Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz egy olyan...

Milyen felnőtt lesz egy olyan kisfiúból, aki szebbnek, jobbnak tartja magát mindenkinél?

Figyelt kérdés
A gyerek a fiam osztálytársa, még csak 11 éves, de nagyon nagyképű. Ha valaki beszól neki, akkor azzal jön, hogy "Az én apukám focista, a tiéd meg egy senki", meg hasonlók. Állandóan dobálja a haját, nem hajlandó az átlagosokkal játszani, csak azokkal, akik valamilyen gazdagabb ember gyerekei. A fiam naponta jön azzal haza, hogy a "Márk megint nem jön suliba, mert az anyukája viszi külföldre" "Hú, találkozott xy híres focistával, mert az apja ismeri" stb. Hogy lehet úgy nevelni egy gyereket, mintha már most mini szépfiú lenne, aki lenéz mindenkit maga körül? Lehet még belőle normális felnőtt? A tanárok is kivételeznek vele, mert az anyja betipeg a 20 centis magassarkújában, dobálja magát egy kicsit és a gyereket szentént kezelik, folyton áradoznak róla, hogy milyen szép és tehetséges kisfiú.
2012. máj. 23. 12:22
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
54%

1. Sajnos ilyen az élet, a kisfiadnak (és a többi gyereknek is) meg kell tanulniuk, hogy nem egyformák az emberek, egyrészt a stílusuk, másrészt a körülményeikben is vannak különbségek. Ezt a kisfiút nem kedvelik, és gazdagabb is. Mindkét helyzetet meg kell tanulni kezelni, és nem kiakadni rajta. Az életben (sajnos) sok hasonló helyzet lesz még, mindtől úgysem lehet megóvni.

2. Elég elkeserítő, hogy valaki 11 évesen ilyesmi miatt a saját családja ellen fordul. Ebben az esetben talán a saját kisfiadra (is) ráférne is kis nevelés meg beszélgetés...

2012. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nyilván valahonnan tanulja ezt a lekezelő modort, nem így született. Neked valószínűleg nincs gyereked, azért írsz ekkora okosságokat és főleg azért válaszolgatsz ennyire primitív és rosszindulatú stílusban.

Normálisan is lehet véleményt kifejteni, mert szerintem nem az állatkertben vagyunk.

2012. máj. 23. 13:06
 23/39 A kérdező kommentje:
Najó, kedves 61%-os, te hagyd abba, semmi jogod ilyen stílusban válaszolgatni és sértegetni. Nem süllyedek le a szintedre, de büszke lehetsz magadra..
2012. máj. 23. 13:09
 24/39 tetro ***** válasza:
72%
Nem tudom számodra mi a megfelelő stílus. Hiszen te nevezel primitívnek, meg közvetve állatnak. Ráadásul azt sem nevezném túl jó indulatúnak, hogy te komolyan azt képzeled, hogy valaki konkrétan arra tanítja a gyerekét otthon, hogyan sértegessen másokat. Ráadásul belelátsz a fejébe a gyereknek, hogy ő a szegényebbeket "senkiknek" tartja. Ne haragudj, de valahogy azt érzem, hogy neked jóindulatról és stílusról nem kellene kiosztanod senkit.
2012. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Nálunk is volt egy ilyen fiú az osztályban, mikor még általánosba jártam. Nagyon durván beszélt másokkal, a lányokat lenézte, a fiúkat meg utálta. Ő is gyerekként úgy viselkedett, mint egy kis modell, nagyon meg is utálták.

Ez ellen nem lehet sokat tenni, a szülők hibája, ha ennyire nagyképű a gyerek, mert egy normális értékrendűnek eszébe nem jutna olyat mondani más szüleire, hogy "senkik".

2012. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod a kérdésem 2. sorát és a tőle idézett mondatot, amit a többieknek mondogat, szerintem nem kell megmagyaráznom, hogy miért vélekedem róla így. Ne mondd már, hogy egy jólelkű gyerek ezzel vágna vissza mindenkinek..
2012. máj. 23. 13:18
 27/39 anonim ***** válasza:
35%

Valószínűleg egy gazember, és/vagy drog/alkoholfüggő lesz belőle, mert ez düh, ami miatt így viselkedik a többiekkel, feltételezem, hogy otthon sz.rnak rá, ugyanakkor ez nem jogosítja fel semmire.

Egy 10-11 évesekből, sőt még egy felnőttekből álló kis közösséget is be lehet hülyíteni, hogyha aki a ezeket a dolgokat mondja köztiszteletnek örvend. De ha nem, akkor is meg lehet csinálni, mert ő a leghangosabb és határozottan állítja a hülyeségeit. Egy idő után a többi gyerek, (mivel a nap nagy részében gondolom ezt hallják) el fog gondolkodni azon, hogy ennek igazságalapja is lehet. Akármennyire szereti a szüleit, mert ő nem látja azt, hogy ez a srác ő maga küzd problémákkal. Csak annyit lát, hogy biztos abban, amit mond.

Én a helyedben beszélnék több szülővel, aki hasonló problémával küzd és úgy mennék oda az osztályfőnökhöz, mert az a. tapasztalatom, hogy amikor az ember egyedül megy közel sem veszik annyira komolyan. A másik, hogy ez a közösséget érintő probléma, tehát közösen kell megoldani. A gyereknek a szüleivel meg a gyerek szempontjából is el kéme beszélgetni, biztos meghúzódik ott is valami a háttérben. A ti gyerekeiteknek pedig szerintem nem magyarázkodni kéne, hogy miért nem tudjátok ezt meg ezt megvenni, mert ezzel az agresszor gyerek igazát írjátok alá, hanem elmondani, hogy a viselkedése a srácnak mivől fakad és ez az ő gondja.

2012. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
37%

" Neked valószínűleg nincs gyereked, azért írsz ekkora okosságokat és főleg azért válaszolgatsz ennyire primitív és rosszindulatú stílusban."

- ez kinek szólt!? Én írtam pont előtted, de kétlem, hogy megsértettelek volna...


Viszont őszinte leszek: az összes írásod alapján nagyon buta és gyerekes a hozzáállásod a dolgokhoz.

Egy 11 évessel "harcolsz", és ráadásul - a stílusodnak köszönhetően - alul maradsz. Gratulálok.

Épp az lenne a dolgod, hogy megtanítsd a kisfiadnak, hogyan kezelje az ilyen helyzeteket, ehelyett rosszabb vagy, mint egy gyerek...

2012. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen életképtelen felnőtt lesz az ilyen gyerekből. Meg nagyon magányos is lesz, hiszen éárdekből van együtt x-szel, nem azért, mert valóban jóbarátok. Nem is olyan sokára üvöltözni fog az anyjával, hogy az tönkretette az életét.


Nekem lány osztálytársam volt ilyen. Érettségi után az ANYJÁVAL ment beiratkozni az egyetemre, meg minden papírját az anyja intézte. Azért ezt már illett volna magának megoldani - ez is hozzátartozik a felnőttséghez.

2012. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
34%
Majd megagyalják a cigányok aztán kussba lesz :-D Erre legalább jók.
2012. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!