Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennek valóban facebook-on...

Ennek valóban facebook-on lenne a helye? Kép egy TEMETÉSRŐL?

Figyelt kérdés
Ma nagyon ledöbbentem, ugyanis facebook-on az egyik ismerősöm, az édesapja temetéséről rakott fel egy képet. No persze nem a koporsóról vagy a gyászoló családról, de a képhez oda is írta, hogy apa temetése. Én úgy vélem van az a határ, amire már azt lehet mondani, hogy ez biztosan nem facebook-ra tartozik és szerintem ez éppen ilyen dolog. Miért nem lehet már facebook nélkül lebonyolítani semmit sem? Pláne egy temetést, egy halálesetet? Ha velem ne adj Isten ilyen történne eszem ágába se jutna képeket feltöltögetni de még ki sem írnám facebook-ra. Nem oda való, egyszerűen. Számomra felháborító, hogy az emberek már ilyen dolgokat is oda írnak ki. (Láttam már olyat is, amikor egy vajúdó ismerősöm azt is kiírta, hogy éppen hány centire tágult már ki ... )
2012. jún. 25. 13:49
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Tévedtem, ugyanis azóta már a koporsóról is töltött fel képet!
2012. jún. 25. 13:50
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

És amikor 50 képet raknak 30 babaalbumba?

Babóca eszik c. album

Babóca kakil c. album

Babóca szopikázik (!!!) c. album (az anyuka egész mellével látható...)


Bizonyos emberek úgy érzik, hogy mindenki kiváncsi minden mozzanatukra.

2012. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd le, ha ennyire bosszant. Van, aki így könnyebben dolgozza fel a veszteséget.

Nekem is volt olyan ismerősöm, aki a beteg gyerekéről (lélegeztetőgépen volt a kicsi) töltött fel képet, hogy mindenki imádkozzon értük. Nem reagáltam rá semmit, egyszerűen unfriendeltem.

2012. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Jesszusom.

Ezek beteg emberek, mintha elszakadtak volna a való világtól vagy ami nincs fb-on az nem is létezik elvet vallanák.


Én egyébként az ilyeneket tiltani szoktam.

2012. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Születés, halál, esküvő, diploma, születésnap, baleset, meztelen kép a gyerekről, akármi.... Pár éve azt gondoltam én soha nem regisztrálok a facebookra, a közelébe sem megyek. Most mégis fent vagyok. És ha valaki ezekről tesz fel képet és nem tetszik, elrejtem a képet, vagy amit írt. Nem az én dolgom megmondani másnak, hogy mit oszthat meg és mit nem. Az ő élete, halála, egyebe, azt csinál amit akar.

Egyébként mi olyan kiakasztó abban, hogy valaki meghalt? Előfordul, elég sűrűn. Fotózni is szoktak. Eddig albumokba rakták, most facebookra. Ez van.

2012. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom szerintem ezeket a dolgokat már nem kellene megosztani ... Én nagyon sok képet töltök fel a kisbabámról de csak egy albumba és azért próbálom visszafogni magam. :) Szerintem ez még talán az a kategória amit szívesen megnéznek az emberek! De egy temetés ... annyira magánügy! Szerintem semmi keresnivalója egy nyilvános közösségi oldalon temetési képeknek ... Szerintem ezzel könnyebben nem lehet feldolgozni a veszteséget. (Szerintem) Bár nem tudom hála Istennek az én Édesapám még él és remélem még 100 évig élni is fog!!!
2012. jún. 25. 13:55
 7/32 anonim ***** válasza:

Ő kirakja, te nem.

Tiltsd le, nem látod, nem kapsz agyérgörcsöt.

Mindenki boldog.

2012. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

De ne haragudj, az amit te most itt művelsz, az mennyire etikus? Mindig szánakozva olvastam azon emberek írásait, akik más facebook-os, iwiw-es profiljukkal voltak elfoglalva és annyira foglalkoztatta ez őket, hogy még gyakori kérdéseken is ezt feszegették, na de ez amit te itt most csinálsz, hogy az ismerősödet akarod kipofázni idegenekkel, már a jó ízlés határán régesrég túlmegy. Oké, te nem raknád ki az apád temetéséről készült képeket, én sem, sőt nekem profilom sincs, nem vagyok fent egyik közösségi oldalon sem, de ő így döntött, ezt teszi. Bántott ezzel téged? Anyagi vagy szellemi, érzelmi, egészségügyi kárt okozott ezzel neked? Ha nem, akkor miért akarod kibeszélni vadidegenekkel?

Éld a saját életed ahelyett, hogy mások közösségi oldalas életét éled.


Elég undoríró az is hogy sok ember már a fb-on éli az életét, de az, hogy egyre több ember már az ismerősei életét is ott vizslatja, ez már beteges......nagyon is. Mivel vagy jobb te, aki olvasgatod hogy ki hány centire tágult, mint az, aki kiírta?

2012. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Na tessék. Te meg a gyerekeddel tapétázol facebook-ot. Nemrégen, képzeld csak, egy gyk-n feltett kérdésben kb. 6 oldalon keresztül fikázták az emberek azokat, akik a gyereküket a közösségi oldalakra teszik fel...na szóval te is céltábla vagy, csak más emberek szemében. Mennyivel jobb volna a világ, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, nem a másét szidná.
2012. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kisbabáról se akar senki 600 képet látni (talán a nagyszülőket kivéve).


Unokatesómmal távolság miatt ritkán van módom találkozni. Nemrég felhívtam, kértem, hogy küldene-e néhány képet a babájáról (3 hónapos). Mondta, hogy FB-on fent van, hetente-kéthetente kitesz egy képet, többet felesleges. Miért rakjon fel egy sorozatot arról, ahogy éppen balról jobbra fordítja a fejét?

A havi 2-4 fotó ilyenkor bőven elég, hogy az ismerősök lássák ahogy fejlődik a gyerek.


Temetés: az egy veszteség. A gyászt ki úgy éli meg, hogy magába fordul, ki úgy, hogy kibeszéli magából. A képek is a "kibeszélem" kategóriába tartoznak, ő így teszi túl magát a veszteségen.

2012. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!