Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit ronthattak el a szülők?

Mit ronthattak el a szülők?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek nem tudja elfogadni a szegénységet, követelőző, másokra irigy, szégyelli az otthoni környezetet, a szüleit. Rosszindulatú azokkal szemben, akik nála sikeresebbek, de nyíltan nem meri felvállalni sem saját magát sem a véleményét, és az esetleges konfliktusokat. Egyébként nem túl szép, de nem is csúnya, inkább csak rossz alakja és béna stílusa van. Intelligens lenne, de nincs ami motiválja a tanulásban, így közepes szinten elvan. Barátai sem nagyon vannak, csak 1-2 srác, azok is amolyan "lúzerek".

Ti mit gondoltok erről?


2012. máj. 29. 14:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy egy gimis lányról van szó.
2012. máj. 29. 14:28
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

A szülők nem rontottak el semmit.

Egy gimis lányt már rég nem lehet befolyásolni a gondolkodásában.

Szerintem nem is vele van a gond, hanem azzal hogy az ilyeneket kiközösítik, lenézik meg minden..

2012. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

"Mit ronthattak el a szülők?"

"A szülők nem rontottak el semmit."


--> Mi a kérdésed?

2012. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Na, erre a kérdésre tudom azt mondani, hogy majd akkor ítéld meg, ha jártál a cipőjében.Másképp soha nem fogod megérteni,mert másképp nem lehet


"nem túl szép, de nem is csúnya, inkább csak rossz alakja"

Remélem, erről nem a szülők tehetnek.

2012. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A szülők nagyon is sokat elrontottak. Egy gyerek 6-7 éves koráig irányítható (persze utána is, de a főbb vonalakban eddig) és a szüleit tekinti elsőszámú példaképnek. Akár jó szülők, akár rossz szülők, a gyereknek az a szent, amit a szülőktől lát. Amint bekerül az iskolába, ott már inkább eltávolodik a szülőktől és kialakul a saját ízlése, véleménye, de akkor is az alapokat a szülőktől kapja meg.

Sok szülő tudatlanságból neveli ennyire félre a gyerekét és azt hiszi, ha mindent megadad és a tenyerén hordozza, akkor azzal jót tesz. Az a durva, hogy nekem 2 éves a kislányom és rengeteg önző, erőszakos és neveletlen gyerekkel találkozunk nap mint nap, mert az anyukák annyira óvják a gyereküket, hogy nemhogy fegyelmezni nem tudnak, de még rákiabálni se mernek a gyerekre, ha hülyeséget csinál. Hisztivel bármit elérnek, na ezekből a kisgyerekekből mi lesz nagy korukra? Ismerek anyukát, aki évek óta nem vett magának egy ruhát, cipőt, de a gyereknek 4 évesen több játéka van, mint egy áruházban, persze a nagy részével nem is játszik. Ezeket a rossz tulajdonságokat kiskorból hozzák magukkal a gyerekek és hiába is próbálod elmagyarázni neki, hogy rossz, ahogy viselkedik, soha nem fogja felfogni, mert az ő szemében ez a normális.

2012. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az irigységet látta a szüleitől is, ezért tartja azt követendő példának.
2012. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok, köszönöm őket!


2. neked van némi igazad, szegény tényleg r-hadtul nem találja a helyét... és tényleg nem foglalkozik vele a kutya sem, mert nem elég "menő". Még a punkok / alterok, rokkerek között sem.


A szüleit sem akarom bántani, mert rokonaim és bírom őket, de vhol nem oké a dolog. Tudod ez a kislány istennő lehetne, ha nem alakultak volna ki gátlásai az élet minden területén, jó nagy adag megfelelési kényszerrel spékelve. (Mesélte, hogy volt olyan, hogy egy 4-es matekdogáért lecs.szték, hogy miért nem 5-ös...)

Az addig oké, hogy nincs pénzük sok drága cuccra (adtam már neki egy csomó ruhát, amiket szeret is meg hordja is). És jól is nézhetne ki. Ismerem születése óta, rengeteget vigyáztam rá míg kicsi volt. Gyönyörű kislány volt, hatalmas dumával, de mindig kedves és illedelmes, udvarias is volt.

Viszont, ahogy nagyobb lett, úgy kezdték el mindentől félteni, és egy csomó dolgot tiltani.

A barátaik (van 2 tesója is), nem mehetnek fel, mert az apjuk nem enged be senkit a lakásba, ami amúgy szép tiszta, csak borzasztó zsúfolt és ízléstelen... Apukájuk ráadásul még kritizálja is állandóan őket meg a haverjaikat.

Az anyukájuk sokkal elfogadóbb, csak szegény eléggé meg van keseredve.

Nyáron sokat szokott nálunk lenni, akkor tök jól érzi magát, és kivirul, nincs is kedve hazamenni. Itt mondjuk midig nyüzsi van, haverok, szomszédok jönnek-mennek, mindenki barátságos. A gyerekeim is oda vannak érte és viszont.

Valahogy én többet vagy mást várnék szülői részről, lehet, hogy nincs igazam. Ezért vagyok kíváncsi más véleményekre is.

2012. máj. 29. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
A családfő nem tud semmit felmutatni, hát otthon megköveteli, hogy tekintélye legyen. Az anya aranyos kis nő lehet(ett), de már belefáradt apukába. Egy elnyomott gyerekről (inkább családról) van itt szó. Minden amiről írsz ennek a következménye. Szerintem.
2012. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6. nálad is ott a pont.
2012. máj. 29. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!