Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Wellness hotelban, miért...

Wellness hotelban, miért akarják többnek mutatni magukat a vendégek? Sznobizmus a wellnessezés?

Figyelt kérdés

Szinte már hagyománnyá vált kis hazánkban minden hosszú hétvégén wellnessezni járni. Elképesztő, hogy néhány napra mennyire megváltozik sok ember viselkedése a szállodában. Mindenki kifinomult, inteligens lesz(persze csak erre a pár napra) Mindenki előadja magát a személyzetnek és a vendégtársainak, hogy ők milyen jó módúak, nekik mennyire nem számít a pénz, mindenki értelmiségi diplomás és mindenkinek nagyon komoly munkája van, felelős beosztással. De állítom a legtöbb ilyen vendég minimálbérből él. Legtöbben úgy viselkednek, olyan protokoll szerint, mintha operabálba lennének. Az egyik vendégtársam megkérdezi tűlünk, "szerintetek mi lesz a dresscode-ja a mai vacsorának?" Mondom White tie! Nem fognak beengedni csak frakkba:) De olyan szakadt autóval voltak, majd ki hullott alóluk.

Volt egy idősebb házaspár, akik úgy jöttek le a lépcsőn: felesége kezét fogva, alkar behajlítva, felemelve, másik keze a háta mögé téve, kihúzva magát. Röhejes volt.

A szálloda éttermében, képes mindenki egyenes háttal ülve, felkarját a törzséhez szorítva ülni. Előtte már egy hete nem evett, jól teletömi magát(mert ki van füzetve) erre a mentő viszi el, de még a hordágyról, visszanyúl az asztalra 2 fasírtért. Erre a pár napra, mindenkiből borszakértő lesz. Ha az illető bort rendel, miután meglötykűte, megkostólta biztosan mond pár szót a borról. Pl. "csalókás a tanninok lecsengése, intenzív savak" amit persze előző este magolt be a Vince magazinból. Bockot, Gerét szinte már közeli barátjaként emlegeti, ezzel is érzékeltetve a többiekkel, h ő mekkora ember és nem akárki. Persze egy gyárban melózik 3 műszakba, de ezt mélyen titkolja. Előadja h ő jól menő vállalkozó.

A másik vendégtársam egy limuzint rendelt a hotel elé, hogy elugorjon egy közeli étterembe vacsorázni. Így elegáns megjelenni nem? Kinézetükből ítélve, egy havi fizetésükbe kerülhetett a limó bérlés, ezután meg egy hónapig a küszöböt rágják. De a látszatra adni kell.


Nem értem miért kell sznobbá válni és megjátszani magukat sokaknak egy wellness hotelban. Nem olyan drága dolog, szinte bárki megengedheti magának. Miért kell az embernek többnek mutatni magát egy ilyen helyen? Miért nem lehet természetesen viselkedni?

Nektek is volt hasonló meglátásotok? Írjatok néhány vicces sztorit ezekről:)



2012. aug. 1. 17:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ebben az a legviccesebb, hogy ez legnagyobb szórakozásod amikor elmész egy ilyen hétvégére. Gratula. (Vagy csak ott melózol és irigy vagy a vendégekre?)
2012. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Én értelmeztem a kérdést.

HA TE NEM TUDSZ SZÁLLODÁBAN VISELKEDNI, NE MENJ ODA. HA NEKED A JÓ MODOR RÖHEJES, NE MENJ SZÁLLODÁBA.

Ennyi. Nem a kocsi teszi az embert. És attól, hogy valaki gyárban melózik 3 műszakban, ő is megérdemli a pihenést.

2012. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
szerintem nem engedheti meg bárki magának,az én ismerőseim közül még senki sem volt és mi sem.Gondolom akikről írsz azoknak is luxusnak számít és azért viselkednek úgy mert azt hiszik másnak is luxus.Én inkább azokat utálom aki a legjobb helyeken is úgy viselkedik mintha otthon lenne.Alpári stílust nyom és még észre sem veszi.
2012. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért te is sznob vagy ám, ha ezeket nézed:) Jó az a dresscode kicsit erős, mert külön toalettet választani a vacsorához tényleg csak a felső tízezernél dívik. Meg a borszakértés tényleg ilyen, én nem is szoktam magam előadni. Mivel semmit nem értek hozzá, kérek egy pohárral, megkóstolom. Ha finom, többet is iszok belőle, ha nem, akkor következő pohár legyen valami más:D Így sem szoktam olyan nagyon mellélőni:)

Felesleges is foglalkozni ilyenekkel. Te viselkedj úgy, ahogy neked megfelelő. Ha mások meg ezért kinéznek...az az ő dolguk. Számomra pl a limó pazarlás, annak az árából akkor inkább plusz két éjszakát, vagy több szolgáltatást választok. De neki meg az volt a fontos, hogy limózzon egyet:D

Mosolyogsz rajta egyet, és kész. A felháborodásod legalább annyira sznob viselkedés, mint az övék.

2012. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%
A többi válaszolóval ellentétben nekem kifejezetten tetszett az írásod! Én is most voltam nyaralni, sikerült is összeszólalkoznom egy felettébb értelmes, pesti hölgyeménnyel, aki előadta, hogy ő majd magániskolába íratja a gyerekét stb. Én tudom, hogy alpári vagyok, de ha elmegyek étterembe (szállóba nem szoktam, inkább túrázok vagy sátrazok), nem fogom tenni az agyam, hogy mekkora dáma vagyok, úgy ülök, ahogy jól esik, sőt(!) a könyökömet felteszem az asztalra, és úgy eszek. Mindezek mellett a pincérrel udvariasan viselkedem, borravalót is adok, de megjátszani nem fogom magam, mert gusztustalannak és nevetségesnek találom.
2012. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Jaja, az apári stílus nekem sem jön be. Egyszer voltunk Szegeden a Kamarai Bálon táncolni (nyitótáncot), egy másik párral együtt. Mi vittük a zenét is. Odaértünk, átöltöztünk (frakk, lányoknak csillivilli táncosruha, smink), de még meg kellett keresni a szervezőt, hogy oda tudjuk neki adni a CD-t, amin a zenénk volt. Járkálunk össze-vissza mint pók a falon, nincs sehol a szervező, már csak 5 perc a kezdésig. Visszaérünk az elé a terem elé, ahol a tánc lesz. Ott van egy pocakos emberke szintén szépen öltönyben, aki már jön felénk. Oda is ér, innentől idézem:" Szevasztok b*sszátok meg, már mindenhol kereslek titeket. Készen vagytok? Ja, igen a zenét, azt adjátok oda a Karcsinak." Mindezt ilyen viccesre, közvetlenre próbálta venni. Még ott vakerált, de pofánk leszakadt. Egy bál szervezője hogy engedhet magának ilyen hangot teljesen idegen, azért láthatóan már nem gyerekkorúnak kinéző emberekkel szemben???? EZ a sznobság. Összevállalkozta a sok pénzt, de viselkedni azt már nem tud...
2012. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan mint ahogy sok családban patyolat tisztára nyalják a házat kívül-belül mielőtt vendég jön.


Az emberek étteremben is másként viselkednek.Nem ehetünk kézzel lábbal egy étterembe.


Szerintem teljesen normális hogy közösségben másként viselkedünk.Elvégre nem vagyunk mi barbárok.

2012. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Az odáig rendbe van hogy nem vagyunk barbárok. Nem azt mondtam h valaki viselkedjen paraszt módon. De azért egy wellness szállodában nincs ám olyan protokoll, mint egy operabálon, sokan mégis úgy viselkednek, mint ha ott lennének.

Ez szerintem azért van, mert a kispénzű emberek, nagynehezen összekuporgatják az árát és azt hiszik h ez olyan drága, olyan elegáns,(otthun a panelba nincs jakuzzi mög szauna) hogy sznob módjára kell viselkedni.

2012. aug. 1. 17:43
 9/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális, hogy egy hotelban, vagy egy étteremben máshogy viselkednek az emberek valamilyen szinten. Én pl azért (is) megyek előbb egy ifjúsági szállóra, vagy hostelbe, mert nincs kedvem kiöltözni egy vacsorához és felsőtesthez szorított karokkal enni, mert azt az illem úgy kívánja. Azt sem tudom melyik villa és melyik pohár mire jó, nem érzem magamat ilyen helyen komfortosan, így ha anyagilag megtehetjük, hogy elmenjünk valahova pihenni, akkor inkább az apartman, vagy egy hostel adta lehetőségeket választjuk, ahol adhatjuk a normális, átlag énünket.

Lehet hogy az általad emlegetett emberek sem járnak mindennap ilyen helyen és kicsit túlzásba viszik a jó modort, nem tudom... Nekem a wellnes hétvége kimerül egy napban, de az reggeltől estig, utána irány haza. Pazarlásnak tartom, inkább megyek más helyre, de ettől még nem vetem meg azokat, akik számára ez a pihenés.

És ha annak a családnak az volt a vágya, hogy egyszer utazhassanak limoban? És most végre meg is tehették egy "nyaralás" keretein? Az neked miért fáj?

2012. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem fáj nekem semmi és nem irigykedem senkire. Csak nagyon mulatságos szerintem, egyes emberek fellengzőssége, akiken látszik hogy csórók és a felső tízezernek akarják beállítani magukat, mert egyszer az életben eljutottak egy 4*-os szállodába. Mi a tapasztalatotok erről?
2012. aug. 1. 18:19
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!