Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Wellness hotelban, miért...

Wellness hotelban, miért akarják többnek mutatni magukat a vendégek? Sznobizmus a wellnessezés?

Figyelt kérdés

Szinte már hagyománnyá vált kis hazánkban minden hosszú hétvégén wellnessezni járni. Elképesztő, hogy néhány napra mennyire megváltozik sok ember viselkedése a szállodában. Mindenki kifinomult, inteligens lesz(persze csak erre a pár napra) Mindenki előadja magát a személyzetnek és a vendégtársainak, hogy ők milyen jó módúak, nekik mennyire nem számít a pénz, mindenki értelmiségi diplomás és mindenkinek nagyon komoly munkája van, felelős beosztással. De állítom a legtöbb ilyen vendég minimálbérből él. Legtöbben úgy viselkednek, olyan protokoll szerint, mintha operabálba lennének. Az egyik vendégtársam megkérdezi tűlünk, "szerintetek mi lesz a dresscode-ja a mai vacsorának?" Mondom White tie! Nem fognak beengedni csak frakkba:) De olyan szakadt autóval voltak, majd ki hullott alóluk.

Volt egy idősebb házaspár, akik úgy jöttek le a lépcsőn: felesége kezét fogva, alkar behajlítva, felemelve, másik keze a háta mögé téve, kihúzva magát. Röhejes volt.

A szálloda éttermében, képes mindenki egyenes háttal ülve, felkarját a törzséhez szorítva ülni. Előtte már egy hete nem evett, jól teletömi magát(mert ki van füzetve) erre a mentő viszi el, de még a hordágyról, visszanyúl az asztalra 2 fasírtért. Erre a pár napra, mindenkiből borszakértő lesz. Ha az illető bort rendel, miután meglötykűte, megkostólta biztosan mond pár szót a borról. Pl. "csalókás a tanninok lecsengése, intenzív savak" amit persze előző este magolt be a Vince magazinból. Bockot, Gerét szinte már közeli barátjaként emlegeti, ezzel is érzékeltetve a többiekkel, h ő mekkora ember és nem akárki. Persze egy gyárban melózik 3 műszakba, de ezt mélyen titkolja. Előadja h ő jól menő vállalkozó.

A másik vendégtársam egy limuzint rendelt a hotel elé, hogy elugorjon egy közeli étterembe vacsorázni. Így elegáns megjelenni nem? Kinézetükből ítélve, egy havi fizetésükbe kerülhetett a limó bérlés, ezután meg egy hónapig a küszöböt rágják. De a látszatra adni kell.


Nem értem miért kell sznobbá válni és megjátszani magukat sokaknak egy wellness hotelban. Nem olyan drága dolog, szinte bárki megengedheti magának. Miért kell az embernek többnek mutatni magát egy ilyen helyen? Miért nem lehet természetesen viselkedni?

Nektek is volt hasonló meglátásotok? Írjatok néhány vicces sztorit ezekről:)



2012. aug. 1. 17:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon intelligens személyiségről árulkodik, hogy mások esetleges rosszabb anyagi helyzetén szeretnél nyilvánosan csámcsogni. Először a saját szemedben a gerendát...
2012. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Én nem mondanám magam borszakértőnek, ettől függetlenül szeretem a jó borokat, mégsem játszom meg magam soha.

Én amikor rendeltem egy üveg bort, kihozza a pincér, mutatja a címkét, kiveszi a dugót, megszagolja. Tölt egy ujjnyit a pohárba, vár. Én mondom neki: töltsön csak, mi van sajnálja? :D

2012. aug. 1. 18:30
 13/27 anonim ***** válasza:

Így már én is jártam:D

Kitölti az egy kortyot, nézek rá...aztán leesett, hogy nekem most meg kellene szakértenem a bort, hogy kell-e a többi:D Ja mondom, ezen ne múljon. Ittam egy kortyot az illem kedvéért, mondtam jó lesz, öntsed barátom:D

2012. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar a kérdésedben, hogy ennyiszer kihangsúlyoztad: mert a szegényebb ember igy,meg a szegényebb ember úgy...Miért turkálsz mások pénztárcájában? Miért baj, ha ők is szórakoznak? Nekik ez a luxus, és hiszem azt, hogy csak jól akarják magukat érezni. Jól esik nekik arra a pár napra azt képzelni, hogy gazdagok, hogy ők megtehetik. Néhány napra elmenekülni a problémáik elől, hogy aztán a nyaralás befejeztével, hazatérjenek, s ugyanúgy lekezeljék és semmibe vegyék őket, ahogy a nyaralás előtt tették. Én nem látok ebben semmi rosszat...ha nekik ők ezt élvezik, akk csinálják!

De téged miért zavar ennyire? Nem akarsz keverkőzni a pórnéppel?

2012. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar ha mások is szórakoznak. De miért kell megjátszani magukat? Miért kell magukat másnak kiadni mint amik valójában?

Nem nevetséges amikor megkérdezi, h mi lesz a vacsorának a dresscode-ja? Közben meg egy 20 éves roncs autóval jöttek oda? És úgy tesznek, mintha ők ilyen partykra járnának, ahol az öltözékre vonatkozó dresscode van előírva.

Meg a limuzinos vendég. Aki a néhány utcára lévő étterembe, strech Lincoln-al megy vacsorázni. Aztán állítom, közben mag nyögik a panellakásuk devizahitelét.


Miért nem tudja azt mondani: gyárban dolgozom 3 műszakban. Vagy ha nem akarja ezt mondani, akkor hallgasson a munkájáról. Miért adja elő magát, h ilyen meg olyan jól menő vállalkozó, ha egyszer megnézi az ember a kinézetét vagy az autóját, látja rajta, hogy máról holnapra élnek. De azért megjátsza magát.


Csinálják az eszüket, hogy nekik van ám egy 2 éves Range Rover, de most a Swiftel jöttek, mert azt az alkalmazottja összetörte, külföldre jár vadásztúrákra az üzlettársaival, balatoni 2 szintes nyaralójuk van, aztán messziről látszik rajtuk, hogy a szegénység b*ssza náluk a nyomorúságot. Azt hiszik ezzel majd többnek nézik őket, mikor lerí róluk a szegénység? Inkább csak teljesen nevetségesek lesznek.

Nekem nem böki a szemem, inkább csak nagyon jól szórakozok rajtuk.

2012. aug. 1. 20:46
 16/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez számodra szórakoztató, akkor továbbra sem értem a kérdést! Lehet ez neked nem luxus, de másnak igen. Ha a királyi párnak akarják érezni magukat abban a pár napban, akkor érezzék magukat annak, ha egy kicsit azt akarják "éreztetni magukkal", hogy most ők is a felső 10 ezer, akkor éreztessék! Ha ehhez borszakértés kell meg limuzin, akkor én azt mondom, hogy érezzék jól magukat és pihenjenek! A te felfogásoddal van a baj, hogy a "pórnép, aki életében először jár 4*-os szállodában", meg "amit kivan fizetve, megesznek mindent", stb. Ezzel van a probléma, meg azzal, hogy a pihenésed alatt nincs jobb dolgod, mint mások anyagi helyzetét elemezni és másokat fikázni. Őszintén sajnálom, hogy neked már erről szól egy wellness hétvége és nem a saját pihenésedről, kikapcsolódásodról!
2012. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyet értek az előttem szólóval! Szánalmasabb az, hogy te ilyesmin rágod magad, mint azok, akik igy viselkednek.

Nem igazán értelek...de hát ilyen az élet, különbözőek vagyunk...

2012. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Nemrég voltam wellness hétvégén és halványlila gőzöm sincs, hogy ki milyen autóval érkezett. Akkor álltam meg fél percre az egyik kocsi mellett, amikor a kutyám kötelességének érezte, hogy megjelölje a kerekét és próbáltam elrángatni onnan.


Egyetlen embert kezdtem el figyelni: egy fa alatt állt és nézett felfelé, majd valakinek mutogatott is a fa tetejére. Mint kiderült, kiszúrtak egy mókust, úgyhogy mentem melléjük én is mókust lesni. Itt legalább volt értelme bámulni őket, hogy mit nézhetnek a fa tetején :)

2012. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem borzalmasan zavarban vannak azok az emberek és nekik már az is fényűzés.

Én pl. mikor életemben először mentem át páromékhoz, megnémultam akkora házuk van. Nem tudtam, hogyan viselkedjek, mert nagyon más volt a környezet nekem, zavarban voltam, úgy éreztem magam, mint paraszt leányka egy kastélyban.

2012. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

én nem csinálok magamból majmot :)

magamról tudok példát írni :) lent voltunk reggelizni, azt hiszem tejeskávét ittam, de annyira magyaráztam páromnak, hogy kiborítottam a fehér abroszra. a pincér csak lesett, hogy milyen jót nevetek a kétbalkezességemen :)

a másik sztori is ugyanakkor történt: kinti medencében voltunk és volt egy béka a vízben. minden p.csa rohant ki, hogy fúj-fúj béka van a vízben. én szépen megfogtam szegény állatot és kivittem a tóba. (a velencei tónál voltunk)

szóval nem játszom meg magam, fölösleges szerintem.

2012. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!