Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok szánalmasnak,...

Ti nem tartjátok szánalmasnak, hogy a paksi atomerőművet reklámozzák?

Figyelt kérdés

Már akkor is zavart, amikor csak a fesztivál támogatása végett népszerűsítették, de most hallottam, hogy a morning show is egyik reggel ezzel fog foglalkozni.

Ennek felháborít, hogy ilyennek traktálják az embereket és azt hangoztatják, hogy "tudd meg, miért jó a paksi atomerőmű bővítése".


Nincs olyan szélerőmű hazánkban, ami magyar tulajdonban lenne! Mert vagy külföldre szállítja az energiát, vagy külföldiek működtetik, és eladják nekünk...

Szó sem esik a napenergiáról, vagy az egyéb alternatív lehetőségekről, a szelektív hulladékgyűjtésről, csak az atomenergia + a gáz, ami benne van a médiában.


Remélem, ez mást is zavar!?


2013. szept. 15. 14:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

én már hollandiában vagyok. Tudjátok, milyen természeti erőforrás van itt? Semmilyen. Van szél, termőföld, és tenger.


Kereskedtek, termeltek, dolgoztak nyavajgás helyett, és meg lehet nézni, hol tartanak. Végzettséget nem igényló aljamunkát végzek, 10 eurós órabérért. Otthon, ha befejezem a diplomámat, akkor is fele ennyit keresnék.


Itt az emberek nem költenek hülyeségekre. Nem egyszer láttam porschét is Lidl-parkolóban, mert ami jó, azt ott veszik, mert olcsóbb. Az emberek a saját dolgukkal foglalkoznak, ahelyett, hogy mást ócsárolnának.


Ezen kivül valószinűleg a politikai vezetés is tudhat valamit, ha igy megy a gazdaság, és a GDP-arányos államadósságot 20% körüli értéken tudják tartani.. kérdező, ha van rá lehetőséged, gyere. Gyönyörű ez az ország, tele értelmes emberekkel, és lehetőségekkel :)

2013. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Tudom, imádtam Amszterdamot! A hangulat, a felszabadultság, a boldogság, egyenlőség... Nagyon nekem való volt. Bár be kell vallanom, Anglia kicsit jobban tetszett, de csak a környezet miatt :) És az is igaz, hogy Hollandiában főként csak Amszterdamot láttam közelebbről, ha vidéken jártam volna, lehet más lenne a véleményem :)
2013. szept. 15. 15:32
 23/41 anonim ***** válasza:

az összes város nagyjából ugyanúgy néz ki, bár amszterdamnak kicsit különleges feeling-je van. Az egyenlőséget én nem nagyon szeretem egyébként, mindenféle deviáns viselkedési formát lehetett látni, de legalább én is azt csinálok, amit akarok.


Nekem a legjobban a lehetőségek tetszenek az egész országban. Csomó munka van, ha dolgozni akarsz, tovább tudsz tanulni, stb.. :)

2013. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Igen,a levelezgetés is idegesítő Vezérünkkel,meg a sok reklámjuk a mi pénzünkből.

Itt nálunk egy helybeli tett fel napkollektorokat,meg szélerőműve is volt,de le kellett szereltetnie,mert rontja a község képét,na ez a szomorú.

Az atomenergia tényleg olcsó,az kétségtelen.

2013. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Pietrosol ***** válasza:
22%

# 20!


Elhiszem a 8 gramm uránt, de ugyanezt az elektromos áramot néhány körbeforgással egy szélerőmű is megtermeli. Ráadásul nem kell azon törni a fejünket, hogy mit csináljunk a kiégett fűtőelemekkel.

De ezt te is tudod.

2013. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 sörpocak ***** válasza:
100%
Tök jók a megújuló energia források, de kis hazánkban bizony sok lenne a hátránya. Sokkal több hely kellene nekik, sok idő és sok pénz, ráadásul a földrajzi elhelyezkedésünk sem a legjobb hozzá. Lehet csinálni, egészen nyugodtan, de nem csak, hogy nem lenne gazdaságos, de rendkívül sok fejtörést okozna. Az atomenergia a lehető legjobb választás MO. szempontjából. Biztonságos, hatékony, gazdaságos, és bővülése munkát biztosít a diplomásoknak is, illetve sok más embernek is.
2013. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz. De azt remélem tudod, hogy a többi lehetőség telepítése is munkát ad sok-sok embernek? :) Feltéve persze, hogy nem külföldi cégeknek adják ki, ahogy az olyannyira jellemző sajnos :/


De való igaz, hogy pl. napenergia szempontjából nem pont a legmegfelelőbb országunk.

A szélenergia szerintem simán bejöhetne, egy nagyobb turbina simán ellát egy várost. És bizony már vannak 140 méteresek is!

2013. szept. 15. 17:26
 28/41 anonim ***** válasza:

Érdekes,a Berettyónál(azt hiszem,már keresem a konkrétumokat)az egyik községben a sarkára állt a polgármester.Volt ott egy kis duzzasztó,már több évtizede.

Erőművet telepítettek rá,pár év múlva önköltségi áron adja 3000 embernek az áramot(nem fideszes).

Csak akarni kell!

2013. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 sörpocak ***** válasza:
84%

Sajnos a szélenergia sem lenne olyan hatékony. Ezeknél nem hétköznapi levelet megtáncoltató fuvallatok kellenek. Egyébként a munka lehetőségek a megújuló E.forrásoknál egyáltalán nem sok. Csak egy rövid időre, míg az építkezés folyik, aztán 2-3 ember vizsgálja felül a működtető számítógéped, oszt annyi. A karbantartáshoz, pedig szintén nagyon kevés ember kell, főképp, mert idejük, mint a tenger. MO. szempontjából már annak is lehetne örülni, hogy VAN atomerőmű. Ettől függetlenül az alapvető ötlet jó, csak nem kivitelezhető JELEN körülmények között. Ha meg majd a jövőben sikerül is, akkor véleményem, szerint 50%-nál nem fog tudni többet átvenni a jelenlegi forrásoktól, és a másik, a maradék 50%-ot meg, megint csak atomerőmű fog szolgáltatni.


Azért megismétlem, mert ezen van a hangsúly, hogy JÓ ötlet lenne, ha nem lennénk most ilyen sz*r helyzetben :S

2013. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
75%

@Pietrosol: Már bocs, de ebben nagyon tévedsz!

Közel sincs a szélerőművek hatékonysága az atomenergiához képest. Ez, hogy pár fordulattal megtermeli egy háztartás éves fogyasztását színtiszta baromság.



Szép és jó dolog a megújuló energia, de nem elég hatékony, illetve szükség van sok esetben jobb földrajzi adottságokra is.

Jelenleg a legolcsóbb és talán még legtisztább energiaforrás is az atom. Igen, vannak kiégett fűtőelemek és igen, van valamennyi kockázat is. De ha minden szabályt megfelelően betartanak, akkor nem történhet baleset.

Ezt nem kell elfogadni, de ugyan ne áltassuk már magunkat hülyeségekkel.

2013. szept. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!