Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz egy olyan...

Milyen felnőtt lesz egy olyan kisfiúból, aki szebbnek, jobbnak tartja magát mindenkinél?

Figyelt kérdés
A gyerek a fiam osztálytársa, még csak 11 éves, de nagyon nagyképű. Ha valaki beszól neki, akkor azzal jön, hogy "Az én apukám focista, a tiéd meg egy senki", meg hasonlók. Állandóan dobálja a haját, nem hajlandó az átlagosokkal játszani, csak azokkal, akik valamilyen gazdagabb ember gyerekei. A fiam naponta jön azzal haza, hogy a "Márk megint nem jön suliba, mert az anyukája viszi külföldre" "Hú, találkozott xy híres focistával, mert az apja ismeri" stb. Hogy lehet úgy nevelni egy gyereket, mintha már most mini szépfiú lenne, aki lenéz mindenkit maga körül? Lehet még belőle normális felnőtt? A tanárok is kivételeznek vele, mert az anyja betipeg a 20 centis magassarkújában, dobálja magát egy kicsit és a gyereket szentént kezelik, folyton áradoznak róla, hogy milyen szép és tehetséges kisfiú.
2012. máj. 23. 12:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
31%
Valószínű, hogy csalódott ember!
2012. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Kérdező én meg értelek. Én emlékszem nekem,hogy esett mikor néhány osztálytársamnak mindene megvolt, az anyuka mindig körömcipőben tipegett be és drágábbnál drágább parfümöket adott ajándékba. Ám egyszer megértettem,hogy az anyuka összesz.pta a pénzt az apuka lop. Az a lány külön könyvet kapott évvégén a délutáni jó magaviseletért. Meg persze a tanórai jó magaviseletért is. Meg hát mindenért. Akkor fájt,de mikor elváltak a szülei akkor sokkal jobban éreztem magam,hogy nekem van apukám neki meg csak pénze van. Egyszer a gyereked is megérti,hogy nem minden a pénz,az ilyen beképzelt elkényesztetett disznó meg élje a totálboldog életét. Ameddig van pénzük.
2012. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
16%

Milyen felnőtt lesz belőle? Én úgy gondolom, sikeres. Manapság ez kell a sikerhez. Icipici ész, és hatalmas egó. Meg ugye a kapcsolatok, amit ez a gyerek gyakorlatilag az anyatejjel szívott magába.

Több ilyen főnököm is volt, elképesztő volt látni, hogy hiába hagy a termék minősége rengeteg kívánnivalót maga után, hatalmas összegekért adta el. Ehhez nem kellett más, csak egy kicsit balek ügyfél, önbizalom, és sok duma.


Két dolog jutott eszembe. Egyrészt megpróbálhatsz a fiadra úgy hatni, hogy az apukát példaképként állítod elé. "Márk apukája azért ilyen sikeres, mert már kicsi korában is rengeteget edzett. Ha te is sokat tanulsz, te is ilyen sikeres leszel, és majd mindent meg tudsz venni magadnak, amit csak szeretnél."

De ha nem válik be, megpróbálhatjátok a gyereket kirakatni az iskolából. Vagy úgy, hogy meggyőzitek a tanárokat, hogy ne kivételezzenek vele, így hamar összejön annyi figyelmeztetése, hogy ki kell rakni. Vagy próbáljátok meg a szülőkre hatni, elejteni néhány szót egy elit budai magániskoláról, ahol a képzés minősége sokkal jobb. Vagy megemlíteni, hogy talán mégsem állnak jól anyagilag, hogy a gyerek pont ebbe az iskolába jár. Pedig fura, ha megengedhetik maguknak, miért nem biztosítanak számára színvonalasabb oktatást.

Persze ehhez kicsit le kell sajnálni a saját sulitokat, meg nem tudom, mennyire etikus, de ha tényleg beképzelt család, akkor ez a dolog működhet. A másik iskolában meg majd megtanulja a gyerek, hogy nem olyan kivételes ő, hisz minden osztálytársa ugyanolyan gazdag családból származik :D

2012. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
31%

Sikeres, talán.


De BOLDOG is lesz? Mi lesz vele, ha beleszeret egy lányba, aki csodaszép, de nem gazdag? Mit fog választani? A könnyű nőcskéket és a sok pénzt meg a megfelelési kényszert a családjának, vagy egy számára teljesen ismeretlen, anyagi érdekek nélküli életet?


Nagyon sok képmutató ember van itt a válaszolók között, ez biztos!

2012. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
65%

"majd az élet megtanítja"

"majd pofára esik"


NEM, a ti gyerekeiteknek fog az élet iszonyatosan kemény számlát benyújtani, a gazdag gyereknek meg megmarad a jólét akkor is, ha nektek ez nagyon fáj. Nevetséges, hogy egy 11 évesre acsarkodni tudtok.

2012. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

A sikert az anyatejjel szívta magába? Én nem neveznék sikeresnek egy olyan felnőtt embert, aki másokat eltaposva jut előrébb.

Ez a kisgyerek már most nagyon durván bántja a többieket és tele van rosszindulattal. Bocsánat, ha nem vagyok elájulva az ilyen viselkedéstől. Olyan is előfordult, hogy tornaórán belerúgott egy lányba, s persze a többiek hiába lázongtak, tanítónéni elintézte annyival, hogy mindenki követ el hibákat. Nem tudom, nekem ez nem fér bele az értékrendembe és elég rossz látni, amit művel a vele egykorúakkal. Szörnyű, hogy valaki ilyen példát mutat a gyerekének, hogy 11 évesen mások szüleit sértegeti, a kortársait meg lenézi, megalázza.

2012. máj. 23. 22:51
 37/39 anonim ***** válasza:
73%
Nyilvánvaló, ez a 11 éves gyerek maga a gonosz! Égessétek meg, vagy feszítsétek keresztre!
2012. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
73%
még szerencse, hogy a te gyereked tökéletesen nevelt kisangyal, végülis csak titeket, a szüleit nézi le...
2012. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
22%
A probléma később fog kiütközni, középiskolában és egyetemen, mert ott még különfélébbek az emberek, mint általánosban. Lesznek ronda napjai ennek a fiúcskának, de ha emberből van, meg fog jönni az esze, és saját magának választ életet, de nem azt, amit az anyja ráerőltet. Szóval nem hiszem, hogy a gyerek maga a rossz ember, hanem az anyja az, aki ráerőlteti ezt a stílust.
2012. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!