Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon irigy a barátnőm a...

Vajon irigy a barátnőm a boldogságomra?

Figyelt kérdés

Egy hete volt a párommal az eljegyzésünk és nagyon boldog vagyok.Az első akinek írtam üzenetet akkor este, a barátnőm volt,aki egy éve van együtt a párjával és együtt is élnek,de barátnőm még nem menyasszony és a párja,nem is az a "vőlegény" típus (ezt barátnőm mesélte).

Tettem ki képeket közösségi oldalra is,de az eljegyzésem óta nem ír,nem keres a barátnőm,pedig napi szinten beszélgettünk facebookon. Nagyon rosszul esik,hogy nem keres,mert én mindig mellette voltam ha örült,ha épp fasírban volt a párjával.Nekem furcsa,hogy nem tud velem örülni. Hamarosan lesz eljegyzési bulink is,de így nem tudom,hogy akarom-e a fancsali képét nézni azon az estén,ami végülis rólam szól. Beszéljek vele,rákérdezzek konkrétan,hogy mi a baja,vagy hagyjam,hátha majd ő lép?



2012. okt. 24. 18:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
43%

Igen, irigy.Nekem összejött nemrég egy jól fizető állás.Azóta a legjobb barátom, akinek ugyanúgy megvolt minden esélye hogy vigye valamire szóba sem akar állni velem.


"Tanulj meg fiacskám komédiázni!

Tanulj meg kacagni, sírni, ha kell!

Tanulj a rosszhoz is jó képet vágni!

Magaddal törődj csak, más senkivel!

Ne higgy a barátnak, hű szeretőnek!

Ne higgy az eskünek! Ne higgy soha!

Tanulj meg fiacskám komédiázni,

Mert minden, minden csak komédia!"

2012. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez tetszett Első! Köszi! :)
2012. okt. 24. 18:24
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
VAgy rosszul esik neki és egyszerűen olyan, mintha az orra alá dörgölnék, hogy "nesze, nekem összejött, emlékezz a saját nyomorodra" - ha neki is fontos lenne az eljegyzés, akkor érezheti így.
2012. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én csak elújságoltam neki,hogy megtörtént,menyasszony lettem.És azóta nem is beszéltünk.Most érezzem magam szarul,mert neki még nem kérték meg a kezét? Hát nem fogom! Nem én tehetek arról,hogy az ő párja,nem akarja /még/ megkérni a kezét...
2012. okt. 24. 18:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk azért azzal, hogy elítéled, mielőtt még beszéltetek volna róla egyáltalán. Lehet, hogy most egy szép kis teóriát állítasz össze a válaszadókkal arról, hogy milyen irigy görény, közben meg ki tudja, mi az igazi probléma. Ha olyan jó barátnődnek tartod, akkor előbb kérdezed meg őt, és nem idegeneket...


Te írtál neki azóta? Mert épp te is megteheted attól, hogy te már igazi, hepi menyasszony lettél.

2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia, tudod róla, hogy házasságra vágyik?

Mert ha igen, akkor lehet irigy is, meg az is, hogy képtelen végignézni a történéseket, mert erősíti az ő fájdalmát, hiányérzetét.

Ha meg nem vágyik házasságra, akkor egyszerűen egy kulturális szakadék lett köztetek, mert már eltérő életmódot folytattok. Ez velem is megtörtént.:)

Érdemes rákérdezni, hogy melyik verzió van, nekem jól esne.

2012. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel és kérdezd meg, mi a probléma, mert már aggódtál érte. Az itteni válaszadókkal teóriákat gyártani anélkül, hogy rákérdeznél a barátnődnél, valóban butaság.
2012. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Irigy, és biztos fáj neki, hogy neked összejött a tuti, neki meg nem. Ha fontos számodra, akkor ezzel az igen taszító tulajdonságával is szeretni fogod. Próbálj meg beszélni vele.

Szinte biztosra veszem, hogy inkább fáj neki a te boldogságod... egy év után gondolom ő is vágyik hasonlóra a párjától.


Mikor kimentem hajóra dolgózni, a barátnőm állandóan írt, hogy írjam meg, hogy a világ melyik sarkában vagyok éppen, miket látok, tapasztalok...

Aztán mikor haza jöttem, olyan hideg és már már szemét volt velem.

Ađig faggattam, míg elmondta, hogy rossz volt neki hallani a sikereimről, hogy én világot láthattam ő meg itthon senyvedett...

Megbeszéltük, bocsánatot kért és minden rendben.


Támogasd egy kissé a lelkét, éreztesd, hogy ettől nem fog nagyon változni a barátságotok. Tudasd vele, hogy amiért a boldogság forrásában úszkálsz, ő attól még a barátnőd és továbbra is mellette maradsz, mint eđig.

2012. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Biztos irigy de az is lehet hogy szomorú hogy ő nem lehet boldog és őt nem vették még feleségűl.Fordított esetben lehet te sem írná neki,csak most azért mondod mert neked minden hapy..Valaki így reagál a dolgokra holott nem feltélen irigység.Nekem is volt már ilyen,én nem azért nem írtam mert irigy vagyok,hanem nem akartam rahtuk lógni és zaklatni őket,ugyanakkor egy furcsa érzés volt rajtam,ami nem irigység volt hanem inkább szomorúság hogy az ő kezét megkérték már és boldog.Én azért nem hívtam mert nem tudtunk volna miről beszélni,mert én magamba fordult voltam ő pedig hapy,nem akartam erlontani a jókedvét az én bánatommal-És igen nem tudtam volna jopofizni és nem azért mert irigy voltam.Fordítva te is így lennél elhiheted.Hiszen minden nő,vagy is a legtöbb nő vágya az hogy feleségül vegyék..
2012. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Írtam már neki azóta de semmi reakció nem volt rá. Nekem sem esik jól,hogy ő ilyen velem! Én aztán tényleg nem tehetek arról,hogy az ő párja más mint az enyém. Mindegy,vagy megbékél vagy nem.Könyörögni nem fogok,mert nem ártottam neki,én nem bántottam,amiért bocsánatot kéne kérnem!
2012. okt. 24. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!