Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová tűnt az emberség az...

Hová tűnt az emberség az egészségügyből?

Figyelt kérdés

Kislányommal nemrégiben eltöltöttünk pár napot az egyik budapesti gyermekkórházban, ahol felháborító esetnek voltam szemtanúja. Volt az osztályon egy szellemileg-fizikailag sérült kisgyermek, akit a szülei eldobtak maguktól, kórház és a gyermekotthon között hányódik szegény születése óta. Egyik este szemtanúja voltam, mikor az egyik 50 körüli nővér vacsoráztatta a kisgyermeket, és szegény leette magát a szendviccsel. Erre a nővér bedühödött, belehajolt a gyermek arcába, és belekiabálta: IQ nuku!

Még most is könny szökik a szemembe, ha eszembe jut. Szegénykémnek még anyukája sincs, aki megvédené.

Igazából célom sincs ezzel a kérdéssel, csak annyira felháborít az eset, szerettem volna minenkivel megosztani.

Köszönöm annak, aki elolvasta!

Egy friss anyuka


2009. aug. 15. 20:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Épp édesanyámmal beszélgettem a minap és azt mondta, hogy ez már 30 éve is így volt. Hasonlókat mesélt, mint te és azt is mondta, hogy nem mehettek be a szülő általában, csak a kaját adhatták be a gyerekeknek, amit a nővérek soha nem adtak oda a gyerekeknek, helyette ők ették meg...azt mondta édesanyám, hogy az ott történtekre még ma is emlékszik és leblokkol, mikor eszébe jutnak az ott tapasztalt szörnyű dolgok. Én éltem külföldön több országban is, van gyerekem is, elmondthatom, hogy ez nem mindenhol van így... Magyarországon szültem és az ott tapasztaltakat még mindig nem tudtam kiheverni és mikor eszembe jutnak, nem tudom megállni, hogy ne sírjak, pedig nem vagyok az a sírós típus. Szóval meg tudlak érteni...nagyon sajnálom, én ugyanezeket tapasztaltam. :(
2009. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 21:55-ös vagyok: egyáltalán nem azt irtam, hogy "hanem a magas fizetésért, a semmittevésért és a korai nyugdíjazásért mennek el" dolgozni a növérek, ne forgasd ki a szavaimat.

Ez a mondatod se állja meg a helyét: "Akinek nincs meg ehhez a szakterülethez a kellő türelme, az ne válassza ezt a szakmát/hivatást." - a legtöbb növérnek igenis megvolt a türelme, amikor ezt a szakmát választotta, de ha már 30 - 40 éve csinálja és ezért nem kapp se anyagi se erkölcsi elismerést, akkor a lelkesedése igencsak csökkenni fog, meg idöközben ö se lett fiatalabb es egészségesebb, az idegei sincsenek már olyan jó állapotban, mint az elején.


TE mind kivül álló nagyon idealista módón nézed a helyzetet, de ha te is ezt csinálnád már hosszú évek óta, akkor nem tudom elhinni, hogy ne fordulna elö veled, hogy egyszer kiakadsz és olyat mondasz, ami nem helyes. (Ez ugyanolyan, mint a hogy olyan szülö sincs, aki még nem kiabálta le a gyerekét - pedig egy idalis szülönek ezt se lenne szabad.) Sajnálatos módon a növérek is emberek, nekik is lehet rossz napjuk, lehetnek idegesek vagy egyszerüen rosszul érzik magukat stb. Nehogy most azzal gyere, hogy akkor miért nem mennek haza - mivel az embereknek valamiböl meg kell élniük, nem engedhetik meg maguknak, hogy nagyon komoly indok (súlyos!!!! betegség) nélkül ne menjenek dolgozni.

Menj el növérnek/ápolónak és majd 10 év múlva jelentkezz vissza, hogy elöfordult-e olyan, hogy kiakadtál.


Mielött még bepörögsz, nem mondom, hogy ez a viselkedés helyes volt, de olyan embert nem találsz, aki mindig helyesen vilselkedik és nem követ el hibákat. Gondolj csak bele ebbe...

2009. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudod 8:50-es meg is állná a helyét, amit írsz, mert sok osztályon úgy lecsökkentették a nővérek számát, hogy sokszor csak 1 nővér jut egy egész osztályra, de mióta láttam, hogy az az 1 nővér sem csinál sok mindent, mivel bent TV-zik a kuckójában és a beteggel húzatja fel addig az ágyneműt, mikor az alig bír felkelni, már elgondolkodom, hogy jogos-e ez. Nem mondom, hogy mindenki ilyen, de nagyon sok a bunkó nővér. Én nagyon rosszul érzem magam ettől a mentalitástól, de szerencsére már külföldön élek és soha többé nem szülnék Magyarországon. Más országban is vannak nővérek. Ők miért tudnak türelmesek lenni?? Attól, hogy valakinek nehéz a munkája, még nem kell bunkónak lenni. Más is dolgozik. Tudnék mesélni, hogy mennyit...
2009. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
24%

08.50-es!

Olvasd el még egyszer az ezelőtti hozzászólásomat, és tanulj meg mondatot értelmezni! Jó? Köszönöm!

2009. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Vannak szakmák, ahol az ember nem engedhet meg ilyeneket magának. A hölgy nem volt kimerült, fél órája tartott a műszakja kb. Azzal töltötte az egész estét, hogy beszólogatott a kolléganőinek meg nekünk, anyukáknak. Az eset a kisfiúval csak a hab volt a tortán. Velem is úgy beszélt, mint egy idiótával, csak azért, mert kezdő anyuka vagyok pár hetes babával.

Szóval nincs mentség a történtekre.


ja és a kiégés nem egyik napról a másikra megy, szóval lett volna ideje váltani, vagy csak váltson simán annyit, hogy a gyerekosztályról eltakarodik, ha nincs már türelme és kiakasztja a gyereksírás...

És az anyukám is talált munkát 45 évesen.

2009. aug. 16. 10:20
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

KEdves kérdezö: az utóbbi megjegyzéseid azért egész másként érthetöek, mint a kiinduló kérdés - arról nem volt szó, hogy egyéb kifogásaid is vannak.

Az egyébként, hogy még csak a müszak kezdetén volt, nem jelenti, hogy nem lehet kimerült, lehet sok ok, ami miatt idegesebb - csak néhány példa: esetleg éppen válik, meghalt vagy nagyon beteg egy kedves hozzátartozója.

Az egyébként nem sokat jelent, hogy anyukád talált 45 évesen uj munkahelyet, mert gondolom, nem ápolónö a szakmája, és uj hely keresésekor sok függ a végzettségtöl is.

2009. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mint már mondtam, nem kell ezt a hivatást választani, ha nincs meg a megfelelő türelem. Gázszerelő létemre, ha felrobban egy kazán és mondjuk a robbanás következtében meghal 1 ember (ne adj isten), akkor majd azt mondom a bíróságon, hogy elnézést de én éppen válok és rossz passzban is voltam, kérem önöket ne ítéljenek el. Megbocsájtható?
2009. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon elszomorító dolog...

8:50-esnek az egy dolog hogy kimerült vagy egyéb otthoni problémája van de ez csak egy dolog

1.mert az otthoni dolgokat hagyja otthon mikor dolgozni megy ha egyszer ezt a hivatást váalsztotta/példa az iskolában a tanárokon soha nem lehet észre venni hogy épp milyen napja van bejön és tudja hogy ott tanitania kell és a magánéletét(a befizetettlen számlát párkapcsolatot mindent) otthon hagy és CSAK a munkájára koncentrál

2.Lehet hogy véletlen fellángolás volt ami csak véletlenül kicsuszott neki DE AKKOR KÉRJEN BOCSÁNATOT A GYERMEKTŐL VAGY VIGASZTALJA MEG HOGY SEMMI BAJ MEG LESZ OLDVA STB:itt EZEN van a lényeg ha hibát követünk el a akkor tegyük jóvá de gondolom a növérkét egyáltalán nem érdekelte és egy mukkot sem szólt...


Én a késöbbiekben az eü-ben szeretnék dolgozni/mint orvos/ de ha egy ilyen növérkével találkoznék tennék az ügyérdekében...



15/L

2009. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ém is gyermeképoló vagyok,tudom,hogy néha van olyan,hogy az ember kiakad.Ilyenkor kell venni egy mély lélegzetet és higgattan ott folytatni,ahol abba hagytuk.Az otthoni dolgokat meg kell probálni otthon hagyni.(tudom,hogy nem mindig megy)
2009. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

12:50-ös: ha te a tanßarokon soha nem veszed észre, hogy privát probémájuk van, akkor nem igazán figyelsz a másik emberekre, de ilyen korban (15évesen) még természetes.

Ha majd egyszer belekerülsz olyan helyzetbe, hogy az életed teljesen felborul, akkor rájössz, hogy nem lehet egyszerüen kikapcsolni az érzelmeket.


Az elöttem válaszoló az, aki reálian látja, az ember megpróbálja magát kontroll alatt tartani, de néha nem megy.


(A gázszerelönek meg azért annyiban nincs igaza, hogy ha felrobban egy ház, vagy egy gyerekre ráiabál valaki, az azért nem ugyanaz. MINDEN SZÜLÖ életében legalább egyszer - kétszer rákiabál a gyerekére - aki azt mondja, hogy nem, az vagy nevelönövel nevelteti a gyerekét, vagy nem mond igazat, de azért nem minden ember éte meg, hogy felrobban egy rossz gázvezeték miatt egy ház.

2009. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!