Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én nem akarok ilyen baromságok...

Én nem akarok ilyen baromságokat megtanulni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meg kell tanulni a halotti beszéd és könyörgést meg az ómagyar mária-siralmat. Olyan mintha itt írkálnék minden hülyeséget össze-vissza, értelme nincs, hasznát a büdös életbe nem fogom venni, sehol nem kérdezik, nem olyan dolog mint a Himnusz vagy a Szózat, szóval felesleges megtanulni. Első írásos emlékünk 1300-ból. Én meg hülye vagyok... nem hiszem el!


Akkor ott van a töri. Mégis honnan tudják biztosra, hogy az ősemberek mire vadásztak vagy hogyan éltek, mit hogyan fedeztek fel?! Vagy ezek a bibliai személyek és maga a biblia. Nagy kamu az egész, ilyeneket én is ki tudok találni, nem tart semmiből. Nincs rá semmi bizonyíték, hogy megtörtént. Vagy a fáraók temetkezése, hogy mit miért raktak a sírokba stb nem lehet tudni. Nem tudom miért kell ilyen tök felesleges dolgokat megtanulni, mikor ezeket nem lehet kideríteni, ezt ők tudták. Fogadni mernék, hogy teljesen más volt minden mint ahogy ezeket elmondják. Valami alapja biztosan van, de mégis honnan tudják, hogy hogy nézett ki x évvel ezelőtt a táj, milyen tulajdonságúak voltak az emberek, miben hittek, mit tettek, miket ismertek, mennyire voltak értelmesek stb. Még rengeteg dolgot tudnék felsorolni de egyelőre ennyi.


Minek kell megtanulni ennyi hazugságot? Csak terheljük magunkat a sok felesleges dologgal. Sose tanultam meg semmi ilyesmit, max annyira, hogy ne kapjak 1-est. De ha nem kapnánk jegyet ki se nyitnám a könyvet.



2013. jan. 26. 17:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
31%
Alapműveltség. Ha nem tudod az Ómagyar Mária-siralmat meg a többit, mehetsz a Mónika Show-ba.
2013. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 rajcziz ***** válasza:
40%
Nos, talán azért kell mindezt megtanulni, hogy ne maradj meg egy tízéves gyerek műveltségi szintjén. És igen, amit a történelemből tanítanak, van bizonyíték.
2013. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
56%

Megjöttek a nagy művelt emberek.

Őszintén , mi értelme van hogy ilyen dolgokat megtaníttatnak a gyerekekkel , majd 2 hónap múlva elfelejti?


Véleményem szerint jó szakembereket kellene képezni és nem lexikonokat.

A magyar oktatási rendszer és módszer mindig is nagyon rossz volt és nem diák de még tanár központú sem.Hanem egy tál híg széklet.


Személy szerint a decentralizált , célorientált oktatási rendszert támogatom.


Mit ér valaki a hihetetlen alapműveltségével hogy nem ért a szakmájához , rossz a hivatásában?Kitörölheti olyankor a fenekét a nagy alapműveltségével mert az életbe nem fog elérni semmit.

Első a hivatás és aztán a műveltség.

2013. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
46%

Azért, mert a tanulás fejleszti az agyad.

Tény h ezeknek a dolgoknak soha nem fogod hasznát venni, de nem is ezért tanítják.

2013. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Kameko-san ***** válasza:
91%
Az Ómagyar Mária Siralmommal nem tudok, vitatkozni, de a történelem jó nagy részére van bizonyíték. Pl. barlangrajzok, tárgyak, később feljegyzések stb. Mit tudsz tenni? Semmit, tanulj, hogy ne bukj meg, és, hogy olyan suliba tudj majd menni, amilyenbe szeretnél, és ne csak a maradék jusson neked. (Az utolsó mondat idézet a kémia tanárnőmtől.) Amúgy hány éves vagy?
2013. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 rajcziz ***** válasza:
66%

#3-as

Én is azt mondom, hogy tanulja meg jól a szakmáját. De előtte mellette azért legyen egy alapműveltsége, hogyha esetleg az életben valami máshoz is hozzá kell majd szólnia, ne nézzen úgy, mint egy idióta.

2013. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem akarod akkor ne tanuld meg jó a kettes irodalomból.


Én is reálos voltam ,mindig kettes vagy 3-as voltam nyelvtanból meg irodalomból.Nekem egyszerűen soha nem ment , gyűlöltem a verselemzést.Gyűlöltem mindent amit kívülről kellett megtanulni és hiába adtam rá logikus magyarázatot az nem volt jó mert kívülről kellett.


Csak a buta magyar oktatás nem képes csoportokat létrehozni , szegregálni megfelelően.


Csak a sok "okos" ott is elkezdte hogy micsoda buta lehetek hogy nem megy a magyar nyelv és irodalom persze matematikából mindig jeles voltam.

Én mindenre logikán alapuló magyarázatot keresek , nem bírom ezeket a szűk látókörű bölcsész-irodalmár típusokat.

2013. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
44%

"Én is azt mondom, hogy tanulja meg jól a szakmáját. De előtte mellette azért legyen egy alapműveltsége, hogyha esetleg az életben valami máshoz is hozzá kell majd szólnia, ne nézzen úgy, mint egy idióta."


Igen , de a szakma elsőbbséget élvez.Ezek a műveltségi cécók csak máz ,nem szükségesek csak szépítik az embert.

2013. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 rajcziz ***** válasza:
66%
Tehát szerinted egy gyerek úgy menjen középiskolába, hogy fogalma sincs a történelemről, az alapvető irodalmi művekről, a matematika, fizika, kémia, biológia stb. alapjairól?
2013. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen ám, de hiába lesz ő a legprofibb víz-gáz-fűtésszerelő (vagy akármi) a világegyetemben, ha közben nincs elegendő alapműveltsége. Ha mondjuk egy társaságban találkozom vele, nem biztos, hogy a víz-gáz-fűtésszerelésről szeretnék beszélgetni vele...
2013. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!