Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Így kell viselkednie egy 23...

Így kell viselkednie egy 23 éves nőnek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, egy jó barátnőmről van szó, aki 23, papíron. Rólam tudni kell, hogy nem vagyok egy szépség, és, mióta megismertem a párom, szinte mindenkin azt látom, hogy bezzeg, még nekem is összejött... Az otthoniaktól még megértem, mert ismerem őket, tudom, mennyire korlátoltak, nekik még elnézem. Tőle viszont (felsőoktatásban, ráadásul normális szakon tanuló, nem hülye emberről van szó) azóta szinte mást se hallok, mennyire szar neki egyedül, minden egyes hímneművel való kapcsolatába többet képzel, mint ami, szinte görcsösen kapálózik valaki után, mert, ha még nekem is összejött, akkor neki miért ne... Próbálok többet lenni vele is, hiszen tudom, hogy a barátokat nem szabad hanyagolni a szerelem miatt, de ott vannak a lakótársaim, akikkel szintén jóban vagyok, ott vannak az otthoniak, és a páromra is szeretnék időt szakítani, mindezt vizsgák között. Ő talán az egyetlen, aki kerget tanulni, ha vizsga van, és, aki megérti, hogyha mennem kell, akkor mennem kell, hiszen tudja, hogy előttünk van az egész nyár. Barátnőm viszont az utóbbi időben inkább emlékeztet egy hisztis tizenévesre, mint egy felnőtt nőre... Mit tudnék még tenni én?
2012. jún. 5. 11:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%
Én a helyedben egy picit (egy ideig) szüneteltetném ezt a barátságot.Nem kell vele megszakítanod a kapcsolatod,de én a páromra és a tanulásra koncentrálnék.
2012. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység ilyenkor a legjobb barátok között is előjön.
2012. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek: éppen ez az, amit nem tehetek meg, hiszen akkor este, mikor megismertem a párom, éppen ő rángatott be a városba, gyakorlatilag rajta keresztül jöttünk össze, és ezen felül is nagyon sokat köszönhetek neki...
2012. jún. 5. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
hmm ez elég gonosz akárki is mondja rólad, mégha ezt is gondolják istenem miért nem tartják meg maguknak, soha eszembe nemjutna ilyet mondani valakiről ez sértő a szememben, semmivel sem több senki na mindegy, szerintem mond meg neki, hogy ennyire ne legyen féltékeny mert kezd nevetségessé válni, meg eléggé úgy tűnik, hogy ha neki rossz legyen neked is ezt akarja ezt abból gondolom, hogy többet kéne lenned vele stb...nyílván találnod kell egy egyensúlyt, de a legtöbb időt énis a barátommal tölteném szerintem mindenki. ha meg nemérti meg nemtudsz mit tenni hanyagold egy időre.
2012. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most bocsi, de ezt így mondta: "MÉG neked is összejött?"

Mert akkor egy tapír!

Egy barátság nem sokkal külömbözik egy párkapcsolattól.

Az őszinteség igenis fontos, mint ahogy a sérelmek jelzése, hiszen tudod, néma gyereknek.

Nem tudom a kedves barátnő ismeri a rokonságod? Könnyen lehet, hogy azért enged meg magának ilyet, mert tőlük látta, hogy ezt te eltűröd.

Mit tehetnél? Nyisd ki a szád, és mond el neki, hogy mi bajod van.

Hálából viszont ne legyél a lelki boxzsákja, mert ennek semmi értelme!

2012. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

most látom, hogy írtál szóval nem teheted meg? dehogynem én értem én mit mondassz, legyél őszinte mond meg neki, hogy aranyos vagy sokat köszönhetek neked stb.. de ennyi ne hálálkodj sokáig neki nem ez a barátság, ha baj van, segítséget kér legyél ott ez a fontos :)

lehet nélküle is összejött volna és akkor?!

2012. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nélküle biztos, hogy ŐT nem ismerhettem volna meg :) konkrétan persze nem mondják a szemembe, de ők is, én is tisztában vagyunk az adottságaimmal, és gyakorlatilag rájuk van írva az egész... Az otthoniakkal csak telefonon tartok kapcsolatot, 300 km-re élek onnan, nem véletlenül... :)

baátnőm sem ennyire direkt persze, csak egyszerűen szar látnom, mennyire görcsösen kapálózik valaki után, mióta nekem összejött...

2012. jún. 5. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is volt egy ilyen "barátnőm":)


Sokáig én is hálával gondoltam rá, mivel szintén neki köszönhettem egy akkori kapcsolatomat ( épp a fősulin történt). Szürke kisegérnek éreztem magam, ő meg egy népszerű csajszi volt.


Utólag rájöttem, hogy minden téren kihasznált. Anyagilag és lelkileg is, és én azért nem voltam hozzá bunkó, mert a hálám - úgy éreztem - kötelez ( ezt akkor még nem tudtam).

Sok mindent megtettem érte, ápoltam én is a lelkét mert folyton olyan szerelmet keresett ami viszonzatlan maradt ( kísérteties a hasonlóság, nemde?), vele voltam minden buliban, legtöbbször én fizettem ( helyette is).

Valahogy olyan felállás volt, mint a királynő meg az udvarhölgye:D

Az első adandó alkalommal, amikor igazán szükségem lett volna a segítségére, bekavart. Természetesen a hátam mögött. Amikor kitudódott,leesett a hályog a szememről, és onnantól fogva többé nem kerestem a társaságát.


Természetesen nem ugyanaz a két szitu, de sok a hasonlóság. Árulkodó jel, ha azt mondja "még neked is sikerült", te pedig indokolatlan hálát érzel iránta hogy neki köszönheted a párodat. Ha valóban barátnők lennétek, akkor ez nem így kellene hogy legyen.

2012. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát... az emberi fejlődés egy bizonyos szintje, amikor az ember rájön, hogy a nála csúnyábbaknak (vagy akiket annak tart) is joguk van az élethez, a boldogsághoz, a szerelemhez. Volt már itt gyk-n olyan kérdés, hogy aki tudja magáról, hogy csúnya, az miért vállal gyereket, hiszen az is csúnya lesz... no comment.


Az én filozófiám az, hogy nincs szép vagy csúnya. Mindenki kapott egy testet születésekor, abból a célból, hogy élete során lehetősége legyen tapasztalni, tanulni, élményeket szerezni stb. Aztán távozáskor leadjuk a testet a "portán", s mi marad? Csak annyi, hogy mit tettünk, hogyan éltünk. Elporlad a "szép" is...


Hosszú évekig én voltam a "szép" barátnőim közt a "csúnya". Aztán rájöttem, hogy hülyeség az egész. Mert amíg ők egész idejükben "a szép nő"-t alakítják, én csendben felnőttem, megértem belül, harmóniába kerültem magammal, és idővel a pasik is elkezdtek körülöttem nyüzsögni... :)


A párodnak Te vagy szép. És nem egy nyafka liba,aki magát másokhoz méricskéli, és abból gyűjt önbizalmat, hogy "csúnyább" barátnőket tart maga körül, hogy ő lehessen mindig a középpont, ő lehessen a királylány a békák közt... ahogy ő gondolja...


Tudod, a párod fog veled izgulni a vizsgák idején, ő fog megpuszilni, ha sikerültek. Örülj neki nagyon, hiszen szeretitek egymást! Sok boldogságot!

2012. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen barátnőm.A történet nem ugyanez,de a személyiség hasonló.Fordított esetben,ha neki lenne párja,folyamatosan felvágna előtted.Azért dobják ki a pasik,mert csak erre kellenek neki,hogy henceghessen.Nagyon sokszor megéltem már ezt.Ha igazi barátnő,akkor örül annak,ha te is örülsz.És nem irigy.Az ilyen emberek előbb utóbb egyedül maradnak,nem szól hozzájuk senki,mert mindenkivel ilyen szemetek,hogy csak érdekből barátkoznak.És néha van olyan is,hogy lehúznak magukkal,annak meg az lesz a vége,hogy tönkremész idegileg.Ezek az én tapasztalataim,nem tudom,milyen a barátnőd,csak ezek alapján ezt gondolom.
2012. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!