Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretsz vidéken élni?

Szeretsz vidéken élni?

Figyelt kérdés
Vagy szívesebben élnél inkább a fővárosban?
2010. febr. 7. 21:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Utálok vidéken élni, 1000* jobban érezném magam vagy a fővárosban vagy egy nagyvárosban. Megáll az élet, hiányzik a nyüzsi vidéken, és ez rossz. F.
2010. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Én faluban lakok és még sosem laktam nagyobb helyen de itt nagyon szeretek nem költöznék el XD

16/F

2010. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Én félig egy alföldi faluban lakok a megyeszékhely mellett és félig Pesten.


Pesten nagyon szeretem, hogy ha venni akarok valamit, legyen az nadrág, műszaki cikk vagy akármi, akkor van nagy választék, hosszú nyitvatartás, mindig van valahol valami jó akció, mikor ki tudok fogni dolgokat. Szeretem a programokat, egész sok szórakoóhely típusból lehet válogatni, nem 5 hely van az egész városban, ami nem zár be 10kor.

Lehet szidni a BKVt, de egy vidéki összepisili magát örömében, hogy szinte bárhol találsz minimum egy megállót. Én a XX.kerületben lakok, nem valami frekventált hely, de 10perces körzetben, van 6 busz, egy villamos és a hév. Ezek viszonylag gyakran járnak. "Otthon" vasárnaponként két óránként jár az egyetlen busz, amivel be lehet menni a városba.

Mindig van valami kiállítás, vagy ilyesmi van egy csomó mozi, színház, szép helyekre lehet kirándulni.

Ugyanakkor, két naponta hajat kell mosnom, mert az is tiszta retek, a tüdőmre gondolni sem merek, a földi halandók, akik nem milliomosok még kertesben is egymás szájában élnek, egy csomó dolog drágább, mint vidéken (pl lovaglás, ruhakölcsönzés)


Vidék:

A nagy telek vidéken tényleg nagy telek, nem egy zsebkendő.

Tiszta a levegő, kisebb a forgalom.

2010. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Éltem 7 évig Pesten egyetem alatt. Sajnos utána anyagi okokból haza kellett költöznöm. Imádtam Pesten, imádok ott most is, amikor ott járok. Most Kecskeméten (108 ezer lakos) élek, gyűlölöm. Kihalt az egész, 25-35 közöttiek nincsenek, fojtogató a légkör, pletykásak, rosszindulatúak az emberek. Semmi nagyvárosi jellege nincs, a főtéren kívül semmi érdemi nincs itt. A belváros 5-6 perc alatt átsétálható, utána földszintes parasztházak, panelházak vannak, a nagy semmi. Pesten jobb a hangulatom, még a levegő is más. Szabadabb. Nekem ez hiányzik. Hiányzik az a nyüzsgés, ami ott van. Pest koszosabb, persze, mivel főváros, 1.7 millió (agglomerációval 2.5 millió) emberrel. Minden ott van, minden ott történik. A tömegközlekedés kiváló. Az értelmiség ott van, ott van igazi kulturális élet. Az emberek elfogadóak, nyitottak, nyugatosak. Vidéken meg elhiszik az M1 által sújkolt propagandát. Falun még siralmasabb lehet a helyzet... És igen, vannak Pesten zöldövezetek, ki lehet költözni a peremkerületekbe.

Őszintén, fel nem foghatom, mi vesz rá embereket, hogy elköltözzenek Pestről vidékre... Unatkozni akarnak bent a 4 fal között???

jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!