Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt, vagy...

Szerintetek korrekt, vagy bunkó ajánlat?

Figyelt kérdés

Egy idős néniél élünk albérletben, kétszintes ház, ő az alsó szinten, mi a felsőn élünk.

Fél lábbal már a küszöbön kívül vagyunk.

Tudjátok, ez a spórolós fajta néni, 18fok van a lakásban. Ha szólunk neki hogy legyen már szíves feljebb venni a fűtést feltolja 21-re, de ahogy meglátja hogy pörög a gázóra, megy vissza 18-ra (pedig jelenleg is nagyobb részt fizetünk bele mint ami megilletne minket, és nem lenne gond ha magasabb lenne a számla).

Hideg van, ráadásul a lakás is iszonyatos állapotban van.

Igazából az egész olyan hogy nem is lehetne pénzt kérni érte.

Már erősen elgondolkoztunk rajta hogy elköltözünk de se nekünk, se neki nem lenne jó.

IGazából számára a végítéletet jelentené ha elköltöznénk, ráadásul biztos hogy nem is találna más albérlőket.


Szóval a lényeg:

Már régóta beszél róla a néni hogy ha rosszabb állapotba kerülne, szeretne velünk eltartási szerződést kötni.

Ilyen körülmények között már nem bírunk sokáig itt maradni, így azt gondoltam felajánlom neki a következőt:


Ő átadja "ajándékba" a házat nekünk, ezzel elkerülvén az eltartási szerződés körüli hercehurcát meg egyebeket (természetesen számára élethosszig tartó haszonélvezettel).

Az illetékeket, ilyesmit mi fizetjük.

Cserébe mi átvesszük tőle a többszázezres víztartozást, és a közös vízóra körüli vitát a szomszédokkal.

Felújítjuk a házat, korszerűsítjük és leválasztjuk a fűtést, egyedi mérőket szerelünk be, így ő nyugodtan spórolhat bármin, és természetesen az ő lakrészén is mi álljuk a karbantartást (szegénykém minden nap elsírja hogy az egész élete arra ment rá hogy egyben tartsa a házat).

Ő ugyanúgy háborítatlanul élhetne tovább a maga részén, max egy pótkulcsot kérek hogy ha bármi baj lenne vele ne kelljen rátörni az ajtót (mert természetesen szerződés nélkül is gondoznám ha kell :)).


Szerintetek ez így bunkón hangzik? Vagy hozzá tudtok még fűzni valamit?

Mindenki jól járna ezzel a dologgal.

A néninek nem kéne többé azon aggódnia hogy hogyan tartsa karban a házat, nem kéne csak a saját kis számláival foglalkoznia. Nem lenne tartozása.

Nekünk lenne egy nagy házunk, csak a felújításra kéne hitelt felvenni, és nem utolsó sorban egy pótnagyink :)


2012. nov. 27. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
91%
Mi szól az eltartasi szerződés ellen?
2012. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
95%

"a lényeg annyi lenne, hogy fel is tudjuk mire venni a hitelt"


Aztán ha valamiért nem fogjátok tudni fizetni, akkor a bank szépen elvizi a néni feje fölül a fedelet vagy ezt hogy gondoltad?

2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
47%
Nyugi kérdező, akik lehurrognak, azok csak irigyek, hogy nekik nincs módjuk bagóért megszerezni egy nagy házat. Ha a néni így belemegy, és holtig tartó haszonélvezete lesz, szerintem nem gond. De azért az is rögzítsétek szerződésben, hogy cserébe ápolod, ha kell, és ellátjátok. Még egy nagymamát is kaptok a ház mellé, neki meg nem kell egyedül várnia a halált. Ha jó a kapcsolatotok , akkor miért ne? Csak azt nézzétek meg, hogy van-e, aki keresztbe tehet, pl. gyerek, unoka.
2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak bunkó, de ostoba ajánlat is.

Ha a néni nektek ajándékozza a házat, akkor vele szemben semmiféle kötelezettségetek nincs. Ha övé marad a haszonélvezet, akkor titeket bármikor kirakhat a lakásból, de a felújítás stb. költségei titeket terhelne.

Az eltartási szerződés esetében is a közjegyző általában ragaszkodik a haszonélvezethez. De ha nem, akkor is meghatározza az eltartó kötelezettségeit. Pl. élelmezi az eltartottat, gondozza ha beteg, eltemetteti, ha meghal stb.

2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
3%
#3: te szegény frusztrált szállásadó! Neked senki nem mondta, hogy a lakáskiadás a létező legrosszabb üzletek egyike?
2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
59%

Épp ez az!

Te kérdezted,hogy bunkó ajánlat e,mi meg válaszoltunk,hogy igen!

Szegény néni!

Én sem értem,hogy ha annyira rossz állapotban van a ház,jót nem tudtok róla mondani,akkor minek kellett kivenni?


"Mindenki jól járna ezzel a dologgal."


Hát,de a legjobban,az biztos!

2012. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
86%

*Hát,de a legjobban,az biztos!

*ti


Ja,83-as,nem vagyok irigy,képzeld el,van saját lakásom

szerintem ez kicsit olyan kihasználós,de ez csak az én véleményem

a ház nem szép,nem jó,a néni nem akar fűteni,de a háza azért kéne....mi ez,ha nem pofátlanság?

2012. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
10:48, nem adtam ki senkinek semmit és nem is adnék. Ismerősnek sem. Pont amiatt, amit leírtam. Ezt látom a környezetemben. Szerinted nem így van?
2012. nov. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megkaptam a lényeget: jó dolog lenne, csak a magyar mentalitásba nem fér bele az hogy segítünk egymásnak.


Inkább nem hozom fel a néninek a témát, lekopogok hogy tekerje fel a fűtést.

Aztán ha megint 18 fok lesz nézek másik lakást, jelentkezhet aki jön önzetlenül segíteni a néninek :)


Hogy miért vagyok itt? Talán mert belém szorult annyi együttérzés hogy kisegítsek egy idős nénit akiről süt hogy a halálát kívánja, de nem tudom másik albérlet mellett még pénzelni.

Egyébként pedig egy dolog van ami kapóra jön, hogy nem hallatszik át annyira a zaj, én pedig zenélek :)

Hogy mondjak egy pozitívumot.

2012. nov. 27. 10:54
 20/70 anonim ***** válasza:
33%
A néni jó nagy sz@rban van, hogy hiénákkal él együtt...
2012. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!