Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom, hogy...

Mit kéne csinálnom, hogy kihasználjam a tehetségeimet?

Figyelt kérdés

Van pár dolog, amiben nagyon tehetséges vagyok, de sosem tanultam és úgy érzem, már lecsúsztam róluk.


Az egyik, hogy nagyon jó fülem van és jól tudok zongorázni ahhoz képest, hogy sohasem tanultam. Jó, nem tudok bonyolult számokat lejátszani, de valahogy ráérzek mindenre és két kézzel is tudok játszani egyszerűbb verzióban. Abszolút hallásom nincs, de egy dallamot pillanatok alatt le tudok játszani, sokan azt hiszik, hogy tanulok zongorázni. Anyukám zenetanár volt. Szerintem ha elkezdenék zenélni, jól menne.


A másik a színészet. Ezt se tanultam sose, csak úgy jön. Bárkit tudok utánozni, akit elég sokáig figyelek, még az emberek hangját is. Az egyik tanárunkat egyszer az egész osztály előtt parodizáltam, máig emlegetik. Nagyon bennem élnek a parodizált személyek gesztusai, arckifejezései. Amikor kicsi voltam, a nővérem barátnőit is sokat láttam és női szerepbe is tudok bújni...


A gond ezekkel csak az, hogy lassan 20 éves leszek. Szerintetek mit csináljak?


2012. febr. 14. 20:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg valahogy egészében véve is nagyon zenére vagyok hangolva. Állandóan ritmusokat kezdek el ütni, ha meghallok egy számot, mindig megy valami zene a fejemben, amit magamban olyan jól le tudok játszani, hogy szinte olyan élményt ad, mintha valóban hallgatnám. És van olyan, amikor egy tényleg szép vagy jó számot hallgatok, hogy szinte eksztatikus érzés fog el...
2012. febr. 14. 20:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt tanulj! Sokat! És ekkor kamatoztathatod a képességeidet.

Kérdezz egy jó zenészt, vagy színészt, tehetségesnek érzi-e magát. meg fogsz lepődni a válaszon. És ha azon elgondolkodsz, már tudni fogod, mit tegyél.

2012. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor tanulj zenélést, képezd magad.
2012. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit kéne tenned? Napi 8-10 órát gyakorolni, elhivatottan, keresni a lehetőséget szereplésre, amatőr színkörökbe járni.

Viszont úgy látom, te inkább egy meg nem értett tehetség vagy, - akinek elkallódásáért a világ felelős, vagy lesz felelős. Ha jól emlékszem ez nem az első kérdésed ebben a témában, feltetted már ugyanezt, csak kicsit kevésbé jól megfogalmazva. Vagy az egy lelki társad volt? Ha a sejtésem helyes, akkor sem fogadtad meg a tanácsokat és továbbrai s várod a megmentődet, a lehetőséget, a csodát.

2012. febr. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!