Ti nem tartjátok szánalmasnak, hogy a paksi atomerőművet reklámozzák?
Már akkor is zavart, amikor csak a fesztivál támogatása végett népszerűsítették, de most hallottam, hogy a morning show is egyik reggel ezzel fog foglalkozni.
Ennek felháborít, hogy ilyennek traktálják az embereket és azt hangoztatják, hogy "tudd meg, miért jó a paksi atomerőmű bővítése".
Nincs olyan szélerőmű hazánkban, ami magyar tulajdonban lenne! Mert vagy külföldre szállítja az energiát, vagy külföldiek működtetik, és eladják nekünk...
Szó sem esik a napenergiáról, vagy az egyéb alternatív lehetőségekről, a szelektív hulladékgyűjtésről, csak az atomenergia + a gáz, ami benne van a médiában.
Remélem, ez mást is zavar!?
Sörpocak! Igaz, a szélerőművek működtetése során tényleg nem kell annyi ember. Legalábbis ha kis számokban gondolkozunk, ugyanis egy szélerőmű kb 25 évig működőképes, utána új kell. Ha sok van, akkor ez azt jelenti, hogy folyamatosan van munka, pláne, ha új projektek is indulnak.
De természetesen ezzel az állításoddal egyetértek.
#30! Nem feltétlenül baromság :) Egy szélerőmű simán ellát egy várost energiával, természetesen mérettől, teljesítménytől függően. Ha gondolod, pontosan meg tudom neked kérdezni, számokban ez mit jelent megközelítőleg.
Azt pedig ne feledjük, hogy a szélerőmű nem csak helyben hatékony, az általa termelt energia ugyanúgy tárolható, szállítható, mint az atomenergia. Hazánkban pedig igenis van rengeteg olyan terület, ahol kellően nagy a szél, hiszen azok a hatalmas blade-k nem csak viharnál fordulnak meg (sőt, akkor inkább leállnak).
A mi környékünkön pl. tökéletesen adottak a feltételek, a kifogás az volt, hogy "elfogja a szelet a várostól". És persze az emberek elhitték.
# 30!
Nem haragszom, viszont javaslom, hogy kicsit keresgélj még a témában, mert az információid torzak. A szélenergia bizony nagyon hatékony.
Egyébként azt el kell ismerni, hogy hazánk nincs olyan helyzetben szélenergia szempontjából, mint egy tengerparti ország. Ennek ellenére vannak olyan tájegységek, ahol tökéletesen kiválthatnának minden egyéb energiaforrást. Nálunk a geotermikus energia lehetne a zászlóshajó. Javaslom a debreceni egyetem kutatásait ebben a témában. Emellett a víz és napenergia szintén rendelkezésünkre áll. Vagy azt gondolod, hogy nálunk rosszabb geotermikus grádienssel bíró ország téved, mert kihasználja a geotermikus energiát? Esetleg nálunk rosszabbul süt a nap vagy nem elég a folyóink vízhozama?
Ha egy picit utánanéznél a dolgoknak, akkor ráeszmélhetnél, hogy ezeket az energiaforrásokat olyan országok is használják, ahol rendkívül fejlett az ipar (Németország, Hollandia, Dánia,...stb), tehát magas az energiafelhasználásuk. Szerinted azért váltottak, mert tönkre akarják tenni a gazdaságukat?
Az a gond, hogy nálunk a döntéshozók személyes pénzügyi érdeke felülírja a közérdeket. Nem véletlen, hogy az általam említett Kapolyi tevékenysége során az ország leggazdagabb politikusa lett. Egyébként ez a "minden szabályt megfelelően betartanak" szöveg nagyon kevés. A minden szabályt megfelelően betartó hulladéktárolók indőnként csak-csak elkezdenek szivárogni, mint legutóbb idén februárban az USA-ban. Te szívesen költöznél egy ilyen lerakó közelébe?
Sziasztok!
Engem nem zavar hogy reklámozzák, az igen hogy lejáratják.
Nem olvastam végig de beleolvastam a komentekbe ezért előre kérek elnézést ha már írt róla valaki.
Először is az atomerőmű alaperőmű a villamosenergia rendszerben. Ez röviden azt jelenti hogy éjjel nappal ha fúj ha nem termel.(Kivéve főjavitás).
A megújuló energia nem lehet alternatívája mert nem tudja ugyan azt a nap csak nappal süt a szél se állandóan.
Esetleg tévedek? Ellenbe szükség van rájuk és terjeszteni kéne de úgy hogy ne kerüljön 5x annyiba mint az atomenergiából származó. Nem azért kerül 5x annyiba mert a szél fújási díjat kér hanem azért mert réges régen megegyeztek hogy a megújuló energiát fix áron veszik át még akkor is ha nem termel, na ezért drága!
Ezért nagy biznisz de nem a fogyasztónak hanem a tulajnak aki külföldi. Az atomerőmű állami tulajdonú hasznot termel mert a beruházás már megtérült az elmúlt 30 évben.
Az eredeti kérdésre visszatérve nem zavar hogy reklámozzák de az igen hogy tévhitek keringenek körülötte illetve az is zavar hogy a megújuló nem terjed megfelelő mértékben mert igen is szükség van rájuk.
Tározós erőművel karöltve lehetne szél erőműveket üzemeltetni. Lényege ha fúj a szél de nincs szükség a megtermelt áramre akkor a tározós erőmű szivattyúi az alsó tóból felpumpáják a vizet a felső tóba.
Ha nincs szél de kéne villany akkor a felső tóból leengedik a vizet az alsóba és közbe vízturbinát pörgetnek vele. Volt ilyen terv na mit gondoltok kik topedózták meg hát a zöldek, mert tönkre teszi a látképet.
Köszönöm hogy elolvastátok és igen tudom teli van helyesírási hibával!
Nem, nem zavar.
De ha te a szél- vagy naperőművet tartod alternatívának, kérlek, mondd meg, hogy hova és mennyit helyeznél el belőlük, hogy tudja biztosítani 0-24 órán keresztül a 4x500 MW energiát?
Természetesen igen.
Végre bővítik, épp itt van az ideje.
Akkor nem is érdemes érdemben beszélgetni veletek, mert ez már rég a politikáról, s nem pedig a környezetvédelemmel összekapcsolható fejlődésről szól.
Úgyis az lesz a vége, hogy nekünk is lépnünk kell, ha lesz hova, de szerintem előbb kinyírjuk a Földet, minthogy visszafizethessük a tartozásunkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!