Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretsz vidéken élni?

Szeretsz vidéken élni?

Figyelt kérdés
Vagy szívesebben élnél inkább a fővárosban?
2010. febr. 7. 21:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%

Én Bp-en születtem, amikor férjhez mentem, akkor vidékre költöztem a férjemékhez...

20 évig éltem vidéken, de képtelen voltam megszokni!!!

UTÁLTAM, hogy csak 1 (egy!) bolt van, utáltam a pletykás embereket, utáltam, hogy moziért, színházért, 1 könyvért, 1 zokniért, MINDENÉRT órákig utazhatok...

1 iskola, 1 óvoda, bölcsöde nincs, nincs válogatás!


Életem legszebb pillanata volt, mikor visszaköltöztünk Bp-re. :D


A vidéki házunk még mindig megvan, nyáron szoktunk ott lenni...

Jelentem, képtelenség ott pihenni, mert minden reggel van egy idióta szomszéd, aki vagy a fűvet nyírja, vagy a sövényt vágja, vagy a motorját túráztatja reggel 6-kor...


Ellenben a Bp-i lakásunkban madárcsicsergésre szoktunk kelni, egy csodás belső udvarra nyílik a lakásunk, hatalmas illatos hársfák vannak benne... :D

És nem divat a pletykálkodás, a közeli boltokban 10-15 perc alatt be tudok vásárolni. A közelünkben 3 általános iskola, 3 óvoda, 2 középiskola, 3 gimnázium van...

Mozi, könyvtár, könyvesboltok 5-10 perc sétára...


Ja, még azt hozzá teszem : ha a vidéki házunkban leesett a hó, kb. 2 óra múlva se autóval, se HÉV-vel nem tudtunk sehová menni, minden bedugult!


Szóval, köszi, én kipróbáltam mindkét lehetőséget : semmi pénzért nem költöznék vidékre!!!

2010. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
86%

én is laktam mindkét helyen, de nekem vidék jött be. épp egy perce beszéltük a párommal, hogy milyen is jó nyáron, amikor csak kimegyek a kiskertbe és behozok egy tál érett lédús paradicsomot és megesszük reggelire. :D

a piacon sem lehet még csak hasonlót sem kapni, mert akkor szedem le, amikor már teljesen megérett, és édes.

én imádom a kerti munkát is, szeretek virágokat ültetni, tavasszal rengeteg méhecske zümmög, a szomszédok segítőkészek és barátságosak. néha beszélgetni is átjárunk egymáshoz. Pesten a panelban is ment a pletyka, ez nem kifejezetten vidéki dolog.

bár tényleg van hátránya is, de én több előnyét érzem. saját kert, kutya, nagy cseresznyefa...

2010. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%
Én nem költöznék fel Pestre. Zsigerből utálom. Egyébként, ha az határozza meg, hogy mi vidék, és mi város, hogy mennyi a paraszt, akkor Pest vidék!
2010. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
65%

"A közelünkben 3 általános iskola, 3 óvoda, 2 középiskola, 3 gimnázium van... "


Ez tényleg jó! Szép nagy lehet a család.

2010. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
57%

Én szeretek :D

De pestet is szeretem, ott tudom jobban eltölteni az időm .

2010. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
42%
Ez megint egy hülyén megfogalmazott kérdés.Mert ugye kinek mi a vidék.Nekem Miskolcinak pl. Kazincbarcika is vidék pedig ott is 40ezren laknak.Szzóval azért már ott is van lehetőség sok mindenre.Miskolcról meg ugye ne is beséljünk.Itt sinte ugyanaz megvan mint pesten.Van pörgés,bulik,boltok,mozik stb.Szóval én nem panaszkodom.Laktam én is fennt 3évet és mit mondjak?Nem mondom azt h rossz volt vagy h szar hely.De én valahogy tökéletesen elvagyok Miskolcon.Viszont akik falvakban vagy kisebb városokban élnek...a nekik tényleg sz@r lehet.Nekem párom vidéki(Miskolchoz mérve)és bizony mikr7végére megyek hozzá..hát nem örömmel teszem.Szóval sok helyen szar az élet.De aki legalább 100eze fős városban lakik szerintem azért annyira nincs oka panaszra.Jó persze ebből az országban talán 7-8 van.(pesten kívül).
2010. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%
Vidéken élek, de Pesthez közel. Szerintem ez a legjobb, bár olykor elálmodozom az igazi vidékről, egy tanyáról, de azért azt hiszem, kicsit magányos lennék...Budapesten sosem élnék önszántamból, inkább egy tanya! Imádom az állatokat, kutyák nélkül el sem tudom képzelni az életem, csodálatos a kert, és engem nem az érdekel, hogy botanikus kertet csináljak belőle, arra nincs is időm, hanem a kutyik miatt. Ha véletlen allergiás lesz majd egy gyermekem, nem kell akkor se megválnom a kutyusoktól, bár remélem hogy nem lesz. Amikor kaptam helyben egy munkahelyet, akkor csodálkoztam rá, hogy itt az utcán sétálnak az emberek. SÉTÁLNAK, és nem rohannak mint az őrült, ahogy Budapesten szokás. Itt még lehet beszélgetni az utcán vagy a boltban, minden nap összefutok valami ismerőssel. Bár az az igazi falusi hangulat már nincs meg, a szomszédok itt is begubóznak, hiszen mindenki Pestre jár dolgozni szinte, a nap nagy részét nem itthon töltik, így nem ismerkednek az emberek. Ez szomorú, de a pletyka tényleg idegesítő dolog. Viszont abban, hogy mindenki ismert mindenkit, volt egy nagy visszatartó erő, sokkal nyugodtabban hagyhattad nyitva az ajtót, a kaput...Ezt már nálunk se lehet megtenni, hát még Budapesten. Budapest koszos, büdös, zajos, és teljesen életidegen, a természettől elszakadt, aki vágyakozik az állatok iránt, azt kinézik, utálják, a gyerekek úgy nőnek fel, hogy alig volt lehetőségük megismerni az állatokat, fogalmuk sincs róla, mennyire csodálatosak, és asztmás rohamot kapnak egy kutya látványától is...És az ördögi kör bezárul, nem is lesz lehetőségük rá, hogy megszeressék, megismerjék az állatokat...Régen a gyerekek kutyák, macskák, csirkék, birkák közt nőttek fel. Nem is voltak allergiásak.
2010. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, mi a vidék, mert én pl. egy nagyvárosban élek, nem Budapesten, de így természetesen számomra is van vidék, a kisebb városok és falvak.

Egyébként semmi pénzért nem költöznék Pestre, jártam ott eleget, de nem szeretem. Ha nyüzsgést akarok, meg mindenből a megfelelő ellátást, az itt is megvan.

Úgy egyáltalán, semmi különlegeset nem látok a fővárosban. Negyed századdal le van maradva az igazi világvárosoktól, akkor már inkább - ha valamiyen oknál fogva világvárosba akarnék költözni - visszamennék Londonba, az sokkal élhetőbb. Ezt persze 1-2 hetes turistaúton nem tapasztalod meg, én viszont 4 évig ott éltem.

2010. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%
Én meg a miskolci srác vagyok.2hozzászólással feljebbről.Én éltem pesten bécsben(családom most is ott él már állampolgárként)brémában hamburgban amszterdamban(beutaztam európát :-)) és engem a szívem mindíg visszahúzott Miskolcra.Soha nem felejtem el amikor 2hét itthonlét után mentem vissza és a pályáról még felnéztem az avasi paneldzsungelre mindíg sírt a szívem.És gondolatban már újra itthn voltam.És bécs kivételével(3-4év)sznte sehol se bírtam tovább fél évnél.Bécsben is csak azért laktam annyit mert még fiatal voltam.Szóval nincs az Isten h én Miskolcot valah is elhagyjam.
2010. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
55%

Soha-soha-soha nem élnék vidéken (ti. vidék az, ami nem Budapest). Manapság minden kis falucska kaphat városi rangot, és nagy büszkén városinak nevezik magukat, pedig...

Vidéken nincs semmi, nincs munkalehetőség, rengeteget kell utazni, és teljesen a MÁV-ra van szorulva az ember, ha nincs autója. Leesik 5 cm hó, és fagynak a váltók, 40-50 perc késés. Pesten meg el lehet költözni csendesebb helyekre is, nem minden része forgalmas és zajos (kertvárosi részek is vannak ám :). Én mondjuk Pesten egy 2x3 sávos főút mellett lakom, és annyira megszoktam, hogy nem tudok teljes csendben és sötétben elaludni. Emberekről meg annyit, hogy aki bunkó, az vidéken is bunkó, meg Budapesten is bunkó. Nincs értelme általánosítgatni. Szerintem.

2010. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!