Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajdaság vagy Délvidék?

Vajdaság vagy Délvidék?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az egyik megnevezést az ottaniak nem szeretik, de nem emlékszem melyiket. :O
2012. márc. 31. 15:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Kibújt a szög a zsákból te mélyliberális idióta!
2012. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Bakker ma volt itt egy haverom nalam vandegsegben aki felig magyar felig szerb es meseli hogy Szabadkan a magyar ismerosei szerbul beszelnek szoval nehogy valaki elhidje hogy tenyleg nem tudnak szerbul mondja hogy volt 4 magyar ismerose es egy szerb szoval 5en voltak tarsasagban es azt hitte mind szerb amikor element az egyik akkor valtottak at magyarra mert megtiszteletek azt a szerbet avval hogy szerbul beszeltek szoval a "nagy magyarokrol" ennyit Szabadkan sok magyar tud szerbul es annyira folyekonyan hogy eszre sem veszed.
2012. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
Igen lassan száz év után nem meglepő hogy a magyarok tudnak szerbül is. Fordított esetben a szerbek is magyarul beszélnének.
2012. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
De nem ez a lenyeg :D hanem meg jo elobb egy valaszolo mondta hogy o szabadkai es mintha nem tudnanak szerbul...
2012. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

és neked az miért jó, ha bebizonyítod azt, hogy Szabadkán tudnak a magyarok szerbül?Miért?Magyarkanizsán nem tudnak és akkor neked ez annyira különleges?

Megnézem én koszovót 100 év múlva, hogy egyáltalán hány szerbül is tudó szerb fog ott lakni...

2012. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
50%
És akkor majd kiderül, hogy ki a keményebb faszagyerek(megsúgom nem a szerbek)
2012. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
50%
Különben Bata Zoard rohadt idegesítő hogy 1 mondatban írsz le mindent.Ha ennyire primitív vagy, és nem vagy képes olyasmit leírni, aminek van eleje, közepe és vége, maradj a Counter Strike -nál.Ne irkálj ilyen oldalakra, mert leégetsz az anyaországiak előtt a 270 ezer sorstársammal együtt.
2012. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
Légyszíves most már tényleg hagyjátok abba, ennek így semmi értelme. Köszönjétek el szépen egymástól, és kívánjatok egymásnak minden jót az életben.
2012. ápr. 10. 04:42
 49/52 anonim ***** válasza:
49%
Koszovoban ember ahol 95%lektol tobb az alban ? Ott aztan senki sem fog szerbul beszelni es ebben merul ki a "faszagyerek" ? Mert kevesebben vannak ezert nem kemenyek amikor alban csaladokban 5 gyerek a minimum ? En csak azt mondom hogy magyarok tudnak szerbul aki magyar es Szerbiaban nem tud kicsit sem szerbul az szegyen legalabb az alapokat tudni kell mert azert megis Szerbia.Ha Magyarorszagot valaki szereti at is mehet oda nem kell itt nagymagyarkodni es leegetem a 270 000 sorstarsadat jajj ne de ok is Szerbiat mondjak hazajuknak barhova mennek es Vajdasagot szeretik.Nem tudom te hogy es mennyire vagy magyar de en szerbek kozt eltem sokaig a mentalitasuk teljesen megfogott es ramragadt de attol meg nem pattogok hogy "KOSOVO JE SRBIJA".
2012. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Ok,én befejezem .

Ja és egy javaslat: Ne beszélj mások nevében.Hogy a 270 ezer magyar Vajdaságot tekinti hazájának.Mert nem tudhatod, van aki Magyarországot, van aki azt a csődtömeg Szerbiát.Ne nyilatkozz mások nevében.

Amúgy annak ellenére, hogy nem voltak szerb barátaim, valamennyire beszélek szerbül, de azért ne mondd azt hogy mindenki tudja a nyelvet,mert bizony elsőben a legelső szerb órán a tanár felszólitott néhány Horgosit, kispiacit, Csantavérit.Az kérdezte tőlük hogy honnan jöttek, melyik településről (alapkérdés,szerbül: Odakle si?), erre ők mondták a keresztnevüket.A 30 emberből 21 meg sem tudott mukkanni szerbül, volt aki burek sa vevericomot kért, meg topli sendvic helyett topli covekot, mert annyira fogalma nem volt az egész nyelvről.

Pedig mescesek voltunk.

2012. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!