Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt, vagy...

Szerintetek korrekt, vagy bunkó ajánlat?

Figyelt kérdés

Egy idős néniél élünk albérletben, kétszintes ház, ő az alsó szinten, mi a felsőn élünk.

Fél lábbal már a küszöbön kívül vagyunk.

Tudjátok, ez a spórolós fajta néni, 18fok van a lakásban. Ha szólunk neki hogy legyen már szíves feljebb venni a fűtést feltolja 21-re, de ahogy meglátja hogy pörög a gázóra, megy vissza 18-ra (pedig jelenleg is nagyobb részt fizetünk bele mint ami megilletne minket, és nem lenne gond ha magasabb lenne a számla).

Hideg van, ráadásul a lakás is iszonyatos állapotban van.

Igazából az egész olyan hogy nem is lehetne pénzt kérni érte.

Már erősen elgondolkoztunk rajta hogy elköltözünk de se nekünk, se neki nem lenne jó.

IGazából számára a végítéletet jelentené ha elköltöznénk, ráadásul biztos hogy nem is találna más albérlőket.


Szóval a lényeg:

Már régóta beszél róla a néni hogy ha rosszabb állapotba kerülne, szeretne velünk eltartási szerződést kötni.

Ilyen körülmények között már nem bírunk sokáig itt maradni, így azt gondoltam felajánlom neki a következőt:


Ő átadja "ajándékba" a házat nekünk, ezzel elkerülvén az eltartási szerződés körüli hercehurcát meg egyebeket (természetesen számára élethosszig tartó haszonélvezettel).

Az illetékeket, ilyesmit mi fizetjük.

Cserébe mi átvesszük tőle a többszázezres víztartozást, és a közös vízóra körüli vitát a szomszédokkal.

Felújítjuk a házat, korszerűsítjük és leválasztjuk a fűtést, egyedi mérőket szerelünk be, így ő nyugodtan spórolhat bármin, és természetesen az ő lakrészén is mi álljuk a karbantartást (szegénykém minden nap elsírja hogy az egész élete arra ment rá hogy egyben tartsa a házat).

Ő ugyanúgy háborítatlanul élhetne tovább a maga részén, max egy pótkulcsot kérek hogy ha bármi baj lenne vele ne kelljen rátörni az ajtót (mert természetesen szerződés nélkül is gondoznám ha kell :)).


Szerintetek ez így bunkón hangzik? Vagy hozzá tudtok még fűzni valamit?

Mindenki jól járna ezzel a dologgal.

A néninek nem kéne többé azon aggódnia hogy hogyan tartsa karban a házat, nem kéne csak a saját kis számláival foglalkoznia. Nem lenne tartozása.

Nekünk lenne egy nagy házunk, csak a felújításra kéne hitelt felvenni, és nem utolsó sorban egy pótnagyink :)


2012. nov. 27. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim válasza:
0%
Mondjuk nem tudom, hogy feltűnt-e bárkinek, hogy a házzal együtt átvállalnák a több 100 ezres vízszámla tartozást is. MI ez ha nem haszonlesés??!! HAHAHAHAA
2012. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
68%
Arra lennék csak kíváncsi,hogy jelenleg mennyit fizettek.Mert ha egy sima lakást kellene bérelnetek,szerintem ti halnátok éhen.
2012. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
73%

Mivel a fent említett szempontokkal nem is vagytok tisztában,látszik hogy tényleg csak a ház érdekel titeket,azt hiszitek aláírtok egy papírt,szerződést csináltok a nénivel,néha ránéztek,és már tiétek is a ház.

persze mondani akármit lehet,de ha tisztában lennétek ezekkel a dolgokkal,nem lennétek ennyire lelkesek.

ez nem bántás,de ez jön le.

2012. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
100%

több 100 ezres vízszámla tartozást is.


na hiszen!

egy nem is olyan jó állapotban lévő családi 2 szintes ház,meg kb 5-6 milla,de nézzetek utána,google!

az is számít,hogy város,vidék...stb

2012. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
37%

Tényleg ennyi irigy ember van?

Ha nem tudnának kifizetni egy albérletet, akkor hogy vállalnák át a több 100 ezres tartozást? És hogy vállalnák a lakásfelújítást?


A kérdésre a választ már leírtam, pár válasszal ezelőtt. De komolyan hihetetlen, hogy az emberek mennyire szélsőségesek és ítélkezőek.

2012. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
73%

Ja, az olyan "rokonokról" megvan a véleményem, akik egész életében szartak a nénire, egy fillérrel nem segítették, egy szalmaszálat nem tettek neki keresztbe, de ha esetleg eltávozik, szaladnak és tartják a markukat, verik a mellüket, hogy "az az övék, mert örökség". Akkor persze a nyomi rokonnak is kellene a ház.


A kérdező és a párja segíteni is szeretne. Ha nem így lenne, már rég kijátszották volna a nénit, mert egy idős, beteges öreget nem nehéz átverni, mint szart a palánkon. Vagy még rosszabb, lecsapja egy serpenyővel, elkaparja a hátsó kertben, azt nincs is több gond.


Igen, egyelőre méltánytalannak tűnik a felvetés. De azért kérdez, azért kutat a kérdező, hogy hogyan lehetne jobb, igazságosabb. Ahelyett, hogy építő javaslatokkal jönnétek (lásd, jogász és építész), hiénának nevezitek.


Egyébként lehet, hogy szép helyen van a ház, jó a közlekedés, nagy a kert, nagyok a szobák, tágas, világos, csak lepukkant. Mit foglalkozunk mi azzal, hogy ők miért szeretik?! Szeretik, aztán kész.


Mindenképpen ügyvéd segítségét kérjétek, lehetőleg olyanét, aki jártas ezekben az ügyekben, nem csak a szerződést írja meg, hanem építő javaslatai is vannak, ismeri az ilyenkor felmerülő problémákat (lásd, felbukkanó rokon).

2012. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
100%

Persze segítség nagyon jól hangzik, meg mi nem értjük meg. Persze nem annyira rossz amit írsz, de önzetlen segítség nincs már?? Akkor ezt is meg lehetne kérdezni.

Mi is mint írtam segítettünk házat felújítani, bevásároltunk, kórházba vittük, mindent megcsináltunk, nem kértünk semmit cserébe, és igen most a lányáé a ház, de én akkor sem bántam meg, hogy segítettünk, így volt helyes

2012. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
13%

Nem,én nem tudok nyilatkozni,hogy a többi válaszoló irigy e,vagy sem

én csak az álszent embereket nem szeretem


de tényleg érdekes,az albérlet árát sokallják,de a tartozásra,felújításra tellene?

2012. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
18%
Baromi jó helyen lehet ez a ház...
2012. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
66%

"de tényleg érdekes,az albérlet árát sokallják,de a tartozásra,felújításra tellene?"


Mondjuk, egy albérlet legyen 50 ezer. Szórod ki az ablakon, mert semmit sem kapsz cserébe. Mint írta, vesznek fel hitelt, abból elkezdik a felújítást, mivel övék a ház, nem kell ide albérleti díjat fizetni, viszont, a pénzt, amit egy másik albira költenének, abból törlesztik a hitelt. Érhető?

2012. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!