Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Még csak gimnáziumba járok (11.es vagyok és 5 éves a gimnázium), de már most nagyon lusta vagyok, ha tanulni kell. Semmi kedvem hozzá. Fogalmam sincs, hogy így mit tudok majd magammal kezdeni. Hitegetem magamat azzal, hogy majd jövőre rendesen tanulok, de tavaly is ezt mondtam, és csak az első két hónapban tanultam jobban. Nem tudok elválni a géptől. Nem azért mert állandóan játszom, hanem mert érdekel. Mindig eltervezem, hogy most neki állok honlapokat szerkeszteni, de aztán azzal is felhagyok, mert az első két óra után azt mondom magamnak, hogy ez úgyse fog menni. Nem vagyok hülye, ezt több tanár is mondta, (magán tanár is), csak nagyon lusta. Nincs ami motiváljon. Tudom, hogy elé hülyén hangzik, de ha mondjuk azt mondaná valaki, hogy tanulj jól jövőre és kapsz mondjuk 50.000ft-ot akkor biztosan jól tanulnék. Szerintetek mit kéne csinálnom?
2012. máj. 1. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
kezdj el valami szakmát akkor!!
2012. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én máshogy fogalmaznám meg. Tanulj jól, mert különben csak 50000 forintot fogsz kapni. Közmunkásként.
2012. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad le, hogy mit csinálsz a gépen...
2012. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, hogy tanulnom kéne, mert különben nem lesz jó vége. A gépen pedig minden félét szoktam. Netezni, 3d tervezőprogrammal próbálkozni, honlap tervezéssel is, de majd ha meglesz az asztali gépem akkor könnyebb lesz, mert ezen a kis monitoron nehéz.
2012. máj. 1. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:

:)

Tanul jól, nem azért mert tanulásért kapsz pénzt, hanem azért mert csak tanulás után tudsz dolgozni, amiért viszont megkapod azt a pénzt, amire vágysz.

Szóval...hosszabb távon tervezz.

..szerintem.

2012. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell tanulni. Hitesd el a tanárral, hogy tudod.
2012. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Addig jó ameddig van még ídőd. 5. osztályban még van ídőd behozni, viszont később már több anyag fog összegyűlni amit már nem biztos, hogy befogsz tudni hozni. Motiváljon ez elsődlegesen, mert a tanulás elhanyagolása 5.osztályban bukássá vállhat 2-3 év múlva.

Egy másik dolog ami motiválhatna az az, hogy saját jutalmakat tűzz ki magad elé,nyilván nem pénzbeli jutalmat; hanem valami mást ami motiválhatna, olyasmi persze amit csak akkor engedsz meg magadnak ha jól teljesítettél a suliban. Nyilván ebben a helyzetben te leszel a saját felügyelőd, ezért ha csalsz akkor nem ér semmit. És tedd a tanulást élvezhetővé, mert nem olyan unalmas az egész csak belekell jönni kicsit és amit tud az ember ,azt jobban is élvezi.

2012. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Summerhill című filmet

http://www.youtube.com/watch?v=0Kptz6qkPys&feature=results_v..


és keress valami olyan szakiskolát, ami érdekel.

itt egy teszt pl. hátha

[link]

2012. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!