Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateisták és Vallásosak szerint...

Ateisták és Vallásosak szerintetek kik a jobb hittérítők a kersztények vagy az ateisták?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést úgy értem ha mondjuk egy olyan ember aki nem nagyon hisz semmiben.Sem evolúcióban sem Istenben találkozik egy tudóssal aki beszél neki az evolúciórol.Aztán találkozik egy pappal aki beszél neki Istenről.Szerintetek meik tud meggyőzőbb lenni ha a saját hitére akarja téríteni?És kinek sikerül ez gyakrabban ateisták vagy keresztények?

2012. okt. 9. 12:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy alapvetően milyen beállítottságú egy ember. Mert valószínűleg nincs olyan, aki nem vonzódik egyik állásponthoz sem.

Személy szerint én a tudományt részesítem előnyben, mert több benne a megfogható, objektív és valóságos. Míg a hitben (mindegy, hogy kereszténység, muzulmán, buddhista, stb.) sok az ellentmondásos feltételezés számomra. De mindenki más, ezt el kell fogadni, senkit nem ítélek azért mert ateista, vagy azért, mert hithű katolikus.

2012. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"Hazardteam válasza:


Kissé elment a téma személyeskedés irányába. Ezzel együtt, kíváncsi lennék, hány "meggyőződéses" hozzászóló járatos itt az evolóció elmélet "tudományos" hátterében, hányan beható ismerői a quantumfizikának, kozmofizikának, quantummechanikának, thermodinamikának stb. Vagy akár a paleontológiát, tektonikát, sejtbiológiát, biokémiát, genetikát is mondhatnám. Nekem kezd az a benyomásom lenni, hogy itt a nagy többség szakértőkből áll és mindenki mindent biztosan tud naprakészen, úgyhogy lassan meg sem merek szólalni."


Gondolom te mindegyikből doktoráltál Péter cimbiddel együtt.

2012. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Hazardteam ***** válasza:
Úgy tűnt?
2012. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy te biztos okosabb vagy mint az a sok buta biológus,geológus.


Lehet, hogy a fosszíliákat utólag dugták a földbe. :/

2012. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
A vallásosok jobb hittérítők.Azok,akik nem hisznek Istenben,le se sz@rnak semmit.LEgalábbis az ilyen ismerőseim.
2012. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Hazardteam ***** válasza:
Ja így értem. A személyemet támadod az érveim helyett, magad mögé "állítva" a sok (összes?) geológust és biológust. Mi is a szakkifejezés erre? Na arra meg én nem emlékszem, majd valaki biztos közli.
2012. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Mivel érveid nincsenek, azokat nem tudom támadni.
2012. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

És mondá az úr:

[link]

és lőn világosság.


:D

2012. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Miért az ateista hisz is valamiben? Mert ha hit térítők az ateisták is akkor ezek szerint valamiben hinniük is kell. Semmi gúnyolódás ez tényleg csak kérdés! Egyébként sokan az ésszerűséget és a tudományt hozták állították csatasorba az ateizmus oldalán. Ésszerűség? Az a baj, hogy kismillió példát feltudnék hozni a szintén az ésszerűség címszó alatt a vallásosság mellet is. A tudományról nem is beszélve. Ahogy azt írta is valaki: a nagy tudósok mind vallásosak voltak, gondolok itt pl Einstein-re(bár ő ateistának vallota magát sokáig de az utolsó gondolatát ami Istennel foglalkozott így fejezte be: ,,...és mindezek fényében meg kell azt állapítanom, hogy kell lennie egy bizonyos felsőbbrendű hatalomnak, egy irányítónak akit az emberek itt csak Istennek hívnak!" vagy Newtonra vagy Darwinra az evolúció atyjára. Mind keresztény volt. Ami meg az ésszerűséget illeti: senki sem hallott még a kozmológikus elvről? Vagy a mozdulatlan mozgató elvről? A különbség ezek és az ateista elvek között márpedig az, hogy az ateista elveket mindenki megérti míg az általam leírtakat már nem tekintve, hogy az már nem csak tudomány de filozófia is(ami bár logikus de mégsem mindenki érti hiszen ahhoz kell némi IQ is) Itt nem az ateistákat akartam leszólni de személyes véleményem márpedig az, hogy az ateizmus semmi másról nem szól csak arról, hogy egy másik gondolat világot megcáfolni és minél jobban gyengíteni. Azt meg ne mondja már nekem senki, hogy a ,,gonosz és aljas,, vallásosok mindig csak bántják az ateistákat és az ateisták ezt meg sosem teszik. Ez már csak ember függő. Miért olyan ateistával is találkoztam már, hogy aki lenézte a vallásosokat mert ők egy ,kitalált apában hisznek aki ráadásul arra sem méltatja őket, hogy válaszoljon". Egyszóval mindkét oldalon van ilyen is és olyan is. Egyébként ha valaki nem lát elsőnek logikát a vallásban akkor könyörgök legalább olvasson már utána vagy valami és ne egyből habzó szájjal támadja a vallásosokat. Talán még annyit a témához: ,,Ha mindenki tényleg ateista volna akkor nem lenne annyi háború"-írta valaki.(Nem lett volna keresztes háború stbstb. Miért nem lehetne ezt az állítást megfordítani? Ha mindenki vallásos volna, de TÉNYLEG vallásos akkor NEM LENNE háború :D Nem lenne szép? Azért meg, mert egy pl. keresztény ember a saját hülyesége miatt indít hadjáratot valahova(pl III. Leó pápa) azért ne Istent vagy a vallást hanem az egyházat kell okolni. Isten szellemi lény, de az egyház ember álltal kreált intézmény amiben mindig lesznek rossz(ezt látja meg mindig mindenki) és jó dolgok is(ezt SOHA nem látja senki sem)
2012. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Javítanék:

már nem tekintve, hogy az már nem csak egyszerű ,,hétköznapi,, tudomány de filozófia is(ami bár logikus de mégsem mindenki érti hiszen ahhoz kell némi IQ is)

Javítva!

2012. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!