Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen kirekesztő az...

Miért ilyen kirekesztő az összes LMBTQ aktivista?

Figyelt kérdés
A tolerancia és a szeretet nevében másokat lenéznek, megbélyegeznek vallása, vagy a származása alapján. A b*zikon meg a transzneműeken kívül senkivel nem toleránsak, nemrég épp a facebookon a "Pesten hallotam" nevű csoportból csapott ki egy LMBT imádó admin csak azért, mert leírtam hogy nem értek egyet a melegházassággal. Teljesen normális hangnemben írtam, normális véleményt, ő fogta kitörölte a hozzászólásaimat és kitiltott a csoportból. Ugyanezt tette más emberekkel is. És ő nem az első ilyen ember. Legutóbb youtube-n olvastam egy beszélgetést egy normál családmodell mellett érvelő és egy b*zivédő között, míg a normál felhozta az érveit a b*zivédő válasza általában szitkozódás, káromkodás volt. Véleményem szerint ezek az emberek egyáltalán nem toleránsak és nem is elfogadóak. True?

2016. szept. 9. 23:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, erről beszélek amit a legutolsó kommentelő írt. Maximálisan egyet értek vele, annak ellenére, hogy látom meleg. Soha egyetlen egy rossz szót nem szóltam a melegekre (annak ellenére, hogy nem értek egyet az életmódjukkal) amíg nem jelentek meg ezek az agresszív LMBT propagandisták.
2016. szept. 10. 13:23
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

Azért mert emberek.

Minden emberben (kivétel minden milliomodik, mely csodával határos módon nem) meg van az összes rossz emberi tulajdonság (kisebb-nagyobb arányban). Hiába mondja magát teljesen elfogadónak, akkor sem lesz mindenkivel szemben az.

Pl. LMBTQ aktivisták (Általánosítás következik, kinek nem inge ne vegye magára kérem.) nem állnak le beszélgetni homeless öregemberekkel/ esetleg nem támogatják a migránsokat, mert nem érdekli őket/ nem képezik a figyelmük központját/ egyszerűen fél tőlük, stb.

Vagy a mélyen vallásos emberek, akik mindenkit krisztusi szeretettel fogadnak szívükbe (újabb általánosítás, és ezek csak példák), valamely véletlen folytán a melegeket nem képesek elfogadni. Na hoppá.


Ez mindössze az emberi természet, nem lehet ellene tenni. Rengeteg ember él a földön és reflex szerűen akarunk megtudni mindenkiről dolgokat, viszont csak homályos infókat kapunk csoportokról, és ezért tömegeket ítélünk meg, nem pedig egyéneket. Ha a társadalom tojna rá, hogy: ki, mit, kivel, mikor, hol mit csinál szerintem még a gyk.hu se létezne...


Én is meleg vagyok, és azt vallom, hogy a legtöbb emberrel szemben elfogadó vagyok, de amikor először hallok egy csoportról (osztály, ország, szövetség, meg hasonlók), akkor az elmondó szemszögéből ismerem meg a sztorit. És ha nem nézek utána, akkor abban a hitben leszek, hogy (légből kapott példa) az összes ember, aki Nyugati országból keletre költözik hatalmas bunkó. Míg lehet, hogy többségben jó fejek.


Egyéb megjegyzés: (Az aktivistáknak annyi lenne a dolguk, hogy kérvényeznének egy újfajta egyességi formát két ember között, melyet gyakorolhatnának az LMBTQ emberek, mondjuk: Házasság-0.2/ Vériség. És az alapvető jogok egyeznének a házasságéval /közös gyereknevelés lehetősége, adózás.../, de mondjuk ez polgári lenne, akkor, még az egyházaknak sem igazán lehetne szava ellene.)


17/f/m

2016. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
63%

Nem tolerálják a homofóbokat ez igaz. Sőt, senkit, akiben

akár a szikráját is látják. Annyi a gyűlölet a világban, hogy a társadalomból valamilyen szinten kirekesztett emberek ösztönösen elkezdik védeni magukat, ha valami olyat mondasz, amivel degradálod őket, amivel ellenük beszélsz.

Ne házasodjanak, azért, mert te nem értesz egyet a melegházasággal? Akkor te meg ne egyél sütit, mert én diétázom.

2016. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!