Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz egy olyan...

Milyen felnőtt lesz egy olyan kisfiúból, aki szebbnek, jobbnak tartja magát mindenkinél?

Figyelt kérdés
A gyerek a fiam osztálytársa, még csak 11 éves, de nagyon nagyképű. Ha valaki beszól neki, akkor azzal jön, hogy "Az én apukám focista, a tiéd meg egy senki", meg hasonlók. Állandóan dobálja a haját, nem hajlandó az átlagosokkal játszani, csak azokkal, akik valamilyen gazdagabb ember gyerekei. A fiam naponta jön azzal haza, hogy a "Márk megint nem jön suliba, mert az anyukája viszi külföldre" "Hú, találkozott xy híres focistával, mert az apja ismeri" stb. Hogy lehet úgy nevelni egy gyereket, mintha már most mini szépfiú lenne, aki lenéz mindenkit maga körül? Lehet még belőle normális felnőtt? A tanárok is kivételeznek vele, mert az anyja betipeg a 20 centis magassarkújában, dobálja magát egy kicsit és a gyereket szentént kezelik, folyton áradoznak róla, hogy milyen szép és tehetséges kisfiú.
2012. máj. 23. 12:22
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

"Én is azt gondolom, amit az előttem írók. Miért is foglalkozol te ezzel? Nem a te problémád, vagy talán irigy vagy egy kicsit?"


Az előző kommentemet olvasd át és megérted, miért bánt. Az állandó dicsekvésével teljesen meghülyíti a gyerekeket.

2012. máj. 23. 12:41
 12/39 anonim ***** válasza:
78%

Igy van, befolyásolható, de úgy helyes hoggy egész életében az. A legnagyobb hatással pedig ti, szülők lehettek rá, ha ez nem igy van akkor valamit helytelenül kezeltek.


Ha valóban ennyire szélsőséges a helyzet és rajtad kivül mindenki panaszkodik akkor a tanárok is vegyenek erőt magukon és kezeljék helyükön a dolgokat. Nekik ezt már rég meg kellett volna tenniük. Hangúlyozom akkor ha valóban igy zajlik ahogy irod és semmiféle túlzásba nem vittek az érzelmeid ebben a sztoriban.

Azért ezt jobb ha végiggondolod mielött nekiesnél a tanárnak.

2012. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Minden osztályban vannak ilyen gyerekek! csak azt lehet meghülyíteni, aki hagyja magát. Szülőként figyelj oda a gyerekedre, beszélgess vele sokat! Az írásodból különben süt az irigység.
2012. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 tetro ***** válasza:
57%
Ha a fiad emiatt elfordul tőletek és lenéz benneteket, akkor szerintem nem egy idegen 11éves viselkedése miatt kéne izgulni...
2012. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
70%

szerintem, raboljátok el a kissrácot, és követeljetek annyi pénzt az életéért, hogy nyomorba süllyedjen a család.


Akkor nem tud már dicsekedni a gyerek, a váltságdíjból meg Te is magassarkúban tipeghetsz osztályfőnökire, meg elkényeztetett f4szfejet is nevelhetsz a kölködből.

2012. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos nem minden 11 éves gyereknek olyan könnyű megmondani azt, h miért nem kaphat meg egy drága játékot esetleg, amit a másik gyerek naponta megkap. Az meg h az az "elit" gyerek ilyeneket mond, h a másik anyja vagy apja egy senki, az engem is felháborítana egy kicsit. Engem nem zavar az ha vki gazdag, felőlem milliárdos is lehet, de attól még ne nézze le a kisebb keresetű embert. És a gyerekét meg főleg ne ilyenre nevelje, h másokat alázzon már ilyen korban. Persze mindenki úgy neveli ahogy tudja..

De erre mondok egy sztorit: Általánosban nekem is volt egy focista családfővel megáldott osztálytársam. Sok pénzük volt, villogtak is vele rendesen. Nekem akkor azt tanították, h viselkedjek a másik gyerekkel normálisan, ha viszont ő úgymond bunkó, akkor hagyjam békén azután, és ne figyeljek rá. Nem is maradt meg a régi barátság vele mostanáig, nem úgy mint a többi oszt.társsal (nagyrészben). Azóta viszont apuci megöregedett, véget ért a futball karrier, és mivel végzettsége nemvolt, mert ő focisztár volt, most munka nélkül ücsörög otthon. Anyuka élte világát már akkor is, nem dolgozott, most tapasztalat híján minden szutyok munkát elválla, h tudjanak enni egyáltalán.


Az ilyeneket majd az élet megtanítja. Vagy nem.. Te csak magyarázd el a fiadnak, h a pénz nem minden, és h ne foglalkozzon azzal a gyerekkel. Persze ezt nehéz lesz megértetni egy ilyen korú gyerekkel.

2012. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Az egyik szülő az osztályfőnöknek már említette, hogy ennek nem lesz jó vége, erre az osztályfőnök annyit mondott, hogy észrevette, de a szülőkkel nem lehet beszélni erről. Tehát a szülőket nyilván nem is érdekli, hogy mi zajlik az osztályban, otthon olyanokat tanítanak neki, hogy sértegessen másokat. Szörnyű, hogy egy gyerek ennyire kiskirály módjára viselkedjen.
2012. máj. 23. 12:51
 18/39 A kérdező kommentje:
Hát egy 11 évesnek nem könnyű elmagyarázni, hogy mi miért történik. Ők csak azt látják, hogy a fiúnak van és dicsekszik, nekik meg kevesebb van és a szüleik sem olyan gazdagok, "senkik".
2012. máj. 23. 12:55
 19/39 tetro ***** válasza:
62%
Elképzelem, ahogy otthon tanítja neki az anyja, hogyan sértegessen másokat... :D Ezt ugye te sem gondolod komolyan? És bármilyen kiábrándító újdonság is lesz ez számodra, minden közösségben vannak "kiskirályok". Sőt valószínűleg a legtöbb helyen lesznek gazdagabbak is a fiadnál. Ezt meg kell tanulnia kezelni. Ahogy a másik 11évesnek azt hogy ne kérkedjen a helyzetével. De ezt még 11évesen nem feltétlenül kell tudniuk. De ez az egész közel sem akkora probléma, hogy ebbe neked bele kellene folynod. Azt pedig számomra elképzelhetetlen, hogy egy normális értékrenddel és szeretettel körbevett 11éves azért nézze le a szüleit, mert a sznob osztálytársának több csokira van pénze a büfében...
2012. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
60%

Ez szánalmas, hagyd már abba. Honnan tudod, hogy mit tanítanak annak a kölyöknek otthon? Azt hiszed, érdekel valakit abban a családban, hogy mi van veletek?


Ki ez a 11 éves kölyök? úgy beszélsz róla, mint az antikrisztusról.


A te gyereked is kap teszemazt mindennap enni, pl. reggeli ebéd, vacsora. Egy cigánygyerek a nyírségben nem biztos. Te lénézed a cigányokat? ha igen, akkor csókolom, Te sem vagy jobb, mint a focistacsalád. Ha nem, akkor meg honnan veszed azt, hogy a tehetősebb lenézi a szegényebbet? De azért, mert vannak éhező gyerekek, te még fogsz enni adni a gyerekednek, nem?

2012. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!