Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová tűnt az emberség az...

Hová tűnt az emberség az egészségügyből?

Figyelt kérdés

Kislányommal nemrégiben eltöltöttünk pár napot az egyik budapesti gyermekkórházban, ahol felháborító esetnek voltam szemtanúja. Volt az osztályon egy szellemileg-fizikailag sérült kisgyermek, akit a szülei eldobtak maguktól, kórház és a gyermekotthon között hányódik szegény születése óta. Egyik este szemtanúja voltam, mikor az egyik 50 körüli nővér vacsoráztatta a kisgyermeket, és szegény leette magát a szendviccsel. Erre a nővér bedühödött, belehajolt a gyermek arcába, és belekiabálta: IQ nuku!

Még most is könny szökik a szemembe, ha eszembe jut. Szegénykémnek még anyukája sincs, aki megvédené.

Igazából célom sincs ezzel a kérdéssel, csak annyira felháborít az eset, szerettem volna minenkivel megosztani.

Köszönöm annak, aki elolvasta!

Egy friss anyuka


2009. aug. 15. 20:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen Magyarország. Kedvesség azért nincsen, ahogy legtöbbször precíz munka sem, mert ő kap 1 fix összeget, ellátástól, kedvességtől, emberségtől függetlenül. Ezért szó szerint le se sz.rja hogy ő milyen ember, legyen meg a hónap végén a pénz aztán kész. Nem csoda hogy itt tart ez az ország, aki meg dolgozna az nem tud. Tényleg felháborító!
2009. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

ez borzasztó! szegény kicsi! úristen, milyen emberek vannak... Hogy hova tűnt az emberség? elmegy nyugatra, ahol megbecsülik, megfizetik. itt marad az alja, az éhbéres, önmagát sajnáló, másokkal nem törődő, megkeseredett népség, akik a bajukat máson töltik ki. ide jutottunk... néha el tudnám sírni magam, mi van itt.

,,magyarország, én így szeretlek"

2009. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Sokan belefáradnak már az ápolásokban és kikészülnek, akár te akár én szintén így cselekednénk :/
2009. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt aljanépe barmok ! Pontosan melyik kórház volt ?
2009. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem biztos, hogy így akarta a nővérke. Úgy értem.. remélem megbánta, és nem így akarta. Lehet 24 órázott és elfáradt nagyon. Persze nem a kicsi tehet róla... de ilyenkor van, hogy szakad a cérna. :( NEM CSAK ITTHON!! Nem védeni akarom, sajnálom kis Csöppséget. :'(
2009. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok jó példát is mondani!:)

Szintén egy testileg szellemileg sérült kisfiúról van szó,egyböl Ö jutott eszembe!

Mi egy idöben(hála isten fél éve már nem voltunk kopp-kopp)törzsvendégek voltunk a székesfehérvári csecsemöosztályon.És ott volt egy kisfiú,mint ahogy irtam sérült.Na hát vele nagyon kedvesek voltak a növérkék.Emlékszem pont mikuláskor is bennt voltunk és a növérkék külön vittek neki csomagot,még Én is vittem neki úgy sajnáltam.Nagyon szerették mivel ez a kisfiú is árva volt,szülei eldobták kórházból intézetbe vándorolt.Mikor elvitték a kisfiút a növérkék szinte megsiratták.Szóval nem mindenhol ilyenek a növérkék:) Hála isten!:)

2009. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Hát az ápolónőség a gyermekosztályon pont az a szakma, ahol az ember nem engedheti meg magának a "belefáradást". Ha kiég, akkor váltson melót, de ne alázzon meg egy sérült gyermeket, erre nincs mentség.


Tulajdonképpen minek titkoljam, a Heim Pál gasztro-nefrológiáján voltunk. Rengeteg kedves, szívből dolgozó nővér van ott, akik ezt a kisfiút is szeretgetik, tanítgatják. Csak ez az egy nem kéne oda.

2009. aug. 15. 21:29
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Már ne is haragudj, de szerinted egy 50 körüli növérnek milyen esélye lenne melót váltani (hogy a te kifejezésedet használjam)? szerintem örül, hogy van valami munkája. (A növérem már több, mint egy éve keres munkát, de nem kap sehol, mert 45 évesen dolgozni már öreg - a nyugdijhoz meg fiatal (ezt az egyik munkaügyis mondta neki).

Valóban nem szép, ha igy rákiabál a gyerekre, de azért elöször próbálj te évtizedekig több müszakosan éhberért dolgozni és még mindig angyali türelemmel rendelkezni.

(Nem vagyok egészségügyis, se növér, csak tudom, hogy az életben nem minden fehér vagy fekete, hanem a legtöbb szürke.)

2009. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak!

Akinek nincs meg ehhez a szakterülethez a kellő türelme, az ne válassza ezt a szakmát/hivatást. Pl. ezért van a magyar rendőrség is ott ahol, mert nem hivatástudatból, hanem a magas fizetésért, a semmittevésért és a korai nyugdíjazásért mennek el. Mellesleg más is éhbérét dolgozik, de nem leszek gyermekgondozó ha tudom hogy nincs hozzá türelmem, idegrendszerem és nem leszek informatikus, ha nem érdekelnek a számítógépek. Ennyi

2009. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Visszataszító... Egy nővér meg pláne ne csináljon ilyet, az én gondolataimba a nővérkék kedvesek és barátságosak, nem kiabálnak egy se apja se anyja, sérült kisgyerekkel, ez egész egyszerűen felháborító...

De kénytelenek vagyunk hozzászokni. Ez Magyarország, ahol az emberség ismeretlen fogalom. Mindenki el van foglalva magával, esetleg a szűk környezetével, de ismeretlenekkel senki sem foglalkozik, akármennyire is rá van szorulva, még akkor sem, ha módjában állna segítő kezet nyújtani. Elkeserítő és borzalmas ez, bánom, hogy itt és most élek...

2009. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!