Fajilag milyen az északi, a keleti, a déli és a nyugati embertípus?
2009-08-27 11:47
Ezzel a képpel kiegészíteném a leírásodat:
És megjegyezném, hogy a kelták az északi típusra hasonlítanak leginkább.
A vörös haj a keltákra jellemző leginkább, nem pedig a zsidókra.
Nincs olyan nevű embertípus, hogy "északi", "déli", "keleti" és "nyugati". Négy nagyrassz létezik: europid (fehér, de a dél-európai, közel-keleti és indiai csoportok barnább bőrűek), mongoloid (sárga, az indiánok is oda tartoznak, de réz bőrűek), negrid (fekete), veddoausztralid (fekete az is, de nem Afrikában, hanem Óceániában és Dél-Ázsiában fordul elő).
Vannak alrasszok is. Az europidnál a nordikus, a mediterrán, a dinári, az alpi, a cro magnoid, az indid és a turáni (mely mongoloiddal kevert változat, mivel mongoloid jegyek is fellelhetőek.
Szóval, a nordikust lehetne északi típusnak hívni, mivel Észak-Európában a leggyakoribb (a skandinávok is általában nordikusok, de lehet borreby is közöttük), sőt a britek és a lengyelek is nordikusok. Ha azt állítod, hogy a németek nordikusok, akkor van tévedésed, mivel nem minden német nordikus, a délnémetek ők alpiak, noricumiak (dinári, de szőke és kék szemű), cro magnoidok, meg dináriak (főleg a bajorok), a legtöbb nordikus német Észak-Németországban él. A nordikusnak sok változata van, így tehát nem lehet abszolút leírást írni a nordikus külsőről, az a nordikus, amiről most beszéltem, az a fenno-nordikus (jellemző rá a magas, vékony alkat, hosszú fej, kék szemek, a szőkeség valóban nem jellemző rá, de gyakori, a bőrszín világos és könnyen leég); a dalo-nordikus viszont Közép-Németországban és Franciaországban a leggyakoribb, annak viszont zömökebb az alkata, rövidebb a feje, mint a fenno-nordikusnak; valamint ott van az atlantid változat is, mely viszont sötétbarna hajú, de ettől eltekintve megfelel a fenno-nordikushoz, az írek és a skótok is nagyrészt ilyen típusúak (a sztereotípiákkal ellenben, miszerint ők vörös hajúak).
A dinári viszont a délszlávok (horvátok, szerbek) és albánok embertípusa. Haj barna vagy fekete, szemek barnák, orr görbe és nagy, fej keskeny, termet magas és vékony, a bőrszín barna. Létezik a noricumi változata is, mely megegyezik a klasszikus dinárival, de fehér bőrű, szőke és kék szemű, elterjedésének centruma Ausztria, Svájc, Dél-Németország, Észak-Olaszország, Észak-Franciaország és Szlovénia.
A keletbalti nagyközepes termetű, erős alkatú, szőke hajú, kékszemű, rövid fejű típus, bőre könnyebben barnul, mint a nordikusé. Az északi és keleti szlávok valamint a finnek is keletbaltiak, Magyarországon is gyakori.
A mediterrán viszont barna bőrű, sötétbarna hajú, barna szemű, hullámos hajú, közepes termetű, karcsú alkatú típus, de van több változata is (pl. gracil-mediterrán, iráni). A gracil-mediterránba oda tartoznak a portugálok, spanyolok, délfranciák és délolaszok is, klasszikus mediterránnak tekinthető, az iráni is kissé hasonló, de az irániak és az afgánok embertípusa.
A turániba a közép-ázsiai népek, a törökök és a magyarok 30-40%-a tartozik. Az ősmagyarok vezető rétege is turáni volt. Alapvetően közepes termetű, erős alkatú, fekete vagy barna hajú, barna szemű, széles fejű típus, kissé mongolid szemekkel.
Ezeket a leírásokat még lehetne tovább folytatni, de ennyi is elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!