Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová tűnt az emberség az...

Hová tűnt az emberség az egészségügyből?

Figyelt kérdés

Kislányommal nemrégiben eltöltöttünk pár napot az egyik budapesti gyermekkórházban, ahol felháborító esetnek voltam szemtanúja. Volt az osztályon egy szellemileg-fizikailag sérült kisgyermek, akit a szülei eldobtak maguktól, kórház és a gyermekotthon között hányódik szegény születése óta. Egyik este szemtanúja voltam, mikor az egyik 50 körüli nővér vacsoráztatta a kisgyermeket, és szegény leette magát a szendviccsel. Erre a nővér bedühödött, belehajolt a gyermek arcába, és belekiabálta: IQ nuku!

Még most is könny szökik a szemembe, ha eszembe jut. Szegénykémnek még anyukája sincs, aki megvédené.

Igazából célom sincs ezzel a kérdéssel, csak annyira felháborít az eset, szerettem volna minenkivel megosztani.

Köszönöm annak, aki elolvasta!

Egy friss anyuka


2009. aug. 15. 20:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

én egyet értek 12:50 hozzászólóval én sem mutatom ki az óráimon a lelki állapotomat!

egy tanár kollega

2009. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra szerettelek volna rávilágítani, hogy mert valaki válik vagy akármi más problémája van, azt ne a munkahelyre vigye. Való igaz hogy mindenki a SAJÁT gyerekére már biztosan rákiabált, de nem egy idegen beteg kisfiúra. Én a hangomat nem emelném fel egy gyerekre aki nem a sajátom, ráadásul beteg is.
2009. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: elvben igazad van, hogy ne vigye a problémáit be a munkahelyre, de sajnos nem mindig tudja az ember magát kikapcsolni, vannak helyzetek, amikor túl nagy a baj.

NEm helyes, amit a növér csinált, de azért arra is kell gondolni, hogy lehet, hogy éppen csak egyszer elszaladt vele a ló - senki sem angyal, és bárkivel elöfordul olyan, hogy valamit mond vagy csinál, amit pár perc mulva már megbán.

2009. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
ezen elsírtam magam :( de komolyan...
2010. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Hát nem akartalak megríkatni, kedves utolsó :(

Sokszor eszembe jut az eset, pedig jó régen volt már. Már előre utálom, hogy nyáron vissza kell mennünk pár napra...

2010. márc. 24. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!