Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy védjem meg a családomat?

Hogy védjem meg a családomat?

Figyelt kérdés

Először is normális válaszokat kérek. És bárcsak annyi időm lenne hogy kamukérdéseket találjak ki (mielőtt valaki mondaná).

Még hónapokkal ezelőtt egyik este láttam egy árnyékot az ajtó előtt és ki is mentem de nem volt ott senki. Azt hiszem pár héttel később fel is törték a kocsimat ami a garázsban volt de abból max az alkatrészeket tudták volna kilopni meg a láncfűrészemet is ellopták de észrevettem őket és el is vitték a rendőrök. Mostanában megint vannak mozgások. Valamelyik este is hallottam valamit lentről (emeletes házban lakunk) és mivel van fegyvertartási engedélyem is így elővettem és lementem. Benéztem mindenhova de megint nem volt semmi sőt még az ajtó is zárva volt. Ősszel lesz olyan hogy talán hetekig nem fogok hazajárni vagy csak pár perce. Van 2 kisfiam (a nagyobbik 4 éves) és egy feleségem de ha történik velük valami akkor az okozója biztos hogy nagyon megbánja. Riasztó is van de most valamelyik nap se szólalt meg pedig működik. Van egy Dobermannom is de ő se csinált semmit. Rendőröket nem akarok hívni mert a múltkor se találtak semmit amúgy meg nem hiányzik semmi. Az az idegesítő hogy sose találom meg de nem visz el semmit így meg nem tudok mit csinálni. Nem vagyok hülye mert nem csak én szoktam hallani. Kamerán gondolkoztam még. Mit csináljak?

30/F


2011. aug. 21. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kamera a legjobb ötlet egy mozgásérzékelő lámpa segítségével. Remélem elkapod őt/őket.
2011. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja, és írj, h hogy alakul a helyzet!
2011. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A kamera nem rossz otlet! Tudod bizonyitani a rendoroknek,hogy tenyleg van mozgas. Olyan helyre tedd,hogy nehezen kiszurhato legyen. Ha eszrveszik letakarhatjak,lefujhatjak.
2011. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen ha anyagilag megoldható kamera +mozgásérzékelös lámpa több is.....

Nekünk is van.Igaz azt ki lehet ütni,de akkor is felvillan.

Remélem az ilyen görények megkapják a magukét.Esetleg arra a pár hétre valaki odamehetne a feleségedhez.....

2011. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, meddig tart az az időszak, amíg keveset leszel otthon, de úgy vettem ki, nem sokáig.

Kérjétek meg valamelyikőtök szüleit, hogy hadd aludjon ott addig a családod, esetleg barátoknál, a komolyabb értékeket is vigyétek át máshová.


Ha elvisznek egy pár apróságot, de senkinek nem esik baja, még olcsón megússzátok, és legalább lenyugszanak a besurranók is, hogy ott is jártak, de nincs semmitek.


Amikor a feleséged egyedül van, aludjon legalább a gyerekekkel, feje alatt a fegyverrel, és ha hallja, hogy valaki járkál, tegyen úgy, mintha aludna, vagy ott se lenne, vigyenek amit akarnak. Akkor védekezzen, ha valaki bemegy a szobába.


Rettenetes dolog így otthagyni őket, és sajnos ezen kívül csak olyan abszurd dolgok jöhetnének még szóba, mint a testőr, biztonsági őr a ház körül éjszaka, de az ilyesmi egy vagyonba kerül amúgy is.

2011. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

itt a kutya nem igazán dominál, maximum csak annyit, hogyha lesz egy mozgásérzékelős térfigyelő kamerád, ami forog/belát mindent akkor az olyan helyen legyen, ahola kutya miatt nem kapcsol be, vagy éjszakára bekapcsolod a cuccost, és a kutyát elzárod.

a mai világba a kutyát el kell felejteni, csak kedvencnek jó

2011. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És hány óra körül hallod a mozgásokat? Mert ha pl. 2 óra körül, akkor felkelsz és nézelődsz egy kicsit a házban hátha észreveszed őket
2011. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész, tényleg jó ötlet, hogy a feleséged a gyerekekkel aludjon. De még jobb lenne, ha a szobaajtókra is szereznétek kulcsot.
2011. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb ötlet tényleg az, ha szerzel be kamerát!
2011. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem alapvetően azt kéne megoldani, hogy se a házba, se a garázsba ne juthassanak be. Elsősorban soha semmit se szabad nyitva hagyni, se az ajtót, se az ablakot, se a pincelejáratot, semmit.

Nem tudom, milyen ablakotok van, de olyanra kéne cserélni az összeset, amit nem lehet betörés vagy komolyabb nekiveselkedés nélkül kinyitni, akkor biztosan szignifikánsabb jele lenne a behatolási kísérletnek. Aztán az ajtót egy másik, stabilabbra cseréltetni, vagy legalább zárat cseréltetni - nem lehet, hogy kulccsal jár az embered? Bejön, aztán szépen visszazár, ti meg néztek, mint Rozi a moziban. Végül: ha a garázson keresztül is megközelíthető a ház, akkor azt is szigetelni kell, hogy csak ti juthassatok ki és be. Ha mást nem, ezzel legalább azt eléritek, hogy nagy zajt kell csapjon az illető, ha be akar jönni - megbizonyosodhatsz róla, hogy nem képzelegsz. A riasztót esetleg nézesd meg szakemberrel, ha jól működik, akkor érdemes lehet a földszinten éjszakára bekapcsolni, max nem járkáltok le a konyhába kétpercenként, reggel meg kikapcsoljátok. Esetleg kódot változtathattok, hátha azt is tudja a vendégetek.

Ha mindezen túl vagytok, kifogytam az ötletekből.


Más: Nem biztos, hogy jó ötlet egy kétgyerekes házban töltött fegyverrel szambázni a betörők után, képzeld, lejön az egyik kisfiad, mert ő is felébredt, sötét van, előlép a semmiből és véletlen ijedtedben rálősz. Szóval csak óvatosan.


Feleségedhez átjöhetne pár barátnője, esetleg testvére/testvéred, ha van. Neki nincs engedélye fegyverre?

2011. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!