Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni a nyarat?

Hogy lehet kibírni a nyarat?

Figyelt kérdés
Számomra egyre nehezebbé válik a nyarak elviselése. Nem értem az embereket, akik minden nap rinyálnak a facebookon, hogy elmarad a nyár meg minden csak mert egy ideig kellemes, és normális hűvös idő volt. Meg téli kabátban! járnak amikor jó idő volt. Az egész nyár csak 40 fok, izzadsz, undorító nedves a bőrőd tőle állandóan, büdös leszel, hőgutát kapsz, alig lehet levegőt venni, sokszor napokig vagy hetekig katasztrófahelyzet van, állatok, emberek halnak meg, alig lehet mozogni, sportolni, leégsz, napszúrást kapsz meg fejfájást, megvakulsz a fénytől, a növények szó szerint kiégnek, régebbi járműveken utazni egyenesen életveszélyes, nappal nem lehet semmit csinálni, éjszaka meg nem lehet aludni, úgy kell reggel meg este kilopózni mint egy betörő amikor még kicsit hűvös van, bogarak, szúnyogok, legyek mindenhol, enni meg inni sincs kedve az embernek mert a meleg elrontja az ízeket, az étel megromlik fél óra alatt... Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi évek nyári időjárása szerintem teljesen abnomrális a mi elhelyezkedésünkhöz. Szerintem a mi kultúránk nem ehhez az időjáráshoz alakult ki, ami mostanában van. Igazán meleg vidékeken a legmelegebb napszakban pihenni szokás, nálunk ilyet nem lehet. Mégis mit imádnak ebben annyira az emberek? Mi olyan nagy szám benne? Persze az az egy hét amíg nyaralsz, addig jó (már aki szeret nyaralni...), és az iskolásoknak szünet van. De egy átlag, felnőtt ember hétköznapokon mit tud ebben szeretni? Hogy lehet dolgozni? Én már előre rettegek, hogy mi lesz ha befejezem az iskolát és dolgoznom kell majd?

2013. jún. 15. 17:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem vagyunk egyformák.. Fájdalmasan olvastam végig amit írtál. Én imádom a nyarat. Maga a hangulat, a szabadság.. Mint iskolás ez a legjobb benne. És én a kánikulát is nagyon szeretem. Szeretek 40 fokban kifutni a kertbe és leönteni magam egy vödör vízzel. Szeretem a nyári fesztiválokat, mindent.. A strandokat. Nem muszáj külföldre menni, én egy medencében egy pohár limonádéval is abszolut elvagyok. A nyár csodálatos!! Nincs annál jobb!
2013. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én szeretem a nyarat, pedig dolgozom, nem járok strandra, a lakásom nem légkondicionált (a munkahelyem igen, de ott is csak úgy tessék-lássék), idén nyáron szabadságra se megyek.

Viszont egész nap világos van, nem az az undok sötétség mint télen. Városba kimehetek rövidgatya+pólóban, otthon meg egy szál p*csben lehetek egész nap. Melegem van meg izzadok, az igaz, viszont még mindig jobb, mint télen, amikor vagy be kell bugyolálnom magam, vagy fázom, vagy mindkettő.


Amúgy sokat bringázom, és állítom, kb. 35 fokig még az is kellemes, mert ott legalább a menetszél hűt.


Különbözőek vagyunk, na. Mindenki mást szeret. Én szeretem a nyári időjárást, ezért örülök a nyárnak, Te meg nem, ez van.

2013. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
én is így vagyok a nyárral. melegben fáj a fejem, szédülök, izzadok, nem tudok mit kezdeni magammal, télen pedig a létező legjobban érzem magam. annyit lehet tenni, hogy behúzódok a szobába, napi 2-3szor hideg vízzel lezuhanyzom, és várom az enyhülést...
2013. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Én szerencsére elég "erősnek" vagyok mondható, nem sok dolog van amitől rosszul vagyok, de az nem azt jelenti, hogy szeretem. Ez inkább ilyen "lelki" rosszullét. Ez a második nap, hogy ilyen idő van, de mást gyűlölöm az egészet. Aludni alig tudtam.

14:19 ez mind szép és jó, de sajnos az ember nem marad örökre diák amikor fesztiválozhat meg strandolhat! A felnőtteknek nyáron is ugyanúgy gürizniük kell a hétvégék vagy a szabadságok kivételével. Plusz aki nem szereti a vizet meg a bulizást az ettől nem lesz boldogabb.

2013. jún. 16. 15:32
 15/23 A kérdező kommentje:
Már gondolkoztam azon is, hogy külföldre költözök, olyan helyre ahol nyáron is normális az idő. De mások szerint elég nevetséges időjárás szerint országot választani. Plusz álmaim munkája sajnos itthonra köt.
2013. jún. 16. 15:33
 16/23 anonim ***** válasza:

Én jól viselem a meleget, nincs vele bajom. Napozni is szeretek, persze ésszel, nem hiányzik egy f@sza kis bőrrák. (Egyedül sportolni nincs kedvem, de ahhoz egyáltalán.) Amit viszont kimondhatatlanul utálok, azok a rohadt szúnyogok. Az életemet keserítik meg, komolyan mondom, nem tudom elviselni. Valami oknál fogva vonzom őket, de olyan szinten, ahogy szerintem senki más sem. Idén meg a rohadt esőzések miatt ziher, hogy sok szúnyog lesz, már előre félek. Egyik évben is ez volt, sok tavaszi esőzés, sok szúnyog, én meg délután 6-7 óra után már ki sem mertem menni a lakásból, mert 5 perc alatt legalább 30 csípést összeszedtem. Annyira utálom!

De ezt leszámítva nincs bajom a nyárral, bár ha választani kellene, inkább legyen kellemes langyos idő, mint negyven fok.

2013. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ismered azt a dalocskát?"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van.Soha sincs jó idő, mindíg esik az eső!" :)


Hát, ez valahogy így is van.Ritkán van igazán jó idő, manapság, olyan kellemes langyos meleg, mert nincs már igazi tavasz, legalább is, nagyon rövid ideig van csak.

Én most nem dolgozom, csak itthon, de én is félek, mi lenne, ha be kéne rohangálnom és melózni valahol, a melegtől szédelgő fejjel.

Én úgy gondolom,régebben 70-80 as években nem volt ilyen elviselhetetlen, döglesztő hőség.Vagy az is lehet, hogy csak én bírtam jobban, mert még gyerek voltam.

A nyárért azért vannak oda, mert végre süt a nap és az jó kedvet okoz, több a szabadtéri lehetőség.

A tél se jobb.Akkor meg a hó miatt meg a hideg miatt lehet baj, megfagynak emberek, kitörjük a nyakunkat a síkos utakon.

2013. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én imádom a nyarat, felőlem lehet bármilyen meleg. Délelőtt úgyis az irodában vagyok (4 órában dolgozom), ott hűvös van. Ebéd után még egy darabig itthon szoktam maradni, olvasgatok a szobában, vagy odakint napernyő alatt. Nálunk a házban kellemes hűvös van a legnagyobb kánikulában is, pedig nincsen légkondi. 4 óra körül kibiciklizem a város melletti tóhoz, letelepszem az árnyékba valamelyik fa alá, és nagyokat úszom a tóban. Este kint vagyunk a kertben, kint vacsorázunk, pancsolunk a medencében, kivetítőn filmet nézünk. Sokkal szabadabb ilyenkor az ember, mint télen bezárva a négy fal közé.
2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Meleg ellen egyébként úgy védekezem, hogy mindig van a táskámban egy kis üveg víz.Nem csak iszok belőle, hanem néha kenek a nyakamra, karomra is és kellemesen hűsít egy ideig.Vagy vannak ilyen kis fujókás testpermetek, az is jó, ha van ilyenkor a táskában.Ha már kifogyott, lehet bele vizet tölteni, az is megteszi, ha épp nincs más és a városban is befújhatod vele magad, amikor csak akarod.
2013. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a dalt és nem is értek vele egyet. Én télen/ősszel sosem sírok, hogy legyen végre nyár. Imádom. Igen van amikor megfagyok vagy elcsúszok, de ezeket egyszerűen meg lehet oldani. Bemegyek és megmelegszek, óvatos vagyok + takarítok. Én tökéletesen boldog vagyok amikor nincs nyár.
2013. jún. 18. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!