Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennek valóban facebook-on...

Ennek valóban facebook-on lenne a helye? Kép egy TEMETÉSRŐL?

Figyelt kérdés
Ma nagyon ledöbbentem, ugyanis facebook-on az egyik ismerősöm, az édesapja temetéséről rakott fel egy képet. No persze nem a koporsóról vagy a gyászoló családról, de a képhez oda is írta, hogy apa temetése. Én úgy vélem van az a határ, amire már azt lehet mondani, hogy ez biztosan nem facebook-ra tartozik és szerintem ez éppen ilyen dolog. Miért nem lehet már facebook nélkül lebonyolítani semmit sem? Pláne egy temetést, egy halálesetet? Ha velem ne adj Isten ilyen történne eszem ágába se jutna képeket feltöltögetni de még ki sem írnám facebook-ra. Nem oda való, egyszerűen. Számomra felháborító, hogy az emberek már ilyen dolgokat is oda írnak ki. (Láttam már olyat is, amikor egy vajúdó ismerősöm azt is kiírta, hogy éppen hány centire tágult már ki ... )
2012. jún. 25. 13:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

facebook/iwiw előtti időkben az ilyesmi elképzelhetetlen lett volna. most meg úgy hozza nyilvánosságra a magánéletét a plebsz, mintha nem is lenne tudatában, hogy mindenki láthatja. nyilván van ebben szerepe a valóságshowknak is.

nyilván vannak akik szerint a koporsó és a szaró gyerek is belefér, de az én szememben a kérdező sem sokkal jobb, hogy valahol "középtájon" meghúzza a határt. Mert szerintem meg törölni kell az egész ócska facebookot.

2012. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem ez még talán az a kategória amit szívesen megnéznek az emberek!"

Honnan tudod?? Én nem szívesen nézegetem ha valaki kilószámra tölti fel a képeket a gyerekéről, de egyszerűen csak nem foglalkozok vele. Ennyi.

Te az új életről, az ismerősöd meg az élet elmúlásáról tölt fel képet. Ha úgy vesszük, mindkettő magánügy, de neked a tiéd elfogadhatóbb, mint a másé.

2012. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
A temetés éppúgy magánügy, mint a gyereked. A temetés az ismerősödé, a gyereked a sajátod. Nekem pl. sok ismerősöm szidja azokat akik a babájuk képét teszik fel 10-20 példányban, mondván a családon és barátokon kívül senkit sem érdekel, de ők meg látják élőben is, tehát a volt sulitársak, exkollégák rohadtul nem kíváncsiak Kocsi Bözsi babájára.....
2012. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
64%

"

Tévedtem, ugyanis azóta már a koporsóról is töltött fel képet!"


Ha ennyire zavar, akkor ne nézegesd hogy vannak-e friss képek a temetésről.....tölts fel helyette újabb képet a saját albumodba a saját magánéletedről, ahogy olvasom, a saját családi életed is szívesen megosztod idegenekkel.

2012. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként az alapkérdésre a válasz:

"Ennek valóban facebook-on lenne a helye?"

Szerinted nem, szerinte igen, nekem meg édes mindegy. Kinek van igaza? Mindenkinek, senkinek.

2012. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem szép az sem, hogy én itt megkérdezem! Csak kíváncsi voltam, hogy mások hogy látják? Engem megdöbbentett és megrázott és nem tudom nem látni amit az emberek kiírnak mivel természetesen, ha van időm én is végigpörgetem az üzenőfalat és elolvasom amit az emberek kiírnak, mert honnan tudhatnám előre, hogy nem találok -e olyat ami engem is érint, vagy hasznos lehet? Vagy éppen szép és érdekes? Az, hogy nem akarnak látni képeket a kisbabámról ... Nem mondanám, ugyanis amikor terhes voltam sokan kérték tőlem (akik régi ismerősök és távol laknak pl. ) hogy töltsek már majd fel pocakos képeket ill. majd a babáról is! Sőt sokan írják a kisbabám képe alá is, hogy nap mint nap meglesik az albumot hátha van újabb fotó! Akkor miért gondolnám azt, hogy nem szívesen nézik meg? Nem rosszat akartam én ezzel! Ezért nem facebook-on kérdeztem meg, mert Isten ments, hogy ilyen tragédia mellett megbántsam! Csak megkérdeztem ... Ez az oldal ezért jött létre. Lehet, hogy csak unatkoztam mert volt épp egy kis szabadidőm, vagy nem tudok mással foglalkozni, ahogy gondoljátok! Én szeretek itt kérdéseket megvitatni mert ez az oldal funkciója. Ennyi a véleményem.
2012. jún. 25. 14:04
 17/32 anonim ***** válasza:
66%

Ez oldal pont nem egy megvitatós fórum.....................olvasd el a szabályzatot!

Itt segítséget lehet kérni, ha valamit nem tudsz, vagy tanácstalan vagy egy problémát illetően. Nem beszélgetős topik, ki is van hangsúlyozva.


És írod, hogy neked kérték a képeket a gyerekedről. Oké. És? Ezt nem tudhatja aki csak annyit lát hogy 10 képen egymás után "babuka 4 hósan", "babuka eszikél"........őket csak szimplán zavarja. Mint ahogy téged is, hogy más mit tölt fel a saját életéből. Ő lehet hogy fontosnak tartja, a XXI. században már nem albumba ragasztják a temetési fotókat, hanem virtuális albumba töltik fel. Nekem egyébként vidéki rokonaim a közös rokonunk temetéséről adtak emlékbe (igen, a koporsóról is) képeket.....meglepődtem, de eszembe nem jutott volna feljönni ide, hogy "húúú, képzeljétek, szerintetek ez normális, mert szerintem tökre nem". Nem szép dolog, na. Gyerekes kibeszélni mást, akkor is, ha nem értesz vele egyet.

2012. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
38%
Azoknak akik szerint ennek Facebook-on a helye: az elhunytat vajon ki kérdezte meg hogy felrakhatják e a képeket hogy mindenki lássa? Na látjátok. Ezért nem való az ilyen Facebook-ra.
2012. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, szerintem tényleg hagyd ezt az oldalt, de nem azért, mert itt csak kérdezni lehet (már rég nem arról szól az oldal, csak úgy közlöm az elöbbi hozzászólónak), hanem mert most is bebizonyosodott, hogy nem tudnak értelmesen váaszolni. Az ilyen emberek, mint akik eddig válaszoltak buták, nem tudnak gondolkozni, csak a saját h.lyeségeiket magyarázzák rá a másikra, nem kell velük foglalkozni
2012. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy ezer képet töltök fel naponta a gyermekemről! Hanem hetente egyet például! Azért annyi időm nincs, hogy egész nap itt üljek! Rendben, nem volt szép dolog én be tudom látni ha hibáztam és ha valamit rosszul csináltam. Talán nem így kellett volna, de én alapjáraton ilyen típus vagyok, szeretem a dolgokat megvitatni, kibeszélni másokkal. Persze nem rosszindulatú módon, csak véleménycsere szinten! Én elfogadom a Ti álláspontotokat is, hogy manapság ez már természetes. Igen, kinek hogyan! És ezek szerint az oldal funkcióit sem jól ismertem! :) De legalább tanul az ember! Igaz jobb ha mások hibájából de én sokszor a sajátomból tanulok! (sajna) Ez is egy ilyen helyzet!
2012. jún. 25. 14:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!