Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én nem akarok ilyen baromságok...

Én nem akarok ilyen baromságokat megtanulni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meg kell tanulni a halotti beszéd és könyörgést meg az ómagyar mária-siralmat. Olyan mintha itt írkálnék minden hülyeséget össze-vissza, értelme nincs, hasznát a büdös életbe nem fogom venni, sehol nem kérdezik, nem olyan dolog mint a Himnusz vagy a Szózat, szóval felesleges megtanulni. Első írásos emlékünk 1300-ból. Én meg hülye vagyok... nem hiszem el!


Akkor ott van a töri. Mégis honnan tudják biztosra, hogy az ősemberek mire vadásztak vagy hogyan éltek, mit hogyan fedeztek fel?! Vagy ezek a bibliai személyek és maga a biblia. Nagy kamu az egész, ilyeneket én is ki tudok találni, nem tart semmiből. Nincs rá semmi bizonyíték, hogy megtörtént. Vagy a fáraók temetkezése, hogy mit miért raktak a sírokba stb nem lehet tudni. Nem tudom miért kell ilyen tök felesleges dolgokat megtanulni, mikor ezeket nem lehet kideríteni, ezt ők tudták. Fogadni mernék, hogy teljesen más volt minden mint ahogy ezeket elmondják. Valami alapja biztosan van, de mégis honnan tudják, hogy hogy nézett ki x évvel ezelőtt a táj, milyen tulajdonságúak voltak az emberek, miben hittek, mit tettek, miket ismertek, mennyire voltak értelmesek stb. Még rengeteg dolgot tudnék felsorolni de egyelőre ennyi.


Minek kell megtanulni ennyi hazugságot? Csak terheljük magunkat a sok felesleges dologgal. Sose tanultam meg semmi ilyesmit, max annyira, hogy ne kapjak 1-est. De ha nem kapnánk jegyet ki se nyitnám a könyvet.



2013. jan. 26. 17:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
75%
Ami pedig a legfontosabb, hogy nem gondolnak a gyerek lelkiállapotára sem. A sok tanulás hihetetlen mennyiségű stresszel tud járni.
2013. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Ja, igen. Engem érdekelnek a háborús dolgok (bár nem vagyok benne biztos, hogy úgy történtek ahogyan le vannak írva) de például a görög-perzsa háború és hasonlók egyáltalán nem érdekelnek és nem válik hasznomra, viszont a 2. vh. vagy valami ami mostanában történt, azt szívesebben megtanulnám mert még talán valahol hasznát vehetem. De minek olyan dolgokkal foglalkozni amik 53472425 évvel ezelőtt történtek?
2013. jan. 26. 18:37
 23/46 anonim ***** válasza:

Sok mindenben igazad van, de jelenleg még az oktatás ezen intézménye áll.

Szóval a te korodban hasonlóképpen gondolkodtam mint te (én most 19 éves vagyok). Ennek köszönhetően valamiféle passzív ellenállásba kezdtem és basztam a tanulásra, bár a lustaság is elég keményen közrejátszott. Végül is most eljutottam az érettségiig 2-esekkel (én nem az a fajta vagyok aki reál anyagokból jó). Most érettségi előtt állok és elég durván vakarom a fejem, hogy mi az i.. f.. csináltam.

Akármennyire is nehezedre esik elfogadni a jelenlegi (enyhén fogalmazva) rossz oktatási rendszert sajnos ez van.

Ha nem tanulsz nem lesz szakmád, ilyen egyszerű. A jelenlegi rendszer alól pedig nem tudsz kibújni, vagyis pénz nélkül biztos nem. A pénzhez szakma, a még több pénzhez pedig saját vállalkozás, ahhoz pedig tőke (pénz).


Sajnos nem igazán van választás. Vagy csöves leszel szakma nélkül, vagy szakmával (akár diplomával) munkanélküli leszel vagy rabszolga (túlzás vagy sem).



Én speciel érettségi után szakácsnak megyek.

2013. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
30%
20 évesen mondom: te még egy nagyon nagy gyerek vagy.
2013. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
35%
Hát ne tanulj öregapám. Valakinek a Való Vilába is jelentkeznie kell. Te hülye akarsz maradni, hát maradj az. Fészbúkidiótákra is szükség van, sőt ők a fogyasztói társadalom alappillérei.
2013. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
31%
*Világba
2013. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Szeretem a magadfajta 200 diplomával rendelkező okos embereket. Miből gondolod, hogy én egy semmirekellő, idióta, celebpalánta vagyok? Ismersz? Nem. Akkor ne ítélkezz. Azért mert nem hiszem el az ilyen marhaságokat, attól még normális vagyok. De úgy làtszik gyakorikérdéseken csak ilyen agyoniskolázott emberek vannak. Az emberek hazudhatnak, és hazudnak is.
2013. jan. 26. 19:13
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne valaki azért hülye mert nem tudja felsorolni a 234 magyar költőnek a születési dátumát , tevékenységét?


A hülye az aki nemért a szakmájához.

2013. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak, azt a kérdést, hogy a jövőre nézve melyikből fogsz többet profitálni, melyik döntés kedvezőbb a jövődre nézve.

a, Az, ha most ott hagynád a sulit.

b, Elfogadod a jelenlegi helyzetet azok ellenére is, hogy szar és nem kedveled és megpróbálod a te javadra fordítani az itt megszerzett tudást és úgy tekintesz rá mint egy befektetés.

Mert hiába tömnek felesleges tudással, attól még tudás, és, ha másra nem jó legalább tornásztatja az agyad. Gondolkodásra serkent, hiszen, ha most nem adták volna fel a halotti beszédet nem tudtál volna róla véleményt alkotni és nem tehetted volna fel a kérdést.

Próbáld meg a dolgok optimista oldalát tekinteni.


A jelenlegi oktatási rendszer rossz, de te a jó oldalát nézd, légy optimista és próbálj belőle maximálisan profitálni.


"Az agyad olyan, mint egy forgó kerék, vég nélkül és hasztalan pörög, amíg csak szálakat nem tekernek rá, akkor pedig elkezd fonalat gyártani. Minden racionális gondolat alapja az információ. Keresd meg. Gyűjtsd össze szorgalmasan. Rakd tele az elméd lomtárát annyi ténnyel, amennyi csak belefér. Ne is próbálj különbséget tenni lényeges és lényegtelen tények között ; lehet, hogy mindegyik fontos." Andrew Lane

2013. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Akarmennyire is szeretnem otthagyni a szuleim ugyse engednek. De nem erdekel a jovom, ugyse kerulhetem a sorsom. Majd lesz valahogy. Az erettsegim ugyis meg lesz, utana meg megyek valahova kulfoldre mert ott konnyebb. Tudom oda is tanulni kell. De 200000x hamarabb talalok erettsegivel munkat, mint itthon 5 diplomaval.
2013. jan. 26. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!