Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én nem akarok ilyen baromságok...

Én nem akarok ilyen baromságokat megtanulni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meg kell tanulni a halotti beszéd és könyörgést meg az ómagyar mária-siralmat. Olyan mintha itt írkálnék minden hülyeséget össze-vissza, értelme nincs, hasznát a büdös életbe nem fogom venni, sehol nem kérdezik, nem olyan dolog mint a Himnusz vagy a Szózat, szóval felesleges megtanulni. Első írásos emlékünk 1300-ból. Én meg hülye vagyok... nem hiszem el!


Akkor ott van a töri. Mégis honnan tudják biztosra, hogy az ősemberek mire vadásztak vagy hogyan éltek, mit hogyan fedeztek fel?! Vagy ezek a bibliai személyek és maga a biblia. Nagy kamu az egész, ilyeneket én is ki tudok találni, nem tart semmiből. Nincs rá semmi bizonyíték, hogy megtörtént. Vagy a fáraók temetkezése, hogy mit miért raktak a sírokba stb nem lehet tudni. Nem tudom miért kell ilyen tök felesleges dolgokat megtanulni, mikor ezeket nem lehet kideríteni, ezt ők tudták. Fogadni mernék, hogy teljesen más volt minden mint ahogy ezeket elmondják. Valami alapja biztosan van, de mégis honnan tudják, hogy hogy nézett ki x évvel ezelőtt a táj, milyen tulajdonságúak voltak az emberek, miben hittek, mit tettek, miket ismertek, mennyire voltak értelmesek stb. Még rengeteg dolgot tudnék felsorolni de egyelőre ennyi.


Minek kell megtanulni ennyi hazugságot? Csak terheljük magunkat a sok felesleges dologgal. Sose tanultam meg semmi ilyesmit, max annyira, hogy ne kapjak 1-est. De ha nem kapnánk jegyet ki se nyitnám a könyvet.



2013. jan. 26. 17:56
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
"rengeteg dolgot elhallgatnak az emberek elől" Na látod, minél tanulatlanabb, műveletlenebb az ember, annál könnyebben kapaszkodik ostoba összeesküvés elméletekbe. Nem véletlen, hogy az ókori ember egész mondavilágot, és kismillió istent talált ki magának, mert a tudatlanságából kifolyólag annyira primitív volt a mai emberhez képest, hogy szentül elhitte azt a sok marhaságot. De az egyházak sem véletlenül tudták az orruknál fogva vezetni a középkori embert. Azok a marhák eltüzelték egymást a máglyán, mert másik biztos boszorkány. De ma is érvényes az az örök érvényű igazság, hogy a buta, műveletlen, birka népet sokkal könnyebb befolyásolni, mint egy tanult, intelligens társadalmat. Mi kiröhögjük őket, de hidd el, az amcsik tényleg elhiszik, hogy 9/11-kor alig pár ember lézengett az ikertornyokba, és hogy az USA által indított háborúk mind felszabadító háborúk voltak. De kommunizmust sem az okosabbja tartotta egyben, hanem a primitív, buta tömeg, akinek könnyű volt kimosni az agyát. Ha nem tanulsz, belőled is egy ilyen ostoba, agy mosott felnőtt lesz, aki hol az ATV-vel kiabál, hol pedig a Kurucz infot olvasva ébred rá világmegváltó igazságokra...
2013. febr. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

"Magyarok vagyunk, tanulhatnank elobb magyar tortenelmet, magyar irokrol, koltokrol, magyar koltemenyeket, verseket mert nagyon sokan meg a Himnuszt vagy a Szozatot sem tudjak helyesen elmondani vagy hogy mondjuk Jozsef Attila vagy barmelyik mas kolto mikor szuletett, mik a legnagyobb muvei."


Na álljunk csak meg: nincs olyan, hogy színtiszta "magyar" történelem az egyetemes történelem nélkül, csupán olyan van, hogy az egyetemes történelem magyar vonatkozású részei. A magyar történelem mindig az egyetemes történelem része, attól elválaszthatatlan. Nem véletlen, hogy az iskolában párhuzamosan, korszakonként tanítják a kettőt, nem pedig először megtanítják a teljes magyar történelmet, aztán az egyetemeset...

Egyébként pedig, amit az ókori történelemből meg kell tanulni, a minimum minimuma. Az ezzel kapcsolatos ismereteink sok százszor, ezerszer meghaladják azt, amit ebből meg kell tanulni, mivel csak azokat a dolgokat válogatják be a tantervbe, amelyek értékelhető hatással voltak a jelenkor kultúrájára.

Ami a Himnuszt, Szózatot, József Attilát illeti, nem látom be, h miért lenne fontos_abb_ ezeket mindenkinek kívülről tudni, mint hogy mikor történt ez és ez az esemény. Mindegyik csak hasraütésszerű választás az általános műveltségből.

2013. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
Hallottál már arról a katonáról,aki x év után tért haza Amerikából,és majdnem teljesen elfelejtette a nyelvet,de onnan tudták,hogy magyar,mert A-tól Z-ig eldarálta a Halotti beszéd és könyörgést? Ahogy elnézem,nem. Fogadni mernék,hogy a Himnuszt se tudod normálisan elmondani...A történelem nem holmi halandzsa,bizonyított tények.Szerintem örülhetnél,hogy van olyan,hogy történelem,mert ha nem lenne,valószínűleg te sem lennél. Hogy mennyire voltak értelmesek az emberek anno? Hát tuti sokkal értelmesebbek voltak nálad.Ez a hozzáállás,hogy "ne kapjak 1-est",hosszú távon nagyon nem jó,de rövid távon sem.De ha egy tudatlan senki szeretnél lenni,hát hajrá!
2013. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Normális embereknél valóban lecsapja a biztosítékot az ilyen mint a sirodalom és förténelem.

A járkáló hullák meg a védelmükbe veszik, mert szívből gyűlölik az életet és a gondolkodást.

2014. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

#41: jobb ha tudod, kuruc.info ugyanúgy hazudik és demagóg , mint az ATV csak éppen más oldalról.

Értelmes emberek egyiknek sem dőlnek be.

2014. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
#41: bocsi most esett le a tantusz, te is ugyanezt írtad.
2014. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!