Én nem akarok ilyen baromságokat megtanulni! Mit tegyek?
Meg kell tanulni a halotti beszéd és könyörgést meg az ómagyar mária-siralmat. Olyan mintha itt írkálnék minden hülyeséget össze-vissza, értelme nincs, hasznát a büdös életbe nem fogom venni, sehol nem kérdezik, nem olyan dolog mint a Himnusz vagy a Szózat, szóval felesleges megtanulni. Első írásos emlékünk 1300-ból. Én meg hülye vagyok... nem hiszem el!
Akkor ott van a töri. Mégis honnan tudják biztosra, hogy az ősemberek mire vadásztak vagy hogyan éltek, mit hogyan fedeztek fel?! Vagy ezek a bibliai személyek és maga a biblia. Nagy kamu az egész, ilyeneket én is ki tudok találni, nem tart semmiből. Nincs rá semmi bizonyíték, hogy megtörtént. Vagy a fáraók temetkezése, hogy mit miért raktak a sírokba stb nem lehet tudni. Nem tudom miért kell ilyen tök felesleges dolgokat megtanulni, mikor ezeket nem lehet kideríteni, ezt ők tudták. Fogadni mernék, hogy teljesen más volt minden mint ahogy ezeket elmondják. Valami alapja biztosan van, de mégis honnan tudják, hogy hogy nézett ki x évvel ezelőtt a táj, milyen tulajdonságúak voltak az emberek, miben hittek, mit tettek, miket ismertek, mennyire voltak értelmesek stb. Még rengeteg dolgot tudnék felsorolni de egyelőre ennyi.
Minek kell megtanulni ennyi hazugságot? Csak terheljük magunkat a sok felesleges dologgal. Sose tanultam meg semmi ilyesmit, max annyira, hogy ne kapjak 1-est. De ha nem kapnánk jegyet ki se nyitnám a könyvet.
Kint a magyar érettségit nem veszik figyelembe. Mit érdekli őket, hogy tudod-e a magyar történelmet. Ha vendéglátóipari iskolába jársz miért nem mész szakácsnak. Külföldön jól keresnek és egy alaptőkét össze tudsz belőle hozni amiből indíthatsz egy vállalkozást. Sok helyen külföldön egy kisvállalkozásból simán el tudsz élni (persze ehhez is mindenhez tökösség kell :D ).
Ja és csak valamilyen nemzetközileg is elismert érettségi kell, ha azt akarod, hogy figyelembe vegyék mindenhol.
Azért azt te is tudod, hogy azzal, hogy itt becsmérled az oktatási rendszert és kifogásolod a tananyag értékét, attól még nem fog semmi változni. Ameddig diák vagy, addig pont ugyanazzal a kötelességgel rendelkezel te is, mint mások, ergo egy minimális szint felett teljesítened kell ahhoz, hogy elvégezd az iskolát.
Ha más meg tudja csinálni, akkor te is megtudod, és más sem azért csinálja, mert feltétlenül szereti, hanem azért, mert kell. Te most be vagy rekedve az iskolás nyomorba és azt hiszed, hogy ez az ember tragédiája ( apropó, ezt is el kellesz majd olvassátok Madách Imrétől ), pedig nagyon tévedsz. Az életben nagyon sokszor kellesz olyasmit csinálnod, amit nem szeretsz, ahhoz hogy olyasmit is tudjál csinálni, amit szeretsz.
Alapnak jók ezek, kellenek is. Bár a Halotti beszédet meg az Ómagyar Mária-siralmat nem értem, miért kell bemagolni, mi se tettük, csak beszéltünk róla.
A történelem nagyon érdekes, legalábbis engem nagyon érdekelt mindig, de én se kajálok be mindent, amit a tankönyvek meg az akadémikusok leírnak, kiadnak. Sok esetben csak kilogikázták a dolgokat némi utaló bizonyítékból, főleg minél messzebbre megyünk a múltban. Megtanultam mindent, alapnak, de utánaolvastam és -olvasok az érdekességeknek, cáfolatoknak.
A Bibliát meg szerintem szimbolikusan kell érteni, legalábbis sok helyen, nem szó szerint.
Nekem a matekkal volt bajom, mert humán beállítottságú vagyok, bár egy-két természettudományi terület kifejezetten érdekel. Nem értettem, mire jó az a rengeteg képlet, szabály, aminek a negyedét se fogom használni. De rájöttem, hogy agytornának nagyon jók, főleg a logikai feladatok, azokat ma is imádom.
Tanulj, legyél kétkedő, olvass utána a dolgoknak, az nagyon jó, de tanulj, mert kell valami alap, amiből elindulhatsz.
De fogd már fel, hogy senkit nem érdekel az, hogy neked mi a véleményed azokról a dolgokról, amik diákként a kötelességeidet alkotják.
Ha nem tanulsz akkor:
1) -> szerencsés vagy és végig megúszod az iskolát gyenge osztályzatokkal, ha az iskola gyenge és megengedi ezt a diákoknak
2) -> megbuktat a tanár, akit aztán végképp nem izgat, hogy téged mennyire érdekel az adott tananyag
Non sense ez az itteni vergődésed, úgyis alkalmazkodnod kell neked is, pont mint mindenki másnak, az iskolai szabályokhoz, beleértve főként a tanulást is. Bár azt, hogy éppen átsiklasz egy kettessel kémiából például, azt én nem nevezném tanulásnak, viszont ha neked így megfelel, akkor meg pláne nincs okod panaszkodni azon, hogy mennyit kell tanulnod, mert az nem tanulás.
Érdekességképpen kapcsolódik félig ez a gyakori kérdés. Vannak érdekes válaszok.
Csak az amerikaiak buták, a többi nemzet meg nevet rajtuk? Miért?
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..
Először is, azok nem hazugságok. Nem hasra ütésből találták ki. Azért kell ilyeneket tanulnod, hogy ne legyél annyira buta, hogy azt feltételezd, hogy az egész mese. Mert amit a kérdésedben leírtál, az netto butaság. Minden általad tanultra írásos, és egyéb bizonyítékok vannak. A történelem tudomány. Sokan az egész életüket teszik fel egy olyan információra, ami neked a történelem könyvben 3-4 mondatban van összefoglalva. Te meg ráböfögöd, hogy "ez hülyeség, honnan tudják?". Ez már eleve tiszteletlenség azokkal szemben, akik az emberiség tudáshalmazára áldozták az életüket. A saját szegénységi bizonyítványod állítod ki az ilyen megnyilvánulásokkal. Én még csak 26 vagyok, de amilyen megfogalmazásokba, és helyesírási hibákba itt bele szoktam szaladni, az elképesztő. Az "ijen"-en, és hasonló orbitális hibákon már meg sem lepődöm (pedig én is csak életemben talán 3-szor írtam 1-estől különböző helyesírás dogát a gimiben), de néha olyan mondatokat raknak össze emberek, hogy szó szerint nehézséget jelent értelmezni, hogy egyáltalán mit akart mondani. Az ilyenből milyen tirpák felnőtt lesz? Azért kell ilyeneket megtanulnod, mert egy művelt ember könnyebben boldogul a való életben. Igen is fontos, hogy egy-egy szituációban idézni tudj néhány mondatot, vagy megértsd, hogy a másik miből idézte amit mondott. Hülyének akarod érezni magad, mikor a társaságban valaki egy vicc kedvéért az ember tragédiájából idéz, te meg csak nézel bután, mert nem érted mi volt a vicc poénja? Műveltség, olvasottság, szókincs nélkül nem is tudod magad kifejezni. Lehetsz te akármilyen jó a szakmádban, ha a munkáltatót, vagy a megrendelőt elriasztod a tuskósságoddal. És ugyanúgy el tudod adni magad, ha művelt, és intelligens vagy, még ha vannak is szakmai hiányosságaid, mert mondjuk teljesen kezdő vagy még. A párválasztás során meg aztán nem is kell ecsetelnem, hogy hogy veszi ki magát, ha a fenti tuskó dumát elereszted. Az értelmesebbje sírva fog menekülni előled. Tényleg egy tapló, bunkó emberrel akarod leélni az életed? Másrészt honnan tudod, hogy a szíved választottja mi iránt fog érdeklődni? Hogy veszi ki magát, ha mondjuk él-hal az egyiptomi kultúráért, vagy netán mélyen hazafias érzelmű, te meg olyanokat böfögsz be, hogy égnek áll a haja? Azt hiszem a műveltség fontosságát nem kell tovább ecsetelnem.
Más. A tananyag, amit felépítettek, nem csak abból áll, hogy ezeket betéve tudni kell. Minden egyes tanév nagyon fontos állomása a személyiségfejlődésnek. A tanórán hallottak megértése, és megtanulása szellemileg, és lelkileg is nagyon sokat fejleszt az emberen, legyen szó matematikáról, vagy irodalomról, egyaránt fontosak. Én is reál beállítottságú vagyok, és nagyon elszomorít, mikor egy 20-on éves fiatal nem tud rendezni egy sima 1 ismeretlenes első fokú egyenletet. Az ilyenek általában az életben is hasonlóan buta, logikátlan döntéseket hoznak. De az olvasatlanság, és a műveletlenség is eredményez torz dolgokat, elsősorban az érzelmi intelligencia terén. Tehát a prózai dolgok az érzelmi intelligencia fejlődésében játszanak fontos szerepet, amíg a reál tárgyak segítenek az emberi kapcsolatok, az élet logikai oldalát megérteni, illetve a nagy döntések meghozásakor veszed hasznukat. Az hogy egy konkrét információ, vagy matematikai módszer nem fog az életben többet kelleni, sőt, el is felejted, nem jelenti azt, hogy a belőle levont tanulság nem épül bele a személyiségedbe.
A felejtéssel sem feltétlenül értek egyet. Én például általános iskolás korom óta álmomból felkeltve is elmondom a Feltámadott a tenger című verset. Nem tudom miért, de ez például nagyon beleégett az agyamba. Persze kismillió dolgot elfelejtettem már, de érdekes, hogy egy-egy pársoros idézet, vagy egy random vers miért marad meg életünk végéig a fejünkben.
Az olvasás nem tudom felmerült-e, de azért kíváncsi lennék, hogy az általam leírt hosszú megnyilvánulás kinek áll össze egy teljes egésszé, és kik lesznek azok, akik a részleteket szétcincálva próbálják kiforgatni az elmondottakat. Régen sokat fórumoztam. Sajnos, nem sajnos én nem tudom szűkszavúan kifejezni magam, illetve a mondandómat általában viszonylagos alapossággal építem fel, van eleje, közepe, vége. Mostanában le is szoktam róla, mert folyamatosan abba a problémába ütköztem, hogy az emberek képtelenek egy 3-4 bekezdéses fogalmazást teljes egészként, egyben értelmezni. Folyamatosan részleteket ragadtak ki a leírtakból, amik persze úgy már egészen mást jelentettek. Ez persze ostoba vitákba torkollót, ezért hagytam is a francba az egészet. Elég elkeserítő, hogy ez a helyzet, és ez csak egyre rosszabb lesz.
És ezt az egészt véleményt úgy írtam, hogy egy jobb gimnázium közepes tanulója voltam, diplomám végül nem lett, helyette vállalkozom, van sikeres kis boltom. Életemben talán csak 30-40 könyvet olvastam el. Tehát nem vagyok egy nagy intellektus, de butának sem tartom magam.
Meg mindig nagyobb a valoszinusege, hogy hazugsag. Akarhogy akarom, nem tudok elhinni semmit mert rengeteg dolgot elhallgatnak az emberek elol, mashogy irjak le, csomot kihagynak belole stb, igy mar azt se tudjak az emberek hogy mit szabad elhinni es mit nem. Ha annyira kutatni, asni akarnak hat csinaljak, attol, hogy engem nem erdekel meg masik 100-at erdekelhet. En a helyukben nem csinalnam mondjuk. Egy lap, hogy maradhat meg tobb (10) ezer evig? Vagy egy ruha anyag, csontok (bar az elkepzelhetobb). Sokkal jobb lenne ha mondjuk vilaghaborukrol tanulnank. Azt lehet, hogy meg is tanulnam mert az erdekel, az okort meg leszarom magasrol, en meg mindig azt mondom, hogy felesleges megtanulni. Eleg lenne elmondani erdekesseg keppen, de most minek bemagolni az egeszet? Ugyis elfelejtjuk. Na en peldaul egy versre sem emlekszem. Neha bevillan 1-2 sor de azt sem tudom melyik versbol, vagy ha verscim akkor azt nem, hogy mirol szol. Nekunk kozepauliba mar kotelezot nem kell olvasni mert a tanar azt mondta, hogy tudja, hogy az osztaly 90%-a ugyse olvassa el. Csak beszelunk rola meg par fobtosabb reszt elolvasunk belole. A matekot utaltam regen mert altalnosban ritka szar tanarunk volt (ezt megmondta a 30 eve tanito jlenlegi tanarom is, aki mellesleg a legjobb tanar az egesz iskolaban) semmit nem tudtam matekbol, de amiota kulonorara jarok negyeseket meg otosoket irok. A tudomanyt is utalom amugy. Egyedul az idegennyelv erdekel. Meg a foldrajz is megy a tanar miatt, nagyon jo tanar o is. Bioszt is vilag eletemben utaltam, de kozepes voltan belole mert az allatos reszet szeretem.
A helyesirastol en is agyf@szt kapok, a tobbi nem igazan erdekel (egyebkent bocs ha van hibam csak telefonrol vagyok). Alapveto dolgokat tenyleg illik tudni, mert az nagyon nagy gaz mar amikor valaki megkerdezek, hogy mi az a Trianon vagy mikor volt. Ez es az ehhez hasonlo dolgok olyan dolgok, hogy ezt minden magyar embernek tudni kellene. Nem pedig egyiptomot. Az ujjabb haborukrol lehet velem beszelgetni mert ezeket tudom, sok filmet,dokumentumfilmet lattam es utana olvastam. Inkabb ezt kellene tanitani az iskolaban. Nem hiszem, hogy valaha is akkora nagy tanult parom lesz, irtozom az oltonyos, tul okos emberektol. Nekem a ferfias ferfiak jonnek be, ez valtozni nem fog, igy nevelkedtem. A szemelyisegem max annyira fejlodik a tananyagtol, hogy idegbeteg leszek amiert KOTELEZO megtanulni, tehat kenyszeritve vagyok ra, nincs valasztasom. Meg azt sem lehet kivalasztani, hogy mi az amit szivesen tanulnek. Magyarok vagyunk, tanulhatnank elobb magyar tortenelmet, magyar irokrol, koltokrol, magyar koltemenyeket, verseket mert nagyon sokan meg a Himnuszt vagy a Szozatot sem tudjak helyesen elmondani vagy hogy mondjuk Jozsef Attila vagy barmelyik mas kolto mikor szuletett, mik a legnagyobb muvei. Vagy toribol a II. Vh-t a dednagyapam olyan jol el tudta meselni, meg utana olvastam es sokkal erdekesebb es a magyaroknak ilyeneket kene tudni. Nyelvtanbol meg mondjuk eloszor megtanitani helyesen irni az embereket es csak aztan hatarozokat, hangalakokat tanulni. Egyebkent regen a magyar volt a kedvenc tantargyam, legjobb magyaros voltam az osztalyban de kozepiskolaban ezt is megutaltatta velem a tanar. Szoval sok minden fugg a tanartol is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!