbb vezetőség fülébe jut a kannibalizmus híre, akkor őket nem érdekelte, hogy a Kovács család a kannibál vagy az Asztalos család, ők vittek abba a faluba mindenkit.

2012. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen (kicsit zavaros lett):

A vezetőség akár az egész falut is börtönbe csukatta volna, vagy kivégeztette volna, hogy megállítsa a kannibalizmust!

2012. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon szomorú, hogy vannak ilyen cigányok, már ha igaz a történet.
2012. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinni a történetet, nekem teljesen mindegy, hogy mit hisztek. :)

Én tudom, hogy megbízható forrásból tudom, hiszen maga az érintett számolt be róla.

Annyira voltam csak kíváncsi, hogy máshol is csináltak-e ilyesmit, vagy csak nálunk. De ezek szerint akkor nem olyan gyakori eset...

2012. nov. 3. 01:10
 19/35 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva ez az egy kb amit nem néznék ki a legputrisabb cigányokból sem.

Másrészt: nagymamám nekem sem hazudós fajta, de mesélt már nekem olyat, hogy azt hittem lehidalok. Vállvetve állította, hogy a faluban régen élt egy boszorkány, aki át tudott változni macskává. Egyszer valamelyik rokonunk macska alakban félholtra verte, átváltozott, majd másnap jött a boszorka rokona és itt sajnálkozott, hogy miért nem tudta rendesen agyonverni a boszorkányt, most otthon fekszik az ágyban.


Szerintem ezek rémmesék, gyerekkorukban mesélték nekik és egy kicsit túl erősen megmaradt az emlékezetükben.

2012. nov. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

Igen halottam ugyanis 500 cigányt végeztek ki kannibalizmus vádjával, de a vád ellenük nem volt bizonyított. ugyanis csak szó beszéd volt senkit nem ettek meg.

Ma már tudjuk, hogy ez is hamis állítás.

TEHÁT NEM VOLT IGAZ.

2012. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!