Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetemisták a szülők...

Az egyetemisták a szülők pénzéből élnek luxuskörülmények között?

Figyelt kérdés

Sok fiatal egyetemistát látok, akik nem dolgoznak, mégis rengeteg mindenre telik nekik. Ne értse félre senki, nem irigykedek, csak az érdekelne, hogyan tudnak rendszeres külföldi utakat fizetni, köztük 2-300 ezres repjegyeket, miből tudnak rendszeresen partyzni és hogyan tud mindegyik kocsival járni és fenn tartani, mikor nem is dolgoznak.

Mégegyszer hangsúlyozom, nem sajnálom tőlük és nem irigykedek, csak az érdekel hogyan, hátha ez nekem is összejönne ez a módszer.



2012. máj. 30. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alig volt pénzem egyetemistaként, otthonról utazásra kaptam, többi az ösztöndíj, szoctám meg ha akadt egy kis munka. Kocsim, lakásom még mindig nincs, külföldre nem jártam. Egyszer Szlovákiába átsétáltunk, Esztergomba vonattal mentünk.

Én nem éheztem, ahogy egyesek a Te álláspontoddal szemben beállják, nem párizsin éltem, vettem rendes kaját és néha főztem a koliban.

A gazdagabbak albérletesek voltak, akadt, akinek apu vett lakást is. Kocsival nagyon kevesen jártak.

Volt a karon olyan, akiről írsz, nagy kocsi, félévente külföld, partyzás, divatbemutató az iskolában, de pl. egyik apja képviselő, másiké bankár. A suli pedig kb. presztízs, egy újgazdag gyerek több, mint 10 éve rontja ott a levegőt, nem tudják kirúgni, pár tárgya nincs meg de nem is töri magát, nagyon jó ott neki.

2012. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Diákhitel is egy lehetséges opció
2012. máj. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem eszem ágában sem volt semmiféle hitelt felvenni, de voltak, akik felvették. Egyesek tényleg lakhatásra-kajára költötték, de mások elbulizták, benzin, sör, külföldi út. Közülük aki épphogy csak átvegetálta az egyetemet és semmit sem tud vagy ki is esett közben szívta meg, munka nincs, törlesztés van.
2012. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!