Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateisták és Vallásosak szerint...

Ateisták és Vallásosak szerintetek kik a jobb hittérítők a kersztények vagy az ateisták?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést úgy értem ha mondjuk egy olyan ember aki nem nagyon hisz semmiben.Sem evolúcióban sem Istenben találkozik egy tudóssal aki beszél neki az evolúciórol.Aztán találkozik egy pappal aki beszél neki Istenről.Szerintetek meik tud meggyőzőbb lenni ha a saját hitére akarja téríteni?És kinek sikerül ez gyakrabban ateisták vagy keresztények?

2012. okt. 9. 12:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

#15. vagyok


Kedves #17! :D


Bevallom, nem vagyok kvantum fizikus/mechanikus tudós, pont annyit tudok az ősrobbanásról, mint Te. Kezdetben vala a semmi, és bumm, így lett a chocapic :D. Ezt ne ródd fel nekem hiányosságnak, mert nem én tehetek róla, hogy nem tanították mélyrehatóbban, a NatGeo-n nem mondják el részletesebben. De ha akarod, és hagysz nekem időt, felkészülök, aztán jövök ide neked olyan térfogat integrál számításokkal is (mert a matematika nyelve egységes és állandó), hogy inkább elküldesz a fenébe :D. De egy tudós, pl. Stephen Hawking tudna Neked olyan előadást tartani, hogy értenéd is, élveznéd is. A tudomány keresi a válaszokat az elméletekre, amiket bizonyítanak is, és publikálják, némelyek bekerülnek az oktatási anyagba, némelyek csak a szakfolyóiratokba, ismeretterjesztő műsorokba, valamiről meg nem is hallunk, hiába szenzációs felfedezés.

2012. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"Azt kijelenteni, hogy xy tény egy olyan dologra, amiről fogalmunk sincs, az minden csak nem tudomány."


Ezt nem igazán értem. Pl. a "fogalmunk sincs" részt. Egy hívőnek mennyi fogalma van a teremtésről? Megpróbálta már legalább alátámasztani a "nem tudom elképzelni máshogy" érven kívül?


"Mivel tudják, hogy tény, nem is fognak vele foglalkozni. Ez kb ilyen volt."

Szerinted az ősrobbanás egy olyan tény, amivel már senki nem is foglalkozik? :DDD

Kicsit el vagy tájolva, de nem haragszom érte.

2012. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
10%

"Szerinted az ősrobbanás egy olyan tény, amivel már senki nem is foglalkozik? :DDD "

Ezt bírom bennetek:)

Ha kritizálok valamit, soha nem a kritikára válaszoltok.

Ha pedig példákat írok, mint most nem értitek meg vagy direkt úgy válaszoltok, mintha én lennék a gonosz:)


Amit írtam annak az volt a lényege, hogy ti is ilyen baromságokat mondtok a hitről, mint amit én mondtam a tudomány hatásáról.

De téged most felmentlek, mert nekem sem ártana gyakorolni a fogalmazást + idézgetni.


Egyébként sok hívő tudós van. Úgy hogy a hit ki..szottul nem fog vissza semmit sem.

Csak a gyerekek feloldását savban pl.. De a kérdésem már töröltették ezzel kapcsolatban.


Szent a béke :D

2012. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Off:

(Nem tudom, vajon az ateisták vagy az istenhívők között van-e több közönséges, trágár szókincsű ember.)

2012. okt. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
48%

A másik pedig, hogy bármennyire rosszul esik ez néhány embernek. A tudomány nem arról szól, hogy elfogadjuk a legvalószínűbb dolgot kifoltozva néhány mesével, hogy teljes legyen a kép. Hanem az objektív valóság pontos működését kutatja, értelmezi és mutatja be.


Ha én azt mondom egy baromságra, hogy nem tudom elképzelni és senki nem tud rá válaszolni, akkor más sem tudja.

Az a tény, ami be van bizonyítva. Amíg én és mások sem tudják elképzelni, addig nem létezik.

Nem nekem kell bebizonyítani, hogy nincs. Hanem neked, hogy van. Legalábbis a tudománynak ez a lényege.

2012. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Amit írtam annak az volt a lényege, hogy ti is ilyen baromságokat mondtok a hitről, mint amit én mondtam a tudomány hatásáról."


Akkor mindenki baromságokat beszélt. Ezt meg is dumáltuk. :D

2012. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Off:

(Nem tudom, vajon az ateisták vagy az istenhívők között van-e több közönséges, trágár szókincsű ember.)


Bocs, hogy idegen nyelven írtam:P

Ez is jó taktika elhitelteleníteni a másikat. Miközben te is úgy beszélsz, mint egy kocsis. Csak nem itt.

Ha tévedek, akkor bocs. De gondolom tudod, hogy nem a nyelv minden. Sokat elárul az emberről. Csak nem mindig azt, amit a sznobok gondolnak.

2012. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"Nem nekem kell bebizonyítani, hogy nincs. Hanem neked, hogy van. Legalábbis a tudománynak ez a lényege."


Nem. A tudományos világnak nem célja, hogy mindenkit meggyőzzön a maga igazáról. Akit érdekel, azt szívesen látják, akit nem, arra senki nem fog neheztelni.


Amúgy az ősrobbanást (vagy mit hoztál fel példának?) senki nem kezeli tényként. Jelenleg ez a legelfogadottabb forgatókönyv, de léteznek mások is, és messze nincs eldöntve, pláne bizonyítva bármelyik. Viszont egy elmélet jó kiindulási alap, hogy bizonyítsuk, vagy elvessük. Ha az emberek úgy gondolkodnának, mint te, akkor még mindíg köveket pattintgatnánk és a szabad ég alatt, állatbőrben imádnánk a teremtőt.

Amúgy nem akarok neked bizonyítani semmit. Egyrészt mert olyan mélységben nem értek hozzá, másrészt én nem akarlak meggyőzni semmiről. Mindenki abban hisz, amiben akar. Ezzel szerintem le is zárhatjuk a vitát (vagy mit), mert nincs ínyemre ez a stílus, ami itt is kezd eluralkodni.

2012. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Hazardteam ***** válasza:
Kissé elment a téma személyeskedés irányába. Ezzel együtt, kíváncsi lennék, hány "meggyőződéses" hozzászóló járatos itt az evolóció elmélet "tudományos" hátterében, hányan beható ismerői a quantumfizikának, kozmofizikának, quantummechanikának, thermodinamikának stb. Vagy akár a paleontológiát, tektonikát, sejtbiológiát, biokémiát, genetikát is mondhatnám. Nekem kezd az a benyomásom lenni, hogy itt a nagy többség szakértőkből áll és mindenki mindent biztosan tud naprakészen, úgyhogy lassan meg sem merek szólalni.
2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Ha az emberek úgy gondolkodnának, mint te, akkor még mindíg köveket pattintgatnánk és a szabad ég alatt, állatbőrben imádnánk a teremtőt. "


Hát ebben azért nem vagyok biztos, de jó poénnak veszem:)

Szerintem ha az ember nem lenne ostoba és önző, már a tudomány is sokkal fejletebb lenne.


Mindegy. Nem veled van a gond. Hanem azokkal, akik ide jönnek pattogni, hogy mindent tudnak, minden bizonyított, pedig még ő maguk sem tudják mi a helyzet. Csak provokálnak....

2012. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!