Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs kivel...

Mit csináljak, ha nincs kivel tölteni a nyarat?

Figyelt kérdés
A barátaim mind mászkálnak, nyaralnak, vagy csak szórakoznak, én meg egyedül vagyok. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. jún. 19. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Menj velük Te is...
2012. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nyilván nem írnék ki kérdést, ha mehetnék.
2012. jún. 19. 09:32
 3/17 anonim válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2012. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyedül is lehet strandra, vízpartra menni, keress új barátokat, nyári meló...
2012. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, anyagi okai vannak, hogy nem mehetsz... Ez ismerős.


Viszont szervezz te is programot! Olyat, amin nem kell fizetni: kirándulás, nagy séták, beszélgetések, társaspartit, kártyázás, közös DVD-zés... Amit szerettek.

Ha te szervezed, oda tudsz figyelni, hogy ne pénzköltős legyen. Én ezt szoktam tenni, és bejön. Jó, persze, nem mindig, mert sokszor érdekesebb nekik moziba menni, mint velem DVD-zni pl., de nem mindig meg nem mindenkinek!


Meg kell találni azokat az embereket, akik szívesen sétálnak, és szívesen társasoznak... tehát hajlandóak pénzköltés nélkül is szórakozni. Szerintem sok fiatal nem engedhet meg magának minden nap strandot például.


Ha nem ez az oka, akkor bocsánat.


De akkor mi?

2012. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért nem mehetsz?
2012. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :)

Egyébként 16 éves lány vagyok, és a barátaimnak meg vannak a saját barátjaik, akiket én nem ismerek, így ők velük vannak (oda meg nem pofátlankodom be).

Nem szeretek egyedül lenni, akkor már inkább unatkozom. Strandra alapból nem járok, esetleg vízpartra, de egyedül nem éri meg, szerintem. Próbáltam munkát szerezni, igazából április óta nézem, de nem találok megfelelőt. Az ismerőseim mind protekcióval dolgoznak, nekem az meg nincs..

5. válaszoló, igen, van anyagi vonzata is (például ezért nem megyek fesztiválokra stb.) Én nagyon szívesen szerveznék programokat, de még mennyire! De nem tudok kit elhívni. Nagyon jó ötleteket adtál, köszönöm :)

Az igazi probléma szerintem az, hogy nem vagyok túlságosan társasági ember. Ha már meg van a társaság, akkor nagyon jól el vagyok, de kezdeményezni nem igen tudok. Nem tartozom a "menőkhöz", ha értitek :) De nem igazán tudok hol barátkozni... táncolni eljárok, de ott is mindenkinek van saját baráti köre, meg még elég friss a csoport.

2012. jún. 19. 09:54
 8/17 anonim ***** válasza:
Én ezt nem nagyon értem. Oké, hogy a barátaidnak vannak más barátaik is, de attól még te miért nem hívhatod őket ide-oda? Ha valóban barátok, akkor rád is szakítanak időt. Gondolom ők sem mászkálnak a másik barátaikkal minden áldott nap, nincs betáblázva az egész nyaruk percről percre.
2012. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, az egyik miért zárja ki a másikat? :S

Pl. megmondod, hogy jövő hét szombaton kirándulás a János-hegyre, találkozunk 10-kor a Moszkván, fogaskerekűvel megyünk föl, aztán gyalog, lefele libegő. (Ha nagyon semmit nem akarsz költeni - megérteném! -, akkor lefele is gyalog.)

--> ez csak egy példa volt persze, hisz azt sem tudom, hol laktok.


A lényeg, hogy másfél héttel előre meghirdeted, elküldöd e-mailben, telefonon, SMS-ben, facebook-on... minden olyan ismerősödnek, akit szeretnél meghívni.

Előtte pár nappal megint, egyeseknél személyesen rá is kérdezel... Meghívsz 10 embert, nem hiszem el, hogy 1-2 sem megy el!

Mi így szoktuk, jön, aki tud. Van, amikor csak ketten vagyunk, van, amikor tizenketten. Tök mindegy igazából. Ha odamegyek, és nincs ott senki, akkor így jártam, nem akadok ki, megyek egyedül. :) Inkább, mint hogy meg se próbáljam.


Vagy: iratkozz be egy tanfolyamra, mondjuk nyelvet tanulni. Elkezdhetsz egyet nulláról, vagy amit amúgy is tanulsz, mélyíteni...

A tanfolyamon pedig összeismerkedsz a többiekkel, és megint csak életbe lép, amit fenn leírtam: jövő héten mennék ide-oda, jöttök?


És így tovább.

2012. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na, én is pont erre gondoltam, amit a 9-es részletesen megfogalmazott, csak nem volt türelmem így leírni :)
2012. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!