Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért bántják sokan ennyire...

Miért bántják sokan ennyire Ákost?

Figyelt kérdés
Ha egy kicsit is vennék a fáradságot, és kissé mögé néznének látnák hogy alapvetően jó ember. Orbán ide vagy oda. Például múltkor olvastam hogy hajnalonként készített egy fényképes albumot a feleségének teljesen titokban (azért azt hiszem 20 év házzasági után ez nem semmi dolog talán, a házassági évfordulójukra) vagy említhetném az, hogy múltkor zarándoklaton voltak a lányával Olaszországban. Végezetül még egy esetet mondanék az egyik egy tv-s interjúban hangzott el "már attól is meg tudok hatódni hogyha a nevemet nem negatív kontextusban hozzák fel" Ha valaki a modorát hozná fel, szerintem az azért van mert így védekezik - hozzáteszem mindenki másként.

2014. aug. 18. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak alapján inkább tűnik szirupos mesének amit mond, mint igazságnak...

Tudod egy művész ne várjon semmi jót, ha lefekszik a hatalomnak. Lehet támogatni egy eszmét, de fenntartások nélkül kiszolgálni egy pártot, azt nem. Különösen annak a dolognak a fényében, hogy az elmúlt 6-7 évben semmi átütőt nem alkotott, mégis folyamatosan kapja az állami kitüntetéseket és támogatásokat.

Egyébként nem tudom mióta követed a pályáját és a nyilatkozatait, de ő már a kezdetekkor is elképesztő nagyképűséggel és álszerény önimádattal tudott magáról nyilatkozni.

2014. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Ákos egy beképzelt, önimádó senkit.

Semmit nem gondol a világról csak, hogy én ákos vagy és áááá.

Amit rendszerváltáskor csinált, annak most a teljes ellentét játssza el.


Amúgy meg egy rendszert kiszolgáló kis uszító náci, a legrosszabb fajtából.

Börtönben lenne a helye, nem állami kitüntetésekkel jutalmazni a s***nyalását.

2014. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban (10 éves korom körül) szerettem a számait, sőt, Ákos rajongó voltam. Azt hiszem, akkortájt rukkolt elő az Andantéval. Legutoljára a Még közelebb c. albumát vettem meg, utána már csak letöltöttem őket, a 2084 óta viszont ennyire sem vagyok kíváncsi rá.

Mindig is nagyképű volt, mindig sugárzott belőle, hogy a saját elképzeléseit világmegváltó hatásúnak tudta be, nagyon szűk látókörű "művész". Számára minden fekete-fehér, aki mást mond, hazudik.

Nem tudok mit kezdeni az ilyen emberekkel.

Régen talán azért is szerettem, mert konzervatív keresztény családban nevelkedtem, és egy gyereknek (mivel még nincs olyan fejlett gondolkodása) persze hogy az a követendő, amit a környezetében lát.

Viszont ahogy felnőttem, sikerült meglátnom, hogy ez a fajta kereszténység (és hazafiasság?) a folytonos kebeldagasztással és "majd én mindenkinek elmondom, hogy merre hány méter" típusú hozzáállással nemgyerebe. Nem értem, hogy egy "művész" hogy lehet művész, ha ennyire zárt a világképe.

Azt sem szeretem benne, hogy nagyon meghasonlott önmagától.

A saját köreiben rengetegen dicsérik, a fanatikus rajongói még 20e Ft-os jegyet is vennének a koncertjeire, szentül hiszi, hogy ő a legjobb ebben az országban.

Nem mondom, hogy ma már egyáltalán nem hallgatom - a régebbi - számait, mert hazudnék. Azt sem mondom, hogy nem építette fel ügyesen az imidzsét és a karrierjét, mert ez sem igaz.

De azt már határozottan megkérdőjelezem, hogy ő lenne (az egyik) legtehetségesebb zenész-előadóművész ebben az országban. Kiss Tibort, Varga Líviuszt, Lovasit vagy akár Péterfy Borit sokkal inkább művészibbnek és őszintének tartom, mint Ákost az agyon csűrt-csavart dalszövegeivel és már mindennel felturbózott zenéjével.

Mindenkinek más a stílusa, ezzel nem akarom minősíteni azokat, akik szeretik, szívük joga.


De amit a leírásodban írsz, kedves kérdező, az mindenesetre semmi más, csak duma.

Én nem mondom, hogy rossz ember. Készített a feleségének egy albumot. Na és? Ez egyáltalán nem nagy dolog, más is szokott kedveskedni a párjának. Jó, szép, köszönjük, és?

Zarándoklaton voltak a lányával Olaszországban. Ééés akkor mi van? Az én keresztanyám Európa szinte minden zarándokhelyét bejárta, ettől függetlenül az egyik legkártékonyabb (értsd: gonosz) ember, akit ismerek.

"már attól is meg tudok hatódni hogyha a nevemet nem negatív kontextusban hozzák fel" Jajj...

2014. aug. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Ákos keresztény és csak az érti, aki valójában az. Minden szövegben ott van Jézus, egyesekben a megváltás, meg a többi bibliai kép. Én szeretem hallgatni és emberiként sincs bajom vele, a világ pedig köpköd a keresztényekre, mert rühell minket.
2014. aug. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden politikai vonatkozásától független nekem azért borsódzik a hátam a zenéjétől, mert demagóg, semmitmondó, klisés, és zavaró számomra a hangzása is.
2014. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*függetlenül
2014. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ismered a jellemét? na azért:D tényleg nagyképű egy kicsit:) meg szereti hangoztatni a véleményét a dolgokról ami sokaknak nem tetszik ha ellentétes. persze ezek mellett lehet jó ember
2014. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nagy számok törvénye: az emberek szeretnek mindig mindenkiről véleményt alkotni, Ákost majdnem ismeri az egész ország, sokan szeretik de ugyan így sokan utálják is.Az utálóknak mindig nagyobb hangjuk van.

Én egyébként bírom a kellő iróniával megáldott, inteligens, nagyképű embereket.Ákost annak tartom.A zene, amit mostanság csinál, meg a politikai dolgai már más kérdés.De nem bántom ezért, hanem inkább egyszerűen nem foglalkozom vele.Mint ahogy ő is leszarja szerintem, ha a nevét negatív kontextusban hozzák fel.

2014. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kit érdekel hogy melyik pártot támogatja??

Nekem az a lényeg hogy a dalszövegei értelmesek, az már nem érdekel hogy melyik párttal szimpatizál, a rajongói és a normális emberek nem ez alapján ítélnek meg valakit, elvégre az ismeretségi körünket sem a politikai nézetek alapján válogatjuk meg.


#1-es, #2-es, #3-as válaszolók, olyan alaposan írtátok le a személyiségét mintha személyesen ismernétek.

"Ákos egy beképzelt, önimádó senkit.Semmit nem gondol a világról csak, hogy én ákos vagy és áááá."

"de ő már a kezdetekkor is elképesztő nagyképűséggel és álszerény önimádattal tudott magáról nyilatkozni."

" Számára minden fekete-fehér, aki mást mond, hazudik. "

"majd én mindenkinek elmondom, hogy merre hány méter"

" nagyon szűk látókörű"

Ezekre van példátok is? Vagy ami még jobb lenne, tudnátok linkelni nyilatkozatokat, vagy valamit ami erre utal?


Én azért tartom Ákos az ország EGYIK legjobb dalszövegíró-zenésznek mert ahogy szinte minden dalának mondani valója van, amik költőien vannak megfogalmazva és ezért sok embernek nem esik le hogy miről is énekel. Egyetértek a #4-es válaszolóval a dalszövegei nagy része vallásos (főleg az utóbbi években) sok ember félre értelmezi őket, pl sokan hiszik azt egy mélyen vallásos számára hogy csak egy "szerelmes dal".

A legtöbb énekessel ellentétben ő magának írja a dalszövegeket, és minden dalnak van valami mondani valója csak nem egyszerű a fogalmazása. Több énekesnek is sikerül összehozni olyan dalokat aminek mondani valója van, de ez általában egy-két dalára jellemző és természetesen vannak semmit mondó dalok is, hétköznapi szövegekkel Pl:

-Kasza Tibi költözz el vagy hello idegen, szerintem ezeket nem kell jellemezni főleg az előbbit

-Dér Heni ég veled "mindig imádtam hogy a zoknidat ágyba bújás közben magadon hagytad" stb

-Rúzs Magdi szerelem "Nyár van, olvad a málna a számban, Ketten falnak egy lángost,

Én még semmit sem ettem, Nyár van, rágyújtottunk páran, Ehetlek reggel és kortyollak éjjel,

Magamra önthetlek, Megmosol szépen, tudom,"

-Péterfy Bori hajol bele a hajamba "Nézz mélyen a szemembe Tedd a kezed a farzsebembe Hajolj bele a hajamba Dúdold bele, hogy la bamba"


Lehetne még sorolni. Viszont vannak olyanok is akik próbálnak átadni valamit a rajongóknak.

-Caramel pl. lélekdonor, jelenés, vízió

-Janicsák Veca

-Zséda

-Kállay Saunders András (szintén maga írja a számait és az utóbbi időkben nagyon jók)

Még itt is lehetne tovább sorolni.


Igazságtanul kapta volna a díjakat, a magyar köztársasági érdemrend tisztikeresztjét vagy a Kossuth díjat nem hiszem hogy csak úgy odaadják valakinek. Mivel tett kevesebbet a többi díjazottnál?


Az azért jelent valami, hogy az emberek lassan már 30 év után is érdeklődnek iránta, nem csak Magyarországon máshol is vannak fellépései.

2014. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden előadó próbál "valamit" átadni a rajongóiak, a kérdés az, hogy mennyi az, amiből adni tud, és hogy hogy sikerül neki?

Nekem nincs bajom egyébként azzal, ha valaki a hitéről énekel (például Kowa ilyen jellegű dalszövegeit kifejezetten szeretem, és sokkal őszintébbnek érzem Ákos hasonló jellegű számainál:

https://www.youtube.com/watch?v=3G6lgNxXMaU, https://www.youtube.com/watch?v=5om6izOAfaA - de hát ízlések, és pofonok).

Ez a "mindenki köpköd a keresztényekre dolgot" meg nagyon nagy butaságnak tartom, egyáltalán nem tapasztalom azt, hogy akár a saját környezetemben ez így lenne.

Én a képmutatást és szűklátókörűséget nem kedvelem (sokan vagyunk ezzel így), ettől függetlenül van sok keresztény barátom és ismerősöm, akiket nagyon kedvelek, mert tiszteletben tartják mások világnézetét is.

Egyébként a #3-as válaszoló vagyok, csaknem 5 éven keresztül nagyon nagy Ákos rajongó voltam, a 2084-es albumával bezárólag ismerem az összes számát. Attól, hogy nem feltétlenül értek egyet a világképével, leginkább pedig azzal, hogy mennyire elutasító mások nézeteivel szemben, még értem a dalait, nem vagyok dilettáns.

(Tapasztalataim szerint a ti szemetekben két fajta ember létezik: az, aki szereti Ákost, mert érti, miről énekel, és az, aki azért nem szereti, mert hülye és nem érti a dalszövegeit. Nos, ez nem így van).

" Több énekesnek is sikerül összehozni olyan dalokat aminek mondani valója van, de ez általában egy-két dalára jellemző és természetesen vannak semmit mondó dalok is, hétköznapi szövegekkel " Sem Rúzsa Magdit, sem Péterfy Borit nem sorolnám ebbe a kategóriába, szerintem ezt gondold át újra, és kezdd el hallgatni a számaikat, ha már véleményt akarsz alkotni.

Merész Kasza Tibivel meg Dér Henivel egy lapra tenni őket.

Ahhoz meg no comment, hogy Janicsák vagy Zséda a te szemedben többet tettek le az asztalra.

Persze, hogy a Kossuth-díjért letett valamit az asztalra, ki vitatta?

És - bár nem, nem ismerem személyesen, csupán egyszer láttam és hallottam őt testközelben az egyik nagy koncertje után 2004-ben -, indokolnám az állításaimat:

https://www.youtube.com/watch?v=BB108T4iLl8

(Ennek a lényege, hogy a liberalizmus az eredendően rossz, csak a konzervatív látásmód lehet a megfelelő választás, holott ez így nagyon sarkított.)

A nagyképűségről nem tudok neked direkt linket küldeni, az az ember bármelyik nyilatkozatából és kisugárzásából kiérződhet, ha neked ez nem szúr szemet, akkor nincs miről beszélnünk, te másként látod.

2014. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!