Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni a nyarat?

Hogy lehet kibírni a nyarat?

Figyelt kérdés
Számomra egyre nehezebbé válik a nyarak elviselése. Nem értem az embereket, akik minden nap rinyálnak a facebookon, hogy elmarad a nyár meg minden csak mert egy ideig kellemes, és normális hűvös idő volt. Meg téli kabátban! járnak amikor jó idő volt. Az egész nyár csak 40 fok, izzadsz, undorító nedves a bőrőd tőle állandóan, büdös leszel, hőgutát kapsz, alig lehet levegőt venni, sokszor napokig vagy hetekig katasztrófahelyzet van, állatok, emberek halnak meg, alig lehet mozogni, sportolni, leégsz, napszúrást kapsz meg fejfájást, megvakulsz a fénytől, a növények szó szerint kiégnek, régebbi járműveken utazni egyenesen életveszélyes, nappal nem lehet semmit csinálni, éjszaka meg nem lehet aludni, úgy kell reggel meg este kilopózni mint egy betörő amikor még kicsit hűvös van, bogarak, szúnyogok, legyek mindenhol, enni meg inni sincs kedve az embernek mert a meleg elrontja az ízeket, az étel megromlik fél óra alatt... Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi évek nyári időjárása szerintem teljesen abnomrális a mi elhelyezkedésünkhöz. Szerintem a mi kultúránk nem ehhez az időjáráshoz alakult ki, ami mostanában van. Igazán meleg vidékeken a legmelegebb napszakban pihenni szokás, nálunk ilyet nem lehet. Mégis mit imádnak ebben annyira az emberek? Mi olyan nagy szám benne? Persze az az egy hét amíg nyaralsz, addig jó (már aki szeret nyaralni...), és az iskolásoknak szünet van. De egy átlag, felnőtt ember hétköznapokon mit tud ebben szeretni? Hogy lehet dolgozni? Én már előre rettegek, hogy mi lesz ha befejezem az iskolát és dolgoznom kell majd?

2013. jún. 15. 17:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Te vagy az, Flóra? :D
2013. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, aki ugyanígy gondolja! Akár én is írhattam volna. Évről évre egyre rosszabbul viselem a meleget. Ha így megy tovább a felmelegedés, előbb-utóbb nálunk is lesz szieszta...

Azt még megértem, ha valaki szereti a napsütést (bár tudtommal az ember még mindig nem fotoszintetizál), de azt már nem, ha akkor is a napon marad, ha napszúrást kap, és nem fogja fel a veszélyét. Lehet imádni az izzadást és az égett bőrt, de akkor is tény, hogy nem erre találták ki a szervezetünket, a hőség mindenkinek árt, embernek, állatnak, növénynek egyaránt. Dolgozni nem nagyon lehet, mert senki nem tud koncentrálni; nem véletlen, hogy ilyenkor van a leghosszabb tanítási szünet. Amúgy én azt sem értem, miért szeretnek sokan a szabad ég alatt enni, ahol az összes darázs és légy beleszáll az ételbe :)

Kibírni: próbálok a lehető legkevesebbszer kimenni, bár a lakásban sem nagyon lehet megmaradni, de legalább a nap nem tűz rám. Jégakku, vizes törölköző, ventilátor és türelmetlen várakozás a lehűlésre...

2013. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én rájöttem, hogy végülis a nyárral semmi baj (na persze még mindig az ősz az igazi), csak a meleggel. Amíg ilyen szép esős, napsütéses hűvös idő volt, örültem, hogy nyár van. Amúgy én is így próbálom túlélni, de most például el kellene kezdenem futni, bicikliznem is minden nap kell, és ha majd dolgozni fogok, akkor már tényleg nem tehetem meg, hogy a szobában elbújok :/
2013. jún. 15. 18:33
 4/23 anonim ***** válasza:
6%
Én nagyon szeretem a nyarat, pedig téli születésű vagyok. Imádok napozni, sose égek le, pedig alapvetően fehér bőrű vagyok, nem zavar a kánikula, pedig nincs itthon légkondi, egyszerűen csak besötétítünk és így kellemes 22-23 fok van. Az ételek sem romlanak meg, mert van hűtőnk. Én nem a melegtől kapok gutaütést, hanem téli gázszámlától.
2013. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jó neked. Én már most rosszul vagyok az időtől pedig ez még csak a kezdet gondolom. Úgy érzem magam mint aki börtönbe van zárva és nem tud kitörni belőle (magyarán amikor a levegő melegebb mint a testem, akkor nem tudok hova "menekülni") Nekünk is van hűtőnk, de elég idegesítő, hogy ötpercenként mindent ki kell pakolni aztán vissza. Ezen kívül a legtöbb kajának undorító íze lesz a hűtőtől, főleg a gyümölcsöknek meg a víznek.
2013. jún. 15. 19:00
 6/23 anonim válasza:
Nézz hülyének,de én ezt imádom valamiért.Amikor annyira meleg van,hogy szinte megdöglesz.Most is egy szál pöc$ben írom ezt az üzenetet annyira meleg van,de nekem ez valamiért tetszik.Az erős napsütés,annyira jól néz ki minden és színes.Mintha be lennék tépve vagy nem tudom,az éjszakák is csodálatosak.Én imádom a nyarat,a szünet meg ráadás :)
2013. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Na jó jobban bele gondolva van egy két hátulütője ami még engem is idegesít : A kutyák éjjelente annyira ugatnak a szomszédban,hogy képtelen vagyok aludni.Nemtudom mi van ezekkel a cigányokkal,de van,hogy napokon át üvöltetik ezt az idióta ordilós,operás zenét ami olyan elvont,mintha egy másik világból szólna az a "zene" és baromi irritáló.A szúnyogok,na azokkal is a tököm teli van néha.
2013. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, ennyi :)

Én átéreztem a leírásodból, hogy neked mit jelent a meleg, megpróbálom leírni az én szemszögemből, hátha megnyugtat, hogy aki örül annak az időnek, amit te utálsz, az meg akkor szenved, mikor neked végre jó :D

Én 25 fokban is vacogok (szó szerint), ha épp nem mozgok, márpedig ha dolgozom, akkor 3 órát is ülök néha egy helyben, pulcsiban, takaróban, mindenki hülyének néz.

Olyan meleg, ami már nekem is sok, kb évente 5 nap van. De olyankor este is egy szál rövidnaciban, topban ülhetek kint hajnalig, nem fázom. Én ezt imádom. Oké, szerencsés vagyok, utálnak a szúnyogok :D

Ha 3 napig borús idő van, elmegy az életkedvem.

Ha hideg van, alig bírom rávenni magam, hogy edzésre menjek, mert rosszul vagyok a gondolattól, hogy át kell öltöznöm, azaz levetkőznöm, mikor legszívesebben még 6 pulcsit magamra húznék. Nyáron olcsó a fagyi és rengeteg a gyümölcs, ezeket szintén imádom.

És igen, nem kell fizetni a fűtésért.

Ja, még egy eszembe jutott: kiütéses leszek a meleg víztől, ezért télen is majdnem hidegben tudok csak zuhanyozni - télen ez borzalmas, nyáron viszont még élvezem is.

Hát dióhéjban ez az én meglátásom :) Majd gondolok rád mikor jön a hideg és legszívesebben téli álmot aludnék, hogy te meg most ébredezel :)

2013. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én is fázós vagyok, mondjuk annyira nem mint te, de ha kicsit hűvöseb van, már hideg a kezem-lábam. A különbség inkább az, hogy én szeretek fázni. Olyankor szabadnak érzem magam.
2013. jún. 15. 22:08
 10/23 anonim válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok vele, gyűlölöm a meleget. A szervezetem se bírja, ha negyed órát vagyok kinn a napon már rosszul vagyok.

Én sem értem miért jó izzadni, a tömegközlekedés meg ilyenkor egyszerűen elviselhetetlen.

Szerintem a legtöbb ember aki "imádja a meleget", az vagy tópart közelében tölti a nyarat, vagy pedig légkondis autóból a légkondis házba vezet az útja.

Én legalábbis másképp el nem tudom képzelni, hogy hogy lehet ezt kibírni...szeretni meg pláne.

2013. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!