Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy 18...

Mintcandy13 kérdése:

Van arra lehetőség, hogy 18 éves kor alatt környezetvédelmi aktivista legyek?

Figyelt kérdés

Mert Greenpeace-nél 18 a korhatár, mást meg nem ismerek. Önkéntes munka is szóba jöhet...

15/L


2012. júl. 24. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Lépj be valamelyik helyi klubba. Rengeteg kisebb-nagyobb klub van ami környezetvédelemmel foglalkozik. Többségük sokkal hasznosabb mint a pozőr Greenpace, mert tesznek is valamit ami tényleg hasznos.


A Greenpace-ben nagyot csalódtam. Inkább a pénzre utaznak. Bohóckodnak ami látványos, de nem segítenek.

2012. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A Greenpace-ben nagyot csalódtam. Inkább a pénzre utaznak."


Mint az elsöprő többségük. Mint céges alkalmazott mondom, hogy még nem találkoztam olyan tüntetéssel vagy feljelentéssel, ami előtt ne akartak volna leülni tárgyalni az anyagiakról. :/

2012. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A környezetvédelmet én is támogatom de amit a Greenpeace művel az tényleg egy vicc.

pl:


[link]


Amúgy üsd be a google-be hogy környezetvédelmi klub/egyesület/társaság stb. rengeteg találatot fog kihozni.

2012. júl. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hehe. Na igen. A Greenpace tényleg egy pózolós, pénzéhes banda, minimális logika nélkül. Egyetemisták vagyunk a barátnőmmel és voltunk egy tagtobozón, ahol előadásokat tartottak nekünk arról, hogy mikkel is foglalkoznak. Voltak jó dolgok is amik érdekesen hangoztak egészen amíg el nem érkeztek az energetikához.


Ennyi sületlenséget és mindennemű háttér-információ nélküli ostobaságot régen hallottunk. Mivel barátnőmnek fontos lett volna a munka, ezért végig hallgattam és azt képzeltem, egy vízzel teli akváriumban vagyok, ahol a halak kedvesen úsznak körülöttem miközben én szemlélem a nap szivárványos játékát a víztükrön.


Aztán jött a személyes interjú ahol másodéves pisis egyetemistaként szinte csak olyant tudtam kérdezni tőlük amire nem tudtak rendes választ adni. Pedig nem vagyok még én se túl tájékozott az energetikában. Tényleg nagyon udvarias voltam és óvatosan kérdeztem, de az lett az eredménye, hogy én az ő ellenségük vagyok (???) és ostobán hagyom hogy a föld elpusztuljon.


Engem már nem hívtak el a tréningre, de barátnőm volt. A tréningen felkészítették őket az emberek pumpolására. A munka pedig az volt, hogy az utcán kellett emberekkel rendszeres havi átutalási megbízási szerződéseket kötniük! Teljesítmény alapon történt az alkalmazás. Délután, mikor érte mentem, hogy felvegyem, közölték vele, hogy nem örültek, hogy engem is ott láttak.


Hol itt a környezetvédelem? Ez inkább valami beteg szekta. 4 napot dolgozott nekik utána otthagyta őket. Sót próbált nem érintkezni velük többé de még vagy két hétig rendszeresen zaklatta a koordinátora, hogy jöjjön csak vissza. Lehet hogy ez csak a Budapesti részre volt igaz, és kifogtunk egy "rossz" csapatot (ők is csak emberek), de én a helyedben messzire kerülném a Greenpacet.

2012. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az aktivisták csinálni szoktak valamit általában. A GreenPeace-n kívül az MTVSZ-nek is vannak aktivistái, talán a WWF-nek is és a Humusz-nak is, másoknak is, de vajon értesz valamihez, amit ők szeretnének? Ezt tőlük kell megkérdezni. De ez kb. mind Budapest szinte, úgyhogy nekem nem jött be.


Online: Petíciót aláírni is túl fiatal vagy szerintem, esetleg ajánlani tudod. Viszont vannak a neten angol nyelven klikkelős oldalak, amikre ha naponta rákattintasz, valamit talán tesznek a környezetvédelemért, de úgy gondolom, nem nagyon érdemes ezzel tölteni az időt - kell, hogy legyen értékesebb időtöltés is. Talán a legjobban úgy használod ki az idődet ha felkészülsz, fejleszted a tudásodat hogy KÉSŐBB hatékonyan tudd védeni a környezetet.


Én is szeretnék önkénteseket szerezni a saját prodzsektemhez, de még nem merem ajánlani, mert még nincs abban a stádiumban a prodzsekt - először nekem kell beleraknom sok mindent.

2012. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

+1

Ha tényleg a környezetvédelemmel akarsz foglalkozni, akkor inkább tanulj mérnöknek és fejlessz ki új, környezetbarátabb technológiákat!

2012. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!