Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetemisták a szülők...

Az egyetemisták a szülők pénzéből élnek luxuskörülmények között?

Figyelt kérdés

Sok fiatal egyetemistát látok, akik nem dolgoznak, mégis rengeteg mindenre telik nekik. Ne értse félre senki, nem irigykedek, csak az érdekelne, hogyan tudnak rendszeres külföldi utakat fizetni, köztük 2-300 ezres repjegyeket, miből tudnak rendszeresen partyzni és hogyan tud mindegyik kocsival járni és fenn tartani, mikor nem is dolgoznak.

Mégegyszer hangsúlyozom, nem sajnálom tőlük és nem irigykedek, csak az érdekel hogyan, hátha ez nekem is összejönne ez a módszer.



2012. máj. 30. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Gazdag szülők, gazdag társ, bankrablás, gyógyszereket árulnak (egészségügyis hallgatok közül nem kevesen csinálják), kitartottak vagy prostik. Ezek az opciók.
2012. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Az én gyerekeim egyetemisták, lakást kocsit kaptak tőlünk. Pénzt is kapnak minden hónapban és ha utaznának arra is kaphatnak. De tanítanak is mellette, fordítanak, tehát mindegyik megkeres kb 100 ezret havonta.

Nem tudhatod akiket látsz azok mit dolgoznak, vagy dolgoznak-e. Sokolyan munka van (pl. fordítás) amit akármikor csinálhatnak,te nem is tudsz róla

2012. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

hát ez változó, ne általánosíts, én ismerek olyan embert, (lakótársam), fél éve lakunk együtt, azóta kb annyiszor volt külföldön, mint én egész életemben eddig..

ugye ő egyedüli gyerek is , nyílván egy gyereket majdcsak fenn bírnak már tartani a szülők..


én meg egyik nap a suliból rohanok munkahelyre, másik nap fordítva, hogy a szüleimnek minél kevesebbet kelljen nekem adni, csak akkor kérek ha nagyon muszály, mert többen vagyunk tesók

amúgy vannak különféle ösztöndíjak az is nagy segítség, nekem nagyon jó volt, mikor én is kaptam

20l

2012. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mindegyik? Hol élsz te? :-)

NÉHÁNY.

Ez nagy különbség.


Tudom, az a néhány sokkal jobban feltűnik, mint a jóval szerényebb körülmények között élő többség. De azért ne ess ekkora hibába, ami ennyire szúrja a szemedet, az messze nem a többség.

Az egyetemisták többsége viszonylag szerényebb körülmények között él, és nemigen telik nekik 2-300 ezres repülőjegyre.


Akik pedig így feltűntek neked, azok igen, általában a szülők pénzéből (vagy egyéb seftelésekből) tartják fenn ezt a "jó" életszínvonalat.

2012. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
3-as vagyok, első jól írja, nem egy lány ismerősöm van, aki a gazdagabb palikon élősködik
2012. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát szerintem meg az egyetemisták pont hogy az állandó csóróságukról híresek!:D (én is az vagyok.)

igen, vannak olyanok akik megtehetik, de náluk sem lehet tudni h a szülők pénzelik, vagy maguk melózzák össze. Ahány család, annyi féle....

2012. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Én a szüleimtől kaptam autót amikor megszereztem a jogsimat, majd ballagásra egy loftot. Akkor már együtt voltam a barátommal, neki is volt egy lakótelepi lakása saját kertrésszel, így az én lakásomat eladtuk és nála költöztünk össze. Én 20 voltam, ő 26 mikor összeházasodtunk. Ő is jól keresett, és én is jó munkát találtam gyakorlatkor, ahol a kötelező gyakorlaton kívül is ottmaradhattam részmunkaidőben jó fizetésért. Nagyon rugalmasak voltak munkabeosztás szempontjából. Szóval én a szüleim által kapott dolgokból, és munkából éltem jól. Meg házasság után már közös kasszán voltunk a férjemmel, így közösen fizettük a nászutunkat, az utazásokat, stb. Rám is csúnyán néztek mikor megálltam a főiskola előtt az autómmal ami nem egy alsó kategóriás használtautó volt, de ez van. Én ebből sose csináltam nagy dolgot, nem vertem magam, hogy nekem bizony kocsim meg lakásom van. Megkaptam, használtam, nem dugdostam.
2012. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Előző vagyok. Lakótelepi helyett lakóparki lakást akartam írni.
2012. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Igen, jellemző hogy így élnek. MINDEN egyetemista kocsival jár, meg beutazza a világot, és partizik orrba szájba.


kivétel nélkül...


ostoba

2012. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Diákmunkából össze lehet hozni ennyit?
2012. máj. 30. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!