Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy védjem meg a családomat?

Hogy védjem meg a családomat?

Figyelt kérdés

Először is normális válaszokat kérek. És bárcsak annyi időm lenne hogy kamukérdéseket találjak ki (mielőtt valaki mondaná).

Még hónapokkal ezelőtt egyik este láttam egy árnyékot az ajtó előtt és ki is mentem de nem volt ott senki. Azt hiszem pár héttel később fel is törték a kocsimat ami a garázsban volt de abból max az alkatrészeket tudták volna kilopni meg a láncfűrészemet is ellopták de észrevettem őket és el is vitték a rendőrök. Mostanában megint vannak mozgások. Valamelyik este is hallottam valamit lentről (emeletes házban lakunk) és mivel van fegyvertartási engedélyem is így elővettem és lementem. Benéztem mindenhova de megint nem volt semmi sőt még az ajtó is zárva volt. Ősszel lesz olyan hogy talán hetekig nem fogok hazajárni vagy csak pár perce. Van 2 kisfiam (a nagyobbik 4 éves) és egy feleségem de ha történik velük valami akkor az okozója biztos hogy nagyon megbánja. Riasztó is van de most valamelyik nap se szólalt meg pedig működik. Van egy Dobermannom is de ő se csinált semmit. Rendőröket nem akarok hívni mert a múltkor se találtak semmit amúgy meg nem hiányzik semmi. Az az idegesítő hogy sose találom meg de nem visz el semmit így meg nem tudok mit csinálni. Nem vagyok hülye mert nem csak én szoktam hallani. Kamerán gondolkoztam még. Mit csináljak?

30/F


2011. aug. 21. 17:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát amikor megkezdik a szüretet akkor nem leszek novemberig de az is lehet h decemberre is átcsúszik.

Változó hogy mikor hallom. utoljára olyan 1 óra körül hallottam. A pisztolyt csak akkor használom ha muszáj de van légpuskám is ahhoz meg nem kell engedély úgyhogy a feleségem is használhatja. Nem hagyunk nyitva semmit. A garázsba felfeszítették az ajtót de a kocsit nem tudták volna elvinni mert pont akkor újítgattam és motor se volt benne. Elég erősek az üvegek úgyhogy azokhoz is erő kell. A zárat azért megnézem...fogalmam sincs ki lehet az a fäsz aki csak így bejárkál.

2011. aug. 21. 21:30
 12/19 anonim ***** válasza:
Írták hogy sokba kerül de inkább bemásolom mint hogy olvasgassam mint a sok lurker a gyk-n:személy és vagyonvédelem [link]
2011. aug. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

- személyvédelem

- vagyonvédelem

- objektumvédelem

- rendezvények, koncertek biztosítása

- építkezések őrzése

- gépjárműparkok védelme

- objektumok porta- és rendészeti szolgálata

- riasztó- és biztonsági kamerarendszerek telepítése

- ipari sorompók, biztonsági kapuk telepítése

- karbantartás

2011. aug. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Nálunk is volt hasonló eset. Apu elsőnek kamerát rakott a bejárati ajtókhoz, jól eldugva, én se tudtam h hol vannak, az egyik pl virág mögött volt. így le is bukott az illető. apa vadász, neki is van engedélye fegyverre, neki sörétes puskája van, ő is elővette, a szobájukban volt.. ja és mint utólag kiderült kulccsal járt be a tolvaj ("csak" pénzt vitt el kb minden nap..) azt is tudta melyik ajto nyikorog.. mint kiderült nagybátyám élettársa volt...

elég jó tanácsokat adtak a többiek. a zárcserét mindenképp megfontolnám.. minden jót!

19/L

2011. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
érdekelne majd mire jutottál
2011. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

-Zárcsere-több ponton záródó zárral,különleges kullcsal

-Ajtókra is belülre tetess kulcsos zárat

-A kutya mindig a bejárati ajtó előtt aludjon

-Feleséged pedig a gyerekekkel

-A bejárati ajtó elé valami hangos nagyon törékeny tárgyat érdemes tenni, pl egy nagyobb cserepet vagy esernyőtartót,mert ha nyílik az ajtó az eldől é felébredtek rá!


Én csak annyit mondok, hogy az olyan cégek, akik dobnak be a postaládába hirdetést, hogy ők riasztós cégek ,azok az igazi rablók.


Nálunk az egész lakótelepen minden társasházba 1 lakásba tuti betörtek az ilyenek. Este jött a hívás tőlük általában,hogy akarnak-e riasztót csináltatni és aki elutasította őket ahhoz másnap betörtek.(sajnos volt aki megmondta, hogy nincs riasztója és nem is kíván beszereltetni!)

2011. aug. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne olyan riasztót beköttetni, ami a központban (is) szól.


Pár éve az utcánkban sorozatos volt a betörés, nálunk is bepróbálkoztak, de végül sikerült elkapniuk őket.


Egyébként ha én egyedül lennék otthon, és szólna a riasztó, biztosan nem mernék lemenni. Ki tudja, mit vált ki belőle (lehet, hogy épp agresszivitást) Nem tanácsos egy nőnek szembeszegülnie a betörővel, még pisztollyal sem.


Ismerek olyat akit !túlzásba vitt önvédelem" miatt vettek elő, pedig őt egy szadista támadta meg az utcán (akit már köröztek egy jó ideje). A lányt hátulról kapta el, ő pedig ösztönösen hátranyúlt és - sajna nem tudom szépen leírni - de kikaparta a szemét. Nem így akarta, de ilyenkor nem gondolkozik az ember.


Nekem is van gázpisztolyom, de a gázspray-met többet hordom magammal. Kisebb, és én nő létemre könnyebben tudnám használni adott szituációban.

2011. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vagy pl. az ajtók fölé kolompot! Hülyén hangzik, de akkora ricsajt kelt...
2011. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem rossz válaszok. köszi :)
2011. aug. 27. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!