Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednéd a 14 éves lányodat?...

Elengednéd a 14 éves lányodat? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A lányom azzal állt elő,hogy szeretne bemenni egy barátjához (aki fiú) a szomszéd nagyvárosba (30 km). Sokszor járt már ott,de egyedül soha,nem buszozott még egyedül. És jövőre ott lesz koleszos. Szerintetek?

2012. máj. 7. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én igen. Előbb-utóbb úgyis meg kell ismernie a helyi közlekedést.
2012. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, a lelki köldökzsinórt el kell vágni. Ha túlzottan félted többet ártasz mint használsz.

Fájni fog neked és aggódni fogsz, de azt javaslom engedd el. Nyílván nem alszik ott, és 30 kilométer nem is sok. Ha valami gond van, fél órán belül ott tudsz lenni!

2012. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
persze,hogy elengedném
2012. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem simán, de előbb utóbb el kell engedned. Főleg ha ott lesz koleszos.
2012. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Én kikísérném őt a pu.-ra, és megkérném a barátját, hogy a célállomáson várja őt. Így utazott már a fiam, 9 évesen, Pécsről, Budapestre az apjához.
2012. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 éves korom óta egyedül járok suliba (bejárós vagyok), mindig egyedül buszoztam. 10 éves koromban meg nyugodt szívvel ráraktak az egerszegi buszra, cirka 4 órát utaztam teljesen egyedül (ott természetesen azért már vártak). 14 évesen már elég idős rá, hogy egyedül utazzon. Ha pontosan tudja, hogy kikkel beszélhet és kikkel nem, akkor nyugodtan elengedheted. Nekem sem lett semmi bajom, bár azt hozzáfűzném, hogy ha nekem lesz gyerekem én nem fogom 10 évesen egy 4 órás útra magára hagyni (ahogy azt velem tették).
2012. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
El, ha ott lesz koleszos akkor meg kell ismerje a helyi közlekedést főleg ha ott van egy barátja akkor nem árt ha van aki még segít neki. Én megcsinálnám azt hogy feltenném őt a buszra és a célállomáson a barátja várjon rá. Előbb utóbb meg kell tanulnia mert hetente egyszer csak hazafog jönni :)
2012. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

nekem is ugyanez a helyzet volt:) és anya elengedett :)

14/L

2012. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy el,nem olyan pici már,tudna magára vigyázni,ennyire ne féltsd őt.
2012. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem olyan 11-12éves kortól nyugodtan elengedheted. Gyereke válogatja, de erre a korra már ennyi önállóság mindenkinek kell. Furcsállom is a kérdést, hiszen ránk 10 évesen a nővérem főzött, 12 évesen pedig teljesen egyedül utaztam olyan helyre (Bp) is, ahol azelőtt soha nem jártam. Ha ez a kérdés felmerül, már gyanús, hogy önállóság terén el van maradva a lányod a kortársaitól!
2012. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!