Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki közületek hallott már...

Valaki közületek hallott már nagyszülőktől, szülőktől a kannibál oláh-cigányokról?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő történet, anyukám mesélt róla, neki a nagypapi mondta.

Azt tudni kell, hogy őszinte, normális emberek, nem szokásuk ilyen mesékkel előállni.

A történet röviden és velősen annyi, hogy a kis városban, ahol lakunk, a nagyszüleink gyerekkorában féltették a gyerekeket, nem mehettek ki felügyelet nélkül az útra, határba, mert felröppent a hír, hogy az oláh cigányok összefogdossák a gyerekeket, és megeszik.

A nagypapi is majdnem áldozat lett, 2 cigányasszony kapta el a határban, de a sikoltozását, kiabálását meghallotta egy bácsi, akinél volt fokos és kutya is, így megmentette a cigányoktól.

Nem sokkal később vásár volt a városban, és ott a gyerek nagypapi megmutatta a rendőröknek azokat a cigányokat, akik megfogták, és a szekerükben a teknők alatt valóban találtak levágott gyerekfejeket. Sőt egy oláh cigány asszony olyan kijelentést tett, hogy addig nem hal meg, míg egy 18 éves lány mellét meg nem eszi...

10 ilyen cigányt fogtak meg, akik a gyerekeket elfogták és megették.

Tudom, hogy nagyon morbid a történet, de biztos hogy igaz, ahogy mondom. Jól tudom hogy kinek lehet hinni, ismerem a családomat, ez akkoriban elterjedt volt.

Azt szeretném tudni, hogy máshol is előfordult ilyesmi, ti hallottatok már ilyenről?

Vagy ez egyedi eset?



2012. nov. 2. 17:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem hallottam még ilyesmiről, de nem kéne sokat győzködni, hogy elhiggyem. Ezek bármire képesek...
2012. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz! A nagypapi csak kitalálta! Felénk mindig is sok cigány volt, de ilyesmiről még az anyámék vagy a nagyanyámék sem hallottak. Sőt a férjem tanyán élő nagyszülei sem mondtak ilyeneket. A nagymamám 1945-ben, a férjem nagymamája 1948-ban halt meg. Ilyeneket soha nem meséltek.
2012. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy neked nem meséltek róla, de attól függetlenül az, amit írtam, igaz! Tudom, és kész! Én ismerem a családomat, hagy tudjam már én, hogy milyen emberek az igazmondás területén!

Egyébként beírtam a keresőbe hogy cigánykannibalizmus, kidobott néhány találatot, már a 17. században is halálra ítélték őket ilyenért...

papám meg 70 évesen be sem tudja kapcsolni a gépet, nem hogy még a netről olvasgasson ilyen infókat.

2012. nov. 2. 18:06
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Én simán el tudom képzelni. Attól még mert a 2-es hozzászóló nem hallott róla... Hát én nagyanyám sem mesélte, de lehet, hogy mindketten 200km-re élünk a kérdezőtől... Szóval érted? Ki tudja, melyik helyen volt ez? Ha nem is volt országos jelenség, de simán el tudom képzelni, hogy volt egy környék, ahol ez megtörtént.
2012. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

A HVG-n volt egy cikk pár hónapja arról, hogy hogyan is terjedt el a kannibál-cigány monda.

[link]

2012. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

Elképzelhető.

Olyat már láttam hogy egy cigány gyerek egy kutyával közösül na meg gyakori hogy a cigányok a testvéreikkel házasodnak.


Szóval bármi elképzelhető.

2012. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
60%

"halálra ítélték őket ilyenért... "


Azért ez sem mérvadó. Hány embert öltek meg mert "boszorkány" volt.

2012. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

És mond csak a nagyapád látta is a gyerektetemeket, hallotta a cigány asszony kijelentését? Ha nem akkor, honnan tudta, hogy igaz? Pletykából?

Egyébként a '40-es években a faluban ahol lakom halálra vertek egy idős nénit. Boszorkánynak hitték. A falu teljes lakossága (kb.300 fő) egyaránt állított, hogy látták macskává változni az asszonyt. A rendőrség hitt nekik és lezárta az esetet. Tudod, hogy hívják ezt a jelenséget? Tömeghisztéria.

2012. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%
Nekem édesapám mesélt róluk! Egy régebbi rokon mesélte neki hogy volt egy erdő, ahol esténként a cigányok megtámadták az arra járókat és megették! Ezért mindenki baltákkal járt meg kutyákkal, és muszáj volt arra menni mert az volt az egyetlen út!
2012. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
36%
Igen, mert valakim valakije mesélte, hogy... nem gyanús ez?
2012. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!