Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan élnek a mai egyetemisták?

Golden Gate kérdése:

Hogyan élnek a mai egyetemisták?

Figyelt kérdés
53 évesen nem tudom, hogy hogyan élnek a mai diákok?! A fiam szerint állandóan csak isznak, szórakoznak (ez utóbbival nincs bajom, ha nem megy a tanulás rovására!). Igaz szerintetek, hogy csak ebből áll az életük, vagyis csak eszementen szórják a pénzt? Egyáltalán kiét (a szülőkét)? Szeretném hinni, hogy nem igazak ezek az állítások, mert a fiam állandóan ezzel jön.

2012. jún. 4. 18:39
1 2
 11/14 anonim válasza:

Én úgy látom, hogy az egyetemisták nagy része beletartozik ebbe a bulizós rétegbe.

Jómagam egy félévben 2-3szor megyek el bulizni, akkor sem a tudatlanságig iszom magam.

Egyetem mellett dolgozom, ne egyszerű ez így. Szüleim nem támogatnak anyagilag, de nem is igénylem, habár nekem is volt, hogy éheztem, de mindig megoldottam valahogy. Messze lakom otthonról, havonta egyszer találkozom csak szüleimmel. De elfogadtam, hogy ez így van, felelősségteljesnek tartom magam és felnőttnek is, hisz tanulok, de emellett eltartom magam saját erőmből, fizikai munkával. Mióta megvan a meló, azóta rontottam ugyan a suliban, de élni kell valamiből.

(20 éves lány)

2012. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagy részük bulizik. Én nem tartozom közéjük, gépészmérnöknek tanulok és én azért járok egyetemre, hogy a lehető legjobb legyek a szakmámban, ennek ellenére messze nem vagyok szín 5-ös, inkább 2-3-4-es. Pedig ahogy csak tudom odateszem magam, pl: karácsony meg húsvét semmi lazítás, végig tanulva! Meg persze az egész szorgalmi -és vizsgaidőszak is. Mégis sokan strébernek tartják a hozzám hasonlókat, pedig nincsenek tisztában a szó jelentésével sem. Ha én nem értek valamit, kérdezek, de tőlem is szoktak segítséget kérni, és szívesen teszem. Volt már, hogy egy hétig napi 8-9 órán át csináltam egy rajzomat és szó nélkül kölcsönadtam a szaktársamnak, aki nem értett valamit, utána viszont szinte könyörögnöm kellett, hogy visszakapjam,de ennek ellenére is segíteni szoktam. Stréber az, aki nagyon jó jegyeket szerez,de dicsekszik vele, nem segít a gyengébbeknek stb. Én nem tudom elképzelni, hogyan lesz olyasvalakiből komoly, megbízható, diplomás, érett ember, aki holtrészegen hánykolódik a sok szánalmas buliban. A minőségi szórakozást viszont én is szeretem, de az nagyon messze van a sokak által elképzelt buliktól. 22/F
2012. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, mert ezek szerint nem én vagyok az "ős-lény", aki csak a hajdani diákéveit emlegeti, mennyire másképp éltünk, mint a fiam beállítja.

10

Maximálisan egyet értek a véleményeddel, tetszik, ahogyan élsz, ill. látod a dolgokat. Én is ezeket tartom helyesnek. Éppen ezért dilemmáztam eddig, mert csakis így állította be a mostani diákokat a fiam.


"és érd el, hogy ne nyomorítson meg titeket"

Te kiraknád egy darab táskányi cuccal, ha már semmi nem segít? Ez itt a fő problémám? A férjem szerint ezzel a halálos ítéletét írjuk alá...

és érd el, hogy ne nyomorítson meg titeket

Ma

2012. jún. 5. 15:04
 14/14 anonim ***** válasza:

Pár éve diplomáztam az Elte Jogi Karán. Rengeteget tanultam, egyetem mellett végig dolgoztam, szórakozni is jártam, persze nem vizsgaidőszak alatt. Nagyon nehéz volt, de megcsináltam.

Öcsém és a Húgom még egyetemre járnak, papíron, mert egyébként szökőévente egyszer jutnak a suli közelébe, rendszeresen buliznak. Az sajnos a felsőoktatás hibája, hogy nulla befektetéssel is el lehet végezni egy jó nevű egyetem, nem gyenge karát. Persze a személyiségi tényező is játszik. Sőt ez a legfontosabb. Az én szüleimnek volt pénzük, de 18 éves koromtól kezdve szégyelltem volna kérni tőlük.

2012. jún. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!