Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik kategóriába sorolod a...

Melyik kategóriába sorolod a családod: nagyon gazdag, gazdag, jól élünk, szegény, nagyon szegény?

Figyelt kérdés
Hányan dolgoznak a családban?
2012. máj. 15. 18:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Jól élünk kategóriába sorolnám magunkat, már amennyire a kérdés alapján meg tudom ítélni. Két dolgozó ember van, egy eltartott. Megvan mindenünk, ami szükséges, nem kell spórolni, de nem is szórjuk a pénzt. Nincsenek külföldi nyaralások, de belföldön eljutunk minden évben 2-3 hétre valahova.
2012. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki kozepkategorias eteleket vehet, neha ruhat es cipot, de nyaralni nem jut el az hova sorolhato?
2012. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szegények vagyunk. Egy ember dolgozik.
2012. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%
Szegény. Egyszobás albérlet, egy diák és egy dolgozó. Folyamatosan sakkozni kell a pénzzel, nem járunk sehova, az internet az egyetlen szórakozásunk, ruhát nem veszünk, csak ha már leszakad rólunk (engem azért mamám néha felruház, kb egy évben egyszer). Talán könnyebb lesz, mert egy hónap múlva végleg befejezem a sulit, legalábbis ha kapok állást. Ha nem, akkor még a saját jogú CSP is úszik.
2012. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
Én a gazdaghoz sorolnám magunkat. A szüleim dolgoznak, én most végeztem a gimnáziummal, felvételiztem főiskolára, de mellette szeretnék majd dolgozni - ha más nem, gyakorlatokon. Nem tudom pontosan hány négyzetméteres a házunk, csak azt, hogy 4 szint, 2 medence, jacuzzi, szauna. Apukám kocsi mániás, neki most kettő van (volt már több is), anyukámnak egy, és én is kaptam egyet mikor megkaptam a jogsit. Nem kell gondolkodnunk, hogy melyik sonkát vegyük meg a boltban, vagy épp megvehetünk-e épp egy doboz tojást 600 forintért. Mi is megyünk évente egyszer síelni, egyszer külföldre, télen minden évben Bécsbe a karácsonyi vásár idején egy hosszúhétvégére, emellett belföldön is minden évszakban elmegyünk egy wellness-hétvégére. De egyetértek azzal, hogy ez viszonyítás kérdése. Sok országban például a medence alapfelszereltségnek számít a háznál (pl. amerikai filmeket ha néztek, egy "átlagkeresetű" család gyerekei is ott ugrálnak a medencében). Itthon pedig ez már a luxus kategória. Szóval én is azt mondanám, hogy itthon gazdagok vagyunk, azonban ha családostól, vagyonostól kiraknának minket egy gazdag országban, lehet, hogy hirtelen szegénynek éreznénk magunkat.
2012. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző, csak egy érdekelne. Minek 2 medence?:DD
2012. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
Kültéri + beltéri. Nagyon sokat úszunk, de télen nem túl kellemes ezt kint csinálni, főleg, hogy a víz is hűvös.
2012. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem fűtött a kültéri medencétek, akkor egy kategóriát lecsúsztatok, középréteg alja.
2012. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű, nem is tudom, hogy alszok az éjjel. :D
2012. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

Szegény. A "jól élünk"-ből csúsztunk le bő fél év alatt. Ennek kb 4 éve.


Mellékesen: egy-egy választ olvasva rámjön a "De szeretnék gazdag lenni..."-érzés :D

2012. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!