Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki közületek hallott már...

Valaki közületek hallott már nagyszülőktől, szülőktől a kannibál oláh-cigányokról?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő történet, anyukám mesélt róla, neki a nagypapi mondta.

Azt tudni kell, hogy őszinte, normális emberek, nem szokásuk ilyen mesékkel előállni.

A történet röviden és velősen annyi, hogy a kis városban, ahol lakunk, a nagyszüleink gyerekkorában féltették a gyerekeket, nem mehettek ki felügyelet nélkül az útra, határba, mert felröppent a hír, hogy az oláh cigányok összefogdossák a gyerekeket, és megeszik.

A nagypapi is majdnem áldozat lett, 2 cigányasszony kapta el a határban, de a sikoltozását, kiabálását meghallotta egy bácsi, akinél volt fokos és kutya is, így megmentette a cigányoktól.

Nem sokkal később vásár volt a városban, és ott a gyerek nagypapi megmutatta a rendőröknek azokat a cigányokat, akik megfogták, és a szekerükben a teknők alatt valóban találtak levágott gyerekfejeket. Sőt egy oláh cigány asszony olyan kijelentést tett, hogy addig nem hal meg, míg egy 18 éves lány mellét meg nem eszi...

10 ilyen cigányt fogtak meg, akik a gyerekeket elfogták és megették.

Tudom, hogy nagyon morbid a történet, de biztos hogy igaz, ahogy mondom. Jól tudom hogy kinek lehet hinni, ismerem a családomat, ez akkoriban elterjedt volt.

Azt szeretném tudni, hogy máshol is előfordult ilyesmi, ti hallottatok már ilyenről?

Vagy ez egyedi eset?



2012. nov. 2. 17:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%

Nos... Igen halottam ugyanis 500 cigányt végeztek ki kannibalizmus vádjával, de a vád ellenük nem volt bizonyított. ugyanis csak szó beszéd volt senkit nem ettek meg.

Ma már tudjuk, hogy ez is hamis állítás.

TEHÁT NEM VOLT IGAZ.

2012. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
25%

de Igen halottam ugyanis 500 cigányt végeztek ki kannibalizmus vádjával, de a vád ellenük nem volt bizonyított. ugyanis csak szó beszéd volt senkit nem ettek meg.

Ma már tudjuk, hogy ez is hamis állítás.

TEHÁT NEM VOLT IGAZ.

2012. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%
A történelem ma már be bizonyította, hogy a cigányok SOHA NEM ETTEK EMBER HÚST. Inkább dögöt ettek, mint a magyarok is a nagy éhínség idején.Tehát hamis a vád ellenük.
2012. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 mustafa33 ***** válasza:
81%

1929. július 20. Kassai megyei bíróság ítélete:

Filke Sándor, Rybár Elek, Rybár Pál - életfogytiglan, tübbi vádlott 8 -8 év, gyilkosságok, rablások vádjával.

Vádlottak: Filke Sándor, Dancsó Ferenc, Hudák József, Horváth József, Rybár Jenő, Rybár Pál, Baro Griv, Csiszár Gyula, Jano Gyula, Rybár József, Rybár Sándor, Szepsi cigányok. 15 gyilkosságot bizonyítottak rájok, egy szepsi zsidó kereskedőt akit saját vallomásuk szerint megettek, két kassai 13 ves diákot -Adamkovics Árpádot és Lengyel Pétert, Imling András stószi kereskedőt, ismeretlen férfit Luciabányán, Eperjesen Odercso Lajos 14 évest, Heténynél egy ismeretlen aszonyt, Jászón egy ismeretlen magyarországi aszonyt, Tornán egy magyarországi csempész aszonyt, Tornai úton ismeretlen magyarországi fiút, pányi erdőben két ismeretlen aszonyt, Rusznák Péter szepsii kereskedőt, ...

valamenyi gyilkosságot fejszével hajtották végre, Rybár Pál volt a daraboló és tőle származott az emberevés ötlete. Minden vádlot beismerte az emberevést. A cseh csendőrökre nem lehet ráfogni, hogy kínzásal, erőszakkal szerezték a vallomásokat, ezért még ki is nevették őket a cigányok. Bizonyítani azon ban nem lehetett az emberevést. Bár a megtalált csontokon, amiket egy régi sír fölött találtak sekélyen elhantolva és amit egy emberevésben részt vett, de a gyilkosságokban nem részt vevő cigány mutaott meg, embercsontokat és álatcsontokat találtak vegyesen. A csontok dr. Strömpl törvényszéki orvos szerint főzés által voltak denaturálva, és némelyik ember csont arra utalt, hogy még élő áldozatott daraboltak fel. Annak idején a Kassai napló számolt be folyamatosan a folyó vizsgálatokról és bírósági eljárásról.

A mai napig emlegetik (néha büszkén) a leszármazottak a nagyapáik tettét.

2012. nov. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 mustafa33 ***** válasza:
2012. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 mustafa33 ***** válasza:
81%
Kassai napló 1927. január 21. - 16. szám
2012. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 mustafa33 ***** válasza:
100%
Még egyzser utánanéztem, nem azért nem szerepelt az emberevés a szepsi cigányok elleni vádak között mert nem tudták bizonyítani (dr. Strömpl törvényszéki orvos megerősítette a maradványokból, hogy azokat megfözték és minden vádlott is bevallotta, sőt más tanúk-nem vádlottak is vallották hogy ettek belőle), hanem azért mert a csehszlovák büntető törvénykönyvben nem szerepelt az emberevés mint bűncselekmény, nem volt rá érvényes paragrafus, egyáltalán ilyesmivel nem is számoltak a törvényalkotók.
2012. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
20%

Igen halottam ugyanis 500 cigányt végeztek ki kannibalizmus vádjával, de a vád ellenük nem volt bizonyított. ugyanis csak szó beszéd volt senkit nem ettek meg.

Ma már tudjuk, hogy ez is hamis állítás.

TEHÁT NEM VOLT IGAZ.

2012. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 mustafa33 ***** válasza:
100%

Előző, az hogy 500-at kivégeztek az biztos hogy nem volt igaz. Amiről én írtam, abban az esetben nem végeztek ki senkit, de nem tudom miért ne lenne igaz egy lefolyt per és érvényes ítéletek bizonyított tettek alapján. nm középkori "vérvád", nem is vádolták őket kanibalizmussal, magok ismerték be tudván hogy nincsen rá paragrafus amely alapján elítélnék őket. Azokat akik nem vettek részet a banda bűneiben, ha ettek is az áldozatokból, csak tanúként halgatták ki, de nem ítélték el.

Ja és a tavalyi Aboskőszegi (Kysak) kanibál akit lelőtek a rendőrök nem volt cigány, az szlovák volt. na és? akkor az sem igaz?

2012. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
28%

szerintem ez nem igaz!

miért ennének embert ha kapnak segélyt v kukáznak!

szerintem csak azért mondta a nagypapa hogy bizalmatlanságot kelcsen benned a cigók terén

2012. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!