Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most mit kéne csinálnom a...

Most mit kéne csinálnom a csövezésen kívül?

Figyelt kérdés

Szóval már betöltöttem a 18 évet,elvégeztem az iskolát,nemrég mentem technikumba.Viszont a szüleimből már nagyon elegem van.A lényeg az,hogy ők ilyen minden lében kanál meg gyanakvó emberek és állandóan veszekednek,velem is meg egymással is.Most lehet hogy nem hisztek nekem mert nem írtam egy A4 es oldalnyi szöveget,hogy mennyire nem szeretem őket,de jobb ha elhiszitek,hogy így van.A technikumot sem ők fizették,hanem egy rokonom aki bízik benne,hogy elvégzem a sulit.Már olvastam efféle kérdéseket és ott azt ajánlották,hogy míg lehet hallgasson,aztán miután felnőtt ,menjen albérletbe meg dolgozni.Ne mondjátok azt,hogy menjek albérletbe lakni és dolgozni,mert Romániába élek és itt a pénz amit kapnék csak éhendögleni lenne jó,nem lehetne belőle kijönni úgy,hogy fizessem az albérletet meg a számlákat.

A csövezést azért írtam,mert elég sokszor már kedvem van elmenni otthonról és hajléktalanként élni az utcán.Nem viccelek ezzel.Ott is jobb lenne mint a sok ajtócsapkodás mellett ülni itthon.

Már eddig is problémám volt velük,csak nem ennyire.Lelkileg nem bírok már velük lenni,élni.Barátaim sincsenek ahová mehetnék,de még ha lennének se tartanának csak úgy el.Értem én,hogy a szüleim eltartanak de milyen áron?Valami más megoldást a leírtakon kívül tudtok ajánlani?Vagy csak a csövezés maradt hátra?


2012. dec. 30. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól a rokontól aki fizeti a sulit nem tudsz segítséget kérni? A suliba ahová jársz nincsen kollégium? Az jóval olcsóbb mint az albérlet, diákmelóval is fenntartható. Esetleg nagyszülők nem tudnak segíteni?
2012. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na vegyük sorba:

A rokon csak fizet,nem jelenti azt hogy használhatom a lakását is,meg odamehetek lakni,enni az ő pénzéből élni.

Ígyis csak azért fizetett,ha megígértem,hogy elvégzem.

A sulimban fizetősösön vagyok és nekem nem elérhető a kollégium.De még ha oda mehetnék is,ott se tudnék annyira könnyen tanulni,mert ott is zajongnak,beszélnek,stb.

Itt nincs diákmunka.

Nagyszülők is kb a szülők pártján állnak,sose bírták az arcomat.

2012. dec. 30. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha képes vagy a szüleidről a hátuk mögött ilyeneket írni, ahelyett, hogy megbeszélnéd velük, akkor meg is érdemelnéd a csövezést.

Másrészt idáig ők tartottak el, nem a rokon, mert az még csak most kezdte el fizetni az iskolát.

Harmadrészt meg mástól vársz megoldást? Feltételek azok vannak! Ne írjunk ezt, ne írjunk azt! Akkor mit vársz? Nincs barátod, nem szeret a rokon, a szüleid simán kibeszéled, milyen ember vagy te???

2012. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért válaszom,te csak most hallasz ilyet először?

Más is simán kibeszéli a szüleit nemcsak a gyakorin,hanem valamelyik drága ismerősének.Ez neked új?Azt meg nem is tudod,hogy az én szüleim hányszor beszéltek ki engem.Erről ennyit.

Különben meg ezekkel nem lehet közös nevezőre jutni.Jobb ha elhiszed.

Milyen ember vagyok?Hát egy a sok közül.Szüleim közül apámnak sincsenek barátai és mégis meg van.

2012. dec. 31. 16:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Szívesen várom még a többiek válaszát is,ha van valami ötletük.
2012. dec. 31. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!