Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is fél ennyire a petárdákt...

Más is fél ennyire a petárdáktól, folyt. Lent?

Figyelt kérdés
Nem merek kimenni az utcára szilveszter éjjelén, pedig lenne kedvem az utcabálon bulizni. Férjem is menne. Ezzel elrontom a szilveszterünket, de akárhogy is győzködöm magam, nem merek menni.

2012. dec. 31. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

De mitől félsz?

A kis zöld stb.. csak hangkeltésre szolgáló petárdák most is illegálisak és bár használják őket és sok a hülye ezek jobbára ártalmatlanok, csak a média fújja fel, hogy lerobban tőle az ember keze stb... Ezt képtelenség kivitelezni.


A nagyobb tűzijátékok pedig jó esetben nem az utcán robbannak, vagy ha mégis azért azt is meg lehet úszni.

Szerencsére elég gyors az égése a bennük lévő anyagoknak ahhoz, hogy komolyabb gondot ne okozzon.


Szóval mitől félsz pontosan?

2012. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lakótelepen lakok, az ablakon dobálják ki őket. Attól, hogy vagy közvetlen mellettem, vagy rajtam landol valamelyik.:(

Sok éve a mögöttem jövők poénból közvetlen mögém dobták, ezt "megköszöntem" nekik, ezért meg majdnem megvertek. Azt hiszem innen ered az, hogy ennyire félek a petárdáktól.

A másik, hogy voltam már szilveszterkor utcai bulin, és voltak olyan vicces srácok, akik a tömegbe dobták be a petárdákat folyamatosan. Azokat a rendőrök szerencsére gyorsan meggyőzték, hogy inkább mégse tegyék már...

Tudom, hogy nem normális már ez a félelem, de valahogy nem megy a legyőzése.:(

2012. dec. 31. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyék mindenhol vannak, ez elkerülhetetlen.


De a petárdának inkább csak a hangja nagy, túl nagy veszélyt nem jelent. Persze nem jó úgy menni az utcán, hogy hirtelen bárhonnan jöhet a robbanás, de kis odafigyeléssel azért egész jól el lehet kerülni, vagy fel lehet rá készülni. (Ez mondjuk az ablakból dobáltra kevésbé igaz.)

Figyelni kell a földön a mozgást és a füstöt. Ha valahol apró kis füstöt látsz felszállni, na ott ég egy petárda. Ha észreveszed, akkor máris nem fogsz annyira meglepődni rajta.


Egy próbát megér.

2012. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2012. dec. 31. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2012. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!