Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg minden felnőtt ilyen...

Tényleg minden felnőtt ilyen idétlen, csak az lehet jó, amit ő tud (még akkor is ha fogalma sincs róla)?

Figyelt kérdés
Rengetegszer tapasztalom, hogy az idősebbek csak azt fogadják el jónak, amit ők csinálnak, és elvárnak, hogy mindenki úgy csinálja. Képtelenek belátni, hogy másképp is lehet csinálni valamit, és megeshet azis, hogy valaki másképpen szeret valamit. Egy fikarcnyit sem képesek tiszteni mások dolgait.
2012. dec. 30. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem minden felnőtt.
2012. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Én azokat a dolgokat nem fogadom el, ami tényleg ésszerűtlen és károm is származik belőle. Például, hogy a lányom nappal alszik és éjjel 3-ig ég nála a nagy villany és megy a fűtés egész éjszaka, mert ő olyankor van fent. Vagyis elfogadom, de rosszul esik és sokba kerül, főleg, hogy tudom, hogy nem is egészséges neki. Vagy tényleg nehezen értem meg, hogy egy telefonra miért kell költeni 150ezret, amikor 2500 Ft-ért már lehet kapni olyat, amivel lehet telefonálni, sms-t írni.
2012. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

Igen, a felnottek nagytobbsege ilyen. Mert nagyon okosak am! Olyannyira, hogy meghallgatni masokat es belatni, hogy esetleg nincs igazuk nagyon derogal.

Nallam az tette be a kikaput amikor a neveloapam eloadta meg "98-ban hogy Phil Collins halott...probaltam meggyozni, de nem sikerult. Ma mar rohogok rajta. azon mar meg sem lepodtem amikor elvittuk Anyumat a Grand Canyonba meg Vegasba amirol egy konyvet is csinaltam...megmutatta anyam az oregnek amire o ravagta: TUDJA!

Egesz eleteben Burlagriaig jutott el. Phil meg azota irt jo par mesefilm zenet meg egy Broadway eloadast is csinalt...egesz jo teljesitmeny egy halottol...

Tudom, hogy meg most nehez megerteni. Nekem is ugy 30 korul jott a megvilagosodas...meg az anyosom mondta :vannak emberek akikkel nem erdemes vitatkozni. Nem azert mert te olyan okos vagy hanem mert olyan sotetek, hogy ugysem fogjak fel. Meg kell hagyni oket a tudatban es kesz...

2012. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nálam az vágta ki konkrétan a bíztosítékot, hogy:

Én 5 évig dolgoztam konyhán olyan emberek mellett, akik nagyon értik a szakmájukat, és sokat tanultam tőlük.

Hogy legyen az ünnepekre kis pénzem elvállaltam egy 3 hónapos alkalmi munkát egy konyhán, egy ismerős nénivel együtt, aki soha életében nem dolgozott konyhát (fafeldolgozással dolgozott).

És hát ő mindig mindenbe belekötött, kijavított engem (holott én tudtam jól), mondván hogy hogy nem tudom ezeket ha konyhán dolgoztam, és számos más beszólás.

A tegnap annyira felidegesített azzal, hogy rámordibált, hogy milyen rosszul teszem a tányérra az ételt (holott én ezt szakmabeli emberektől tanultam), hogy felmondtam annak ellenére, hogy még lett volna egy fél hónapom.

És most a néni van megsértődve rám.

2012. dec. 30. 10:58
 5/21 A kérdező kommentje:
És még mesélhetnék számos esetet, amikor az idősebbek nem képesek elfogadni, hogy valaki más jobban ért valamihez, és nem az van amit ők akarnak.
2012. dec. 30. 10:59
 6/21 anonim ***** válasza:
nem tudom, a néni a főnököd volt-e, de a főnöknek mindig igaza van. Ezt jó, ha megjegyzed.
2012. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem a főnököm volt, ő is csak ugyanolyan alkalmazott volt mint én.
2012. dec. 30. 11:08
 8/21 anonim ***** válasza:
4%

Hahaha jol lepontoztak en vagyok Phil...

Megertelek. A sotetseg ellen nincs orvossag csak a feny! Mar igy utolag tok mindegy mit mond az ember es az is lenyegtelen, hogy a neni megharagudott. De egyet jol jegyezz meg ha megegyszer ilyen tortenik: az emberek nagy tobbsege a maga igazat hiszi. Nem szabad veszekedni valahogy meg kell tartani a "cool"-t. Hallatni a hangodat csak ugy tudod, ha nyugodt maradsz es elmondod amit gondolsz, hatarozottan. Orulok, hogy fel mertel allni es azt merted mondani:NEM!

Becsulom azt is, hogy elvallaltal egy munkat ami nem konnyu "front desk" melo.

2012. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem az anyósom ilyen: csak az a jó, ahogy ő gondolja és csinálja.

Miért nem eszünk dinnyét nyáron, olyankor azt kell!!!

Hát... mert nem szeretjük :-)

De vicces az, hogy amit mi veszünk, az neki is azonnal kell. Légkondit vettünk: neki is lett. Új függöny: neki is. Új telefon: neki is...


Áááááááá, a hajam tudnám tépni tőle!

2012. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Juj de ismerős a helyzet,sokszor találkozok én is ezzel,csak én sosem "adom fel",mert addig megyek míg be nem látják a (félre értés ne essék,mert fordított esetben én is elismerem szó nélkül).
2012. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!