Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretsz vidéken élni?

Szeretsz vidéken élni?

Figyelt kérdés
Vagy szívesebben élnél inkább a fővárosban?
2010. febr. 7. 21:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
54%
én a budai agglomerációban lakom, ez végülis "vidék" és nagyon jó. a falu is szép, ahol lakunk, nincs kosz (ha be kell menenm a városba, hazafelé szinte már a bőrömön is érzem a koszt...pedig kocsival járok), mégis közel van minden. de ha nem muszáj, nem megyek be, szerencsére itthon dolgozom.
2010. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
71%
Igen, imádok! Én egy tiszaparti kisvárosban nőttem fel, ahol csodálatos az élővilág(vízi, erdei egyaránt)...egész életemben kertes házban éltem,mindig voltak állataim, az utcán bicikliztem,görkoriztam, mert nem kellett attól félni, hogy elüt a kocsi. Itt olyan nyugalom van, és ismerik egymást az emberek, bárkivel lehet beszélgetni, ráadásul nagyszerű szabadtéri programokat lehet szervezni...korcsolyázunk a befagyott jégen, nyáron meg szalonnát sütünk, úszunk, bográcsolunk... egy betondzsungelben hol lehet ilyesmit csinálni? egy betonból épült fürdő nem ugyanolyan, meg egy kis park sem, mert attól méh hallod az autókat, meg látod a várost, egy panelban hol tudnék ennyi állatot tartani? és ott nem tudnék lesétálni a tiszapartra és naplementét nézni, hogyha rossz kedvem van...
2010. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
57%
Nemrég költöztünk vidékre (Pest megyébe, Pestről)... Néhány hónapos tapasztalat után... úgy "bírom" ki, ha így, ahogyan történik, feljárok a munkahelyemre Pestre, a manóm is itt tanul. Nagyon nehéz akár pénzt kivenni, autómata nuku, az orvosi ellátás, hááát..., most a sok hó miatt minden nap kétes, hogy ki tudunk-e jönni a lakóparkból, minden messze van, ezek inkább a legnagyobb problémák.
2010. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem laknék Pesten. Már akkor is idegesít, ha néhány napot barátoknál töltök. Szeretem a kis várost, ahol élek. Kb. 40 ezer lakos, van minden. Nagyon ritkán csak az irigylem a Pestiektől, hogy rengeteg minden szabadidő eltöltésére alkalmas lehetőség van. Van jóga, tánc, bármilyen sport, kiállítások stb. De nem laknék fent. A tömegközlekedést sem szeretem, vezetni meg idegpróbáló.

Egyedül talán a Rózsadomb, ami tetszik. Laknak ott barátaink, és amikor náluk vagyunk, elgondolkodom, hogy nem lenne rossz. Persze, ahogy átérünk a hídon vissza Pestre, egyből elhesegetem a gondolatot.

2010. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%
vidéki vagyok és szeretek itt élni. Budán is szívesen laknék, csak azt meg kell fizetni. panelban soha de soha nem laknék. büdös van állandóan a szemétledobó miatt, az ember egy dobozban él. kizárt. Pesten is vannak szép zöldövezetek.
2010. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
58%

Bár megyeszékhelyen élek (északon), nincs egy normális bolt és kihalt az egész város.

Gyűlölök itt lakni, mert bármi kell utaznom kell érte. Ruhát, cipőt se kapok itt azért is mehetek BP-re... nagy öröm ez nekem mondhatom... Az üzletekben csak alap élelmiszerek vannak, de abból is a gyatrább minőség.

A városban sosincs semmi program se családi, se fiataloknak, se egy rendes bulizós hely (csak kocsma és hasonlók).

Senki nem törődik a várossal, nem költenek rá. A posta is rossz, semmi ügyet nem tud elintézni az ember.

Rettenetes itt élni, én jobb szeretnék BPre költözni, ott több a lehetőség. Ja mert itt munkahely sincs, ráadásul én olyan hivatást választottam, amiről a vidékiek nem si ntudják mire jó :DDDD Szóval nekem mindenképp BPre kell majd költöznöm.

Viszont a folyamatos "háborús övezet" és vízágyú stb aggaszt na meg a szmogos levegő. Ezért álmaimban már van jogosítványom és autóval járok be a "city-be" BP külső részéről.

:)

2010. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
61%

11:15

Hát tudod, itt nálunk a fővárosban minden van, csak City nincs :-))) belváros, az van, az Pest, és kifújt. Mert mondjuk szerintem a külső részek attól még nem BP részei, hogy félóránként kimegy egy BKV busz. Sokkal több, szervesebb kapcsolat kéne ahhoz, hogy itt City-ről beszélhessünk. Mondom ezt úgy, hogy itt nőttem fel. Ahogy előttem írta valaki ,tényleg le vagyunk maradva legalább egy negyed századdal az egyéb fővárosoktól. Jó, mondjuk nem Bangladestől, de a legtöbb Európaitól igen.

2010. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 4000 fős "városban" lakom,tehát még a vidéknél is vidékebben,és minden nap 2X40 percet buszozok hogy suliba tudjak menni. Ez az egyetlen bajom:) Igazából ha úgy lenne,hogy bent laknék a sulim városában,akkor tökéletes lenne. Van itt minden,mozi,uszoda,kocsmák,koncertek,kávézók és egy fantasztikus teázó is:) Bp. túl zajos nekem,bár ki tudja,lehet megszoknám,sőt szeretném is ha ott kellene élnem:)
2010. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

11:15 vagyok. Teljesen igazad van.

Én is inkább külföldre mennék, mert ott tényleg van élet, vannak lehetőségek. De azt hiszem sosem tudnék megtanulni úgy egy nyelvet, hogy mindent megértsek maradéktalanul. Na mindegy.

A city-t úgy értettem, hogy maga a város, a belváros, csak nem jutott eszembe ez a szó :D

Egyébként járok Bpre tudom mi a helyzet. Sokszor olyan, mintha itthon lennék. Bizonyos részeken tiszta kihalt az egész. Se taxi, se semmi ott állsz az épületek között mindenféle szürke kis utcában és nem tudod merre menj, mintha kb sivatagban lennél, semmi élet vagy segítség :D De a legtöbb részen akkor is több lehetőség van, mint nálunk összesen.

Igazából azt hiszem az egész országgal gond van, vidéken és a fővárosban egyaránt. Le vagyunk maradva nagyon. Még fiatal vagyok de nem tartom valószínűnek, hogy megérem mire változik valamit a helyzet. Elég szomorú...

2010. febr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
City van Londonban meg New Yorkban, Párizsban is, meg a többi igazi világvárosban, de itt erről ne beszéljünk. Teljesen igaz, mitől lenne Budapest az a több kilométer széles külső gyűrű? csak mert a térképen kitolták a közigazgatási határokat? Ettől eltekintve semmi, kimégy a 15. 16. vagy mondjuk 18-ik kerüeltbe, sokszor olyan mintha egyszerűen egy faluban vagy mezővárosban járnál, semmi nem mutatja hogy ez a főváros, max tényleg a bkv (Büdös Kötsög Vállalat) buszai. Dem Sky ne cityzzen itt nekem, ahhoz itt több kéne a külső kerüeltekben, beruházások, jobb közlekedés stb.. mondjuk ez az egész orszgára is ráférne.
2010. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!