Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy védjem meg a munkatársam?

Hogy védjem meg a munkatársam?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem könnyű történet!


Már 3 éve velünk dolgozik egy lány az irodába. Nagyon kedves, elvégzi a munkát, olykor segít is a munkatársainak (pl. az egyik munkatársunknak, akinek sok volt a papír munkája, úgy szakadt hirtelen a nyakába a munka és nem tudott volna időbe elmenni a kisfiáért oviba).


Szóval személyes véleményem: kedves, aranyos, jó munkaerő. Ennek elismerése képen a főnököm már pedzegette az előléptetést és valamivel magasabb fizetést is.


Nos és itt kezdődött a gubanc. Az egyik munkatársunk már nagyon beleélte magát, hogy ő lesz a kiválasztott és helyette meg nem ő lett. Az egyetlen támadáspont a lányon, hogy cigány.


Én sem szeretem a cigányokat. Nem is végem őket. De munkatársam már bizonyította, hogy ő nem olyan.

Rendes és ránézésre sem feltűnő, hogy cigány.

A gond az, hogy most, hogy a kiderült a származása, elvből el lett ítélve, mert anno elhallgatta gondosan, hogy honnan származik. De most kb. már ott tart az ügy ,hogy kirúgják. Minden nap ha eltűnik valami mindig őt piszkálják érte.


Nagyon sajnálom szegényt. Már szóltam a főnöknek, hogy nem igazságos amit tesz, de már én is meg lettem fenyegetve.


2012. nov. 13. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyenlő bánásmód nevű hatóság. Tanúként meghallgatnak és még kártérítésre is számíthat a lány.
2012. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. nov. 13. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy elhallgatta? Ekkora hülyeséget! Hát nem azért dolgozik ott, mert megfelelt a munkája? Én sem szeretem a cigókat, sok a rossz ellenpélda, de ezt a lányt sajnálom és igazságtalanság ami vele történik. Idő kérdése, hogy kirúgják.
2012. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "anno elhallgatta gondosan, hogy honnan származik." ????

Hát kérdezték?

Ha ott dolgozik már 3 éve, akkor letett már annyit az asztalra, hogy a munkája után ítéljék meg.

A főnök dolga ezt eldönteni, te nem avatkozhatsz bele. (a saját érdekedben sem, nem jól jön ki, ha kavarsz)

Csak annyiban segíthetsz, hogy elmondod a főnöknek, rendes, megbízható a kolleganőd; és az alapján ítélje meg.

2012. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát valakinek, ha kiderül a származása, akkor már ki is rugják? Gondolom ezért titkolta,mert fel sem vették volna.Dehát miért kell azt bejelenti, elsõsorban munkaerõre van szükség nem? En sem vagyok értük, mert tulságosan meg van nekik engedve minden, de azért mégsem kellene egy lapra venni õket. Szegény lány!

Ja és hogyan derült ki egyébként?

2012. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!